Zoom wreszcie naprawia błąd Maca, który utrzymywał włączony mikrofon po rozmowach

Zoom Bug Mac Featured

Bezpiecznie jest ponownie dołączyć do spotkań Zoom na komputerze Mac, ale zależy to od tego, jak dobrze czujesz się z Zoom po tym, jak twierdził, że naprawił błąd, który nagrywał po zakończeniu spotkania. Firma po raz drugi powiedziała, że ​​to naprawiła. Czy możesz mu zaufać?

historia problemów

Bądźmy szczerzy: Zoom nie ma najlepszych osiągnięć w zakresie szczerości wobec użytkowników w kwestiach związanych z prywatnością.

Zoom stał się powszechnie znany w czasie pandemii. Osoby pracujące w domu nagle musiały dołączyć do wideokonferencji i szybko stało się to popularnym narzędziem do wideokonferencji dla wielu.

Mikrofon użytkownika Zoom Bug Mac

Jednak kiedy nazwa „Zoom” zaczęła wychodzić z ust niemal każdego zdalnego pracownika, firma została ukarana grzywną w wysokości 85 milionów dolarów za twierdzenia, że ​​oferuje szyfrowanie typu end-to-end, gdy tak nie było.

Zoom był również w budce po tym, jak zainstalował ukryty serwer na komputerze Mac, aby pomóc w automatycznej obsłudze połączeń. Apple musiał zaangażować się w aktualizację systemu macOS, aby usunąć aplikację.

Znaleziono błąd powiększenia na komputerze Mac

Firma Apple dodała do systemu macOS funkcję, która informuje użytkowników, kiedy aplikacja lub urządzenie korzysta z aparatu lub mikrofonu. Na pasku menu pojawi się pomarańczowa lub zielona kropka.

Doprowadziło to do tego, że użytkownicy macOS Monterey narzekali po użyciu Zoom, że mikrofon wydawał się pozostawać włączony po zakończeniu spotkania. Niektóre osoby korzystały z aplikacji Timing, aby sprawdzić aktywność Zoom i stwierdziły, że ich połączenia wydawały się trwać godzinami i wiedzieli, że nie logowali się tak długo.

Mac zamknięty błąd powiększenia

Zoom wydawał się słuchać skarg użytkowników, a nie „spotkań” użytkowników po godzinach. 21 grudnia ubiegłego roku Zoom wydał aktualizację, która naprawiła błąd, mówiąc, że „rozwiązał problem z włączaniem się wskaźnika mikrofonu, gdy nie uczestniczysz w spotkaniu”.

Czytać  Amazon idzie po fałszywych recenzjach wystawionych na Facebooku

Ale to tak naprawdę nie rozwiązało problemu. „Cóż, najnowsza aktualizacja nie wydaje się mieć żadnej wyraźnej różnicy. Właśnie ponownie zauważyłem pomarańczową kropkę, a kiedy wyszedłem z Zoom, aplikacja do synchronizacji powiedziała mi, że najwyraźniej byłem na dwugodzinnej rozmowie Zoom”.

W zeszłym tygodniu użytkownik Twittera powiedział: „Możesz zobaczyć pomarańczową kropkę na Macu od ostatniej aktualizacji pokazującej użycie mikrofonu”.

Błąd powiększenia MacBooka Pro

Jeden z programistów powiedział: „Nie mogę uwierzyć, że @Zoom wciąż robi takie rzeczy”, dodając: „Aplikacja Zoom na Maca słucha mikrofonu, nawet gdy nie uczestniczysz w spotkaniu. W żaden sposób nie zainstaluję Twojej aplikacji”.

W ostatni weekend Zoom wydał aktualizację który obiecał naprawić błąd. „Wystąpił błąd związany z klientem Zoom dla systemu macOS, który mógł pokazywać pomarańczową lampkę wskaźnika, która nadal się pojawiała po opuszczeniu spotkania, rozmowy lub webinaru”.

Firma dodała: „Ten błąd został naprawiony w kliencie Zoom dla systemu macOS w wersji 5.93 i zalecamy aktualizację do wersji 5.9.3 w celu zastosowania poprawki”.

Jeśli nie ufasz, że Zoom naprawi błąd, masz dwie opcje: nie używaj go lub użyj Zoom w Internecie zamiast aplikacji. Jeśli możesz wybrać oprogramowanie do spotkania, wypróbuj tę alternatywę Zoom, Skype Meet Now.

Czy ten artykuł jest przydatny?