Zastąp ekran iPhone’a 13 opcją innej firmy, Face ID nie będzie działać

Zastąp ekran iPhone'a 13 opcją innej firmy, Face ID nie będzie działać

Każdego roku blogerzy technologiczni i vlogerzy testują nowe urządzenia Apple, aby sprawdzić, czy wytrzymują one analizę. Gdy iPhone 13 jest już dostępny, vloger poddał go testom i stwierdził, że Face ID nie będzie już działać, jeśli zastąpisz ekran opcją innej firmy. To pozostawia cię bez wielkiego zestawu opcji.

Vlogger znajduje błąd w kompilacji iPhone’a 13

Bloger znany jako Guru naprawy iPhone’a udowodnił, że po wymianie mikrofonu, czujnika światła otoczenia i czujnika zbliżeniowego w iPhonie 13 wszystko nadal będzie działać poprawnie. Jeśli jednak zastąpisz ekran iPhone’a 13 opcją innej firmy, straci obsługę Face ID.

Pojawi się wyskakujące okienko z informacją: „Ważny komunikat ekranowy: nie można zweryfikować, czy ten iPhone ma oryginalny ekran Apple”.

Iphone 13 Wymień ekran 2

Możesz mieć szczęście i znaleźć warsztat, który naprawi to w sposób, który nie straci wsparcia dla Face ID, ale vloger uważa, że ​​nie ma na to dużej szansy, ponieważ istnieje kilka sposobów na obejście ograniczeń , jesteś „zbyt wyrafinowany”.

Oczywiście jest jedno bezpieczne miejsce, które będzie wiedziało, jak wymienić ekran, aby nie zmuszać Cię do zgubienia Face ID: Apple. Ale koszt naprawy będzie prawdopodobnie kosztował więcej, niż chciałbyś wydać.

Czy iPhone 13 jest sprzeczny z prawem do naprawy?

Problem, że Apple jest prawdopodobnie jedynym miejscem, w którym można wymienić ekran iPhone’a 13, oznacza, że ​​może on być sprzeczny z prawem do naprawy. Prezydent USA Joe 'Biden naciska na krajowe prawo do odszkodowania, ale w wielu stanach obowiązuje odpowiednia forma prawa. FTC również popiera ten pomysł.

Prawo do naprawy stanowi, że naprawa strony trzeciej ma prawo do tych samych instrukcji, narzędzi, części itp., co producenci i że musi być w stanie otworzyć urządzenie i naprawić je bez utraty gwarancji.

Iphone 13 Wymień ekran główny

A to wykracza poza koszty wymiany ekranu. Jeśli obawiasz się, że stanie się to z Twoim telefonem, możesz wykupić plan Apple Care, który zastąpi Twój telefon za niższą opłatą.

Czytać  Samsung może celowo ograniczać 10 000 aplikacji

Twój wybór to uiszczenie opłaty za plan Apple Care, zapłacenie ceny, jaką Apple nalicza za wymianę ekranu lub zastąpienie go naprawą innej firmy, a następnie pominięcie Face ID. Oczywiście istnieje limit czasowy na ochronę Apple Care, a gdy się skończy, pozostają tylko dwie pozostałe opcje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym problemie, przeczytaj, jak skonfigurować Face ID na iPhonie i MTE Explainer, Jakie są przepisy dotyczące „prawa do naprawy”?

Źródło obrazu: Prasa do jabłek

Czy ten artykuł jest przydatny?