YouTube, aby trwale usunąć liczbę przycisków, które mi się nie podobają

YouTube, aby trwale usunąć liczbę przycisków, które mi się nie podobają

Jeśli w Internecie krąży takie przekonanie, że ludzie chcą dać Ci znać, kiedy nie są z Ciebie zadowoleni, o wiele bardziej niż wtedy, gdy staną twarzą w twarz z problemem. Jest coś, w czym mogą się ukryć za ekranem komputera. YouTube nie jest inny. W tym tygodniu bardzo zirytował użytkowników, gdy ogłosił, że na stałe usunie przycisk niechęci z YouTube, a raczej licznik niechęci. Twoja opinia będzie nadal liczona, ale przycisk YouTube „Nie podoba mi się” nie będzie już wyświetlany.

YouTube ogłasza zmianę w liczbie niechęci do YouTube

Wszyscy powinni byli zostać ostrzeżeni na początku tego roku, kiedy YouTube „eksperymentował” z liczbą przycisków niechęci. Celem było sprawdzenie, czy pomogłoby to chronić twórców YouTube przed nękaniem, w szczególności przez zorganizowane ataki mające na celu zwiększenie liczby niechęci do filmów.

YouTube wyjaśnione w post na blogu W tym tygodniu opowiada, czego się nauczyli, nie okazując obrzydzenia. „Ponieważ hrabia nie był dla nich widoczny, stwierdziliśmy, że [harassers] rzadziej kierowali na przycisk niechęci do filmu, aby zwiększyć liczbę. Podsumowując, dane z naszego eksperymentu wykazały zmniejszenie nielubianych zachowań atakujących”.

Nie podoba mi się monitor z przyciskami YouTube

Dodatkowo YouTube otrzymywał wiadomości od początkujących twórców i tych, którzy mają mniej obserwujących. Poinformowali, że „są niesprawiedliwym celem ataków obrzydzenia. Dane z naszego eksperymentu potwierdziły, że takie zachowanie występuje w większym odsetku w mniejszych kanałach”.

Mogę to potwierdzić. Przez kilka lat publikowałem codzienne wiadomości rozrywkowe, zdecydowanie na małą skalę z widzami. Zgłosiłem historię, która rozpoczęła kampanię od grupy, która nie zgadzała się z moją opinią. To był dla mnie impuls do porzucenia moich filmów. Nękali mnie rzeczami, które mi się nie podobały, nazywali mnie podłymi przezwiskami, a nawet lider grupy stworzył film, w którym nazywał mnie moim imieniem i zachęcał swoich zwolenników, aby mnie nękali i wyciągali.

Czytać  Użytkownicy G Suite Legacy Free Edition zyskują trochę oddechu

W oparciu o to, czego YouTube dowiedział się z tego eksperymentu, „posuwamy się do przodu, aby niechęć liczona była jako prywatna w YouTube – oznacza to, że przycisk niechęci pozostaje, ale liczba negatywnych opinii w filmie będzie dostępna tylko dla twórców w Studio i nie będzie widoczna dla publicznie na stronie wideo. Ta zmiana będzie wprowadzana stopniowo, począwszy od dzisiaj”.

Youtube tablet z przyciskiem niechęć

Ale twórcy nie muszą wiedzieć, ile razy widzowie klikają przycisk niechęci, jeśli nie chcą. Będzie on dostępny tylko w YouTube Studio wraz z innymi danymi, aby pomóc twórcom zobaczyć, jak radzą sobie ich filmy. Będzie to tylko kolejne narzędzie analityczne, obok raportów.

Użytkownicy YouTube mogą nadal kliknąć przycisk Nie lubię, po prostu nie będą mieli satysfakcji z informowania innych o swoich uczuciach. YouTube przyznał w poście na blogu, że zdaje sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy używają licznika przycisków niechęci, aby sprawdzić, czy chcą spędzić czas oglądając konkretny film; jednak nadal uważa, że ​​wyeliminowanie liczenia opinii publicznej jest właściwą rzeczą, aby iść naprzód, aby „twórcy mieli szansę odnieść sukces i czuć się bezpiecznie w wyrażaniu siebie”.

Odrzucenie usunięcia niechęci opinii publicznej liczy

YouTube wyjaśnił zmianę w filmie na kanale YouTube Creators. W momencie pisania tego artykułu otrzymał on 9,6 tys. pozytywnych polubień. Ale miał też 44 000 niechęci, co oznacza, że ​​zmiana jeszcze nie nastąpiła, przynajmniej nie wystarczająco szybko dla YouTube.

Twórcy przycisków nie podobają się YouTube

Pytanie brzmi, jak wpłynie to na YouTube jako całość. Wygląda na to, że prawdopodobnie nie wpłynie to na ciebie tak bardzo, jak odkryłeś w swoim eksperymencie na początku tego roku. YouTube wie, że jest to bezpieczne, ale prawdopodobnie wie też, że użytkownicy nie będą zadowoleni i chętnie to zaakceptują.

Czytać  Złośliwe aplikacje ze Sklepu Play wykradły dane bankowe

Przeczytaj o niedawnym sporze, który Google miał z Roku, który doprowadził do usunięcia aplikacji YouTube i najlepszych programów do pobierania YouTube do oglądania filmów w trybie offline.

Czy ten artykuł jest przydatny?