Zuckerberg może zmienić nazwę Facebooka, aby pasowała do podejścia metaverse

Zuckerberg może zmienić nazwę Facebooka, aby pasowała do podejścia metaverse

Facebook w ostatnich latach znajduje się pod coraz większą presją. Być może dlatego, według źródła, współzałożyciel i dyrektor generalny Mark Zuckerberg chce zmienić nazwę Facebooka i skupić się na nim, obracając się wokół metawszechświata. Powinniśmy wiedzieć, jaka będzie nowa nazwa w przyszłym tygodniu.

Szybka historia wcześniejszych problemów z Facebookiem

Większość ludzi wie, jak powstał Facebook dzięki przebojowemu filmowi „Sieć społecznościowa”. Zuckerberg wyobraził sobie to ze swoimi kolegami z klasy na Uniwersytecie Harvarda jako sposób na poznanie innych kolegów z klasy. Wkrótce rozszerzył się na inne uniwersytety, a następnie stał się publiczną i najbardziej znaną siecią społecznościową. W tym miejscu chcesz wiedzieć, co stało się z byłymi kolegami z klasy, być na bieżąco z rodziną na odległość, komunikować się ze swoją społecznością itp.

Sprawy przybrały jednak ostry obrót wraz ze skandalem z Cambridge Analytica. Użytkownicy Facebooka dowiedzieli się, że ich dane są sprzedawane i że są narażeni na wpływy polityczne.

Metaverse Facebook Zmień nazwę aplikacji

To był dopiero początek problemów. Facebook jest obecnie postrzegany jako mało godny zaufania, a rządy chcą go złamać, podobnie jak inne duże firmy technologiczne. Do tego wszystkiego były pracownik przekazał dokumenty, które wpędziły Facebooka w jeszcze większe kłopoty. Jest przedmiotem dochodzeń, procesów sądowych i nie tylko.

Ale przez cały czas Facebook stał się czymś więcej niż tylko „Facebookiem”. Do tego samego właściciela należą również Instagram, WhatsApp i Oculus Quest. Jednak przy wszystkich problemach jest spory bałagan.

Potencjalna zmiana nazwy Facebooka i metaverse rebranding

Wygląda na to, że Zuckerberg może szukać wyjścia z kłopotów, popychając Facebooka w nowym kierunku. Źródło o bezpośredniej wiedzy mówi, że trwają prace nad zmianą nazwy Facebooka, która zostanie ogłoszona pod koniec miesiąca. Wiadomo również, że Zuckerberg chce ponownie skupić się na metawersie.

Czytać  Apple uważa Androida za powód, aby nie pobierać aplikacji

W lipcu ubiegłego roku Zuckerberg powiedział że w ciągu najbliższych kilku lat „skutecznie przejdziemy od ludzi postrzegających nas przede wszystkim jako firmę zajmującą się mediami społecznościowymi do bycia firmą metaverse”.

Jeśli się zastanawiasz co to jest metaverse?, Nie jesteś sam. Częścią zamieszania może być to, że termin ten może oznaczać kilka różnych rzeczy.

„Metaverse” został użyty przez powieściopisarza science fiction w odniesieniu do wirtualnej społeczności, która służyła jako ucieczka od realnego świata. Odnosi się również do środowiska świata wirtualnego dostępnego przez Internet, przestrzeni wirtualnej rzeczywistości i rzeczywistości rozszerzonej, światów gier oraz świata, w którym blockchain jest używany do zakupu wirtualnych ziem, kryptowalut i innych aktywów.

Zmień nazwę Facebook Metaverse usunięty

Źródło podało, że Zuckerberg planuje ogłosić zmianę nazwy na przyszłotygodniowej konferencji Connect.

Z powodu innego brandingu Facebooka Zuckerberg może wyobrażać sobie tę samą drogę, którą obrał Google. zebrała wszystkie swoje produkty pod parasolem Alphabet. Snapchat dokonał tego samego rebrandingu na Snap Inc.

Wydaje się, że zeszłego lata Facebook stał się poważny, kiedy stworzył zespół metaverse.

Przyszłość Facebooka jako firmy metaverse

Facebook awansował także szefa AR i VR Andrew Boswortha na stanowisko dyrektora ds. technologii. Niedawno Facebook ogłosił, że zatrudni 10 000 więcej oddanych pracowników Metaverse w Europie.

Zmień nazwę Facebook Metaverse Oculus Quest

Metaverse „będzie głównym tematem i myślę, że będzie to duża część następnego rozdziału o tym, jak Internet ewoluuje po mobilnym Internecie”, powiedział Zuckerberg na czacie zeszłego lata.

„Myślę, że będzie to również kolejny duży rozdział dla naszej firmy, który naprawdę podwoi się w tym obszarze”.

Masz dość Facebooka? Możesz przełączyć się na jedną z tych alternatyw. Alternatywnie dowiedz się, jak przeglądać Facebooka i Instagram bez konta.

Czy ten artykuł jest przydatny?