Zakupy stają się bardziej społecznościowe dzięki sklepom na Twitterze

Twitter Shops Featured

Oczywiste jest, że Twitter próbuje uciec od złej reputacji, jaką miał ostatnio. Przez ostatni rok zagłębiał się w e-commerce krok po kroku, jeszcze bardziej przyspieszając go dzięki ogłoszeniu Twitter Shops.

zakupy społecznościowe

Ogólnie rzecz biorąc, portale społecznościowe nie były w ostatnich latach w dobrym miejscu. Mnożyły się dezinformacje, które ją zanieczyszczały. Ale teraz wszystkie sieci społecznościowe domagają się przyłączenia do e-commerce. Instagram i Facebook, oba produkty Meta, zawsze były zaangażowane, a teraz TikTok i Twitter również wskakują w kosmos.

Sklepy na Twitterze
sklepy na Instagramie

Twitter wydaje się być jak nastolatek, który chce odnaleźć swoje prawdziwe ja: wypróbować nowe style, nowych przyjaciół itp. W zeszłym roku, Wystartował Twitter narzędzia dla twórców, wersja subskrypcyjna, biuletyny, wskazówki, dźwięk na żywo i nie tylko.

Sieć społecznościowa po raz pierwszy wskoczyła do handlu elektronicznego zeszłego lata, kiedy umożliwiła sprzedawcom dodanie „modułu zakupowego” do swojego profilu. Dało to jednak użytkownikom możliwość wyboru tylko pięciu produktów kupców.

W listopadzie ubiegłego roku Twitter rozpoczął testowanie platformy zakupów na żywo. Walmart był pierwszym, który się pojawił, a teraz dołączyły również Gopuff i Samsung.

Przedstawiamy sklepy na Twitterze

w post na blogu W środę Twitter ogłosił swoją najnowszą funkcję, zauważając, że Twitter Shops „daje ludziom możliwość przeglądania produktów z profili ich ulubionych marek, więc kiedy rozmawiasz o produktach i odkrywasz je na osi czasu, możesz również wyszukiwać je na Twitterze. ”

Twitter wybrał sprzedawców do uruchomienia funkcji Sklepy. Ta początkowa grupa obejmuje @Verizon, @ArdenCove, @LatinxInPower, @GayPrideApp i @AllIDoIsCookUS. Użytkownicy, którzy mogą skorzystać z tej nowej funkcji, są początkowo ograniczeni do użytkowników iPhone’a, którzy czytają Twittera w języku angielskim.

Miejsca na Twitterze Iphone

Sprzedawcy wymienieni w sklepach na Twitterze będą mieli w swoim profilu przycisk „Wyświetl sklep”. Zamiast mieć tylko pięć przedmiotów, takich jak moduł testowany zeszłego lata, sprzedawcy mogą wystawić do 50 przedmiotów. Możesz kliknąć element, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli zdecydujesz się kupić, zobaczysz to na stronie sprzedawcy.

Czytać  Apple uważa Androida za powód, aby nie pobierać aplikacji

Twitter mówi w poście na blogu, że „ludzie rozmawiają o produktach na Twitterze”, ale nie jestem pewien, czy to prawda. Jeśli rozmawiasz z przypadkową grupą ludzi, nie sądzę, aby Twitter był jednym z pierwszych witryn wymienianych jako sposób omawiania produktów.

Wydaje się, że Twitter chce to zmienić. W poście na blogu wspomniano, że „zbada, jak sprawić, by Sklepy były bardziej wykrywalne, dodając nowe sposoby, aby sprzedawcy opowiadali historię swojej marki za pośrednictwem swoich Sklepów, zwiększając liczbę produktów, które sprzedawcy mogą wyświetlać oraz udostępniając sklepy na Twitterze większej liczbie handlowców i jeszcze.” ludzie.”

Przy tych wszystkich nowych funkcjach, które Twitter dodał w zeszłym roku, jego użytkownicy w pewnym momencie krzyczeli „RIP Twitter”. Ale chociaż odnowiona sieć społecznościowa nie podbiła internetu szturmem, nadal trzyma się mocno.

Kredyt obrazu: Świergot

Czy ten artykuł jest przydatny?