Wyświetlacz zewnętrzny nie działa? Wypróbuj te 15 poprawek dla systemu macOS

External Monitor Not Working Featured

Używanie zewnętrznego wyświetlacza z komputerem Mac powinno być tak proste, jak podłączenie kabla, ale co, jeśli nic się nie pojawi po podłączeniu? W tym samouczku udostępniamy wszystkie rozwiązania, sztuczki i techniki, które możesz spróbować naprawić problem z niedziałającym wyświetlaczem zewnętrznym w systemie MacOS. Te wskazówki dotyczą zarówno komputerów Mac z procesorem Intel, jak i nowszych komputerów Mac z procesorem M1.

Zanim zaczniesz: czy na pewno wszystko jest prawidłowo podłączone?

Najpierw pozbądźmy się oczywistości i upewnij się, że monitor zewnętrzny i komputer Mac są prawidłowo skonfigurowane. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby upewnić się, że monitor zewnętrzny jest prawidłowo podłączony.

Jeśli po wykonaniu powyższych instrukcji wyświetlacz zewnętrzny nadal nie działa prawidłowo, możesz wypróbować następujące rozwiązania:

1. Odłącz i podłącz ponownie

Zacznijmy od najprostszego rozwiązania: wyłącz i włącz ponownie! Istnieje kilka różnych technik, które możesz wypróbować:

 1. Odłącz adapter na 10 sekund.
 2. Podłącz ponownie adapter.

Jeśli to nie daje wyników, to:

 1. Odłącz adapter.
 2. Wyłącz komputer Mac.
 3. Podłącz ponownie adapter.
 4. Włącz komputer Mac.

Niektórzy użytkownicy zgłaszali również pozytywne wyniki podczas włączania i wyłączania monitora podczas odłączania i ponownego podłączania kabla:

 1. Odłącz kabel.
 2. Wyłącz monitor.
 3. Podłącz kabel ponownie.
 4. Włącz monitor zewnętrzny.

Wreszcie, jeśli używasz MacBooka, MacBooka Air lub MacBooka Pro, możesz spróbować rozłączyć się podczas wyłączania komputera Mac:

 1. Podłącz komputer Mac do monitora zewnętrznego.
 2. Wybierz logo „Apple” na pasku menu komputera Mac.
 3. Kliknij „Uruchom ponownie” i natychmiast zamknij pokrywę komputera Mac.

2. Sprawdź swoje kable

Tylko dlatego, że kabel wygląda na podłączony, nie oznacza, że ​​jest dobrze podłączony. Nawet lekko luźne połączenie może uniemożliwić komputerowi Mac rozpoznanie podłączonego wyświetlacza. Jeśli masz problemy z zewnętrznym wyświetlaczem, zawsze warto odłączyć kabel i adapter, a następnie mocno je ponownie podłączyć.

3. Nie polegaj na zasilaniu bateryjnym

Jeśli używasz MacBooka z wewnętrzną baterią, może on nie mieć wystarczającej mocy, aby wysłać piksele do zewnętrznego monitora. Spróbuj podłączyć MacBooka do gniazdka elektrycznego, aby sprawdzić, czy zapewni to laptopowi moc potrzebną do zasilania zewnętrznego monitora.

4. Sprawdź, czy Twój system operacyjny jest aktualny

Jeśli Twój system operacyjny nie jest aktualny, możesz napotkać problem, który został już naprawiony w ostatniej aktualizacji. Powinieneś sprawdzić, czy korzystasz z najnowszej wersji systemu macOS.

Aktualizacja systemu monitora zewnętrznego nie działa

5. Pozwól Macowi się zdrzemnąć

Podobnie jak w przypadku metody „wyłącz i włącz ponownie”, możesz być w stanie uruchomić połączenie, pozwalając komputerowi Mac na szybką drzemkę:

 1. Wybierz ikonę „Apple” na pasku menu komputera Mac.
 2. Wybierz „Uśpij”.
Monitor zewnętrzny nie działa Zawieszenie
 1. Poczekaj kilka minut.
 2. Obudź komputer Mac, korzystając z gładzika lub myszy albo naciskając dowolny klawisz na klawiaturze.

6. Usuń wszelkie połączone adaptery

Nie możesz zmusić komputera Mac do poprawnej pracy z niezgodnym wyświetlaczem zewnętrznym, łącząc ze sobą wiele adapterów!

Jeśli masz łańcuch przejściówek, na przykład przejściówkę Mini DisplayPort na DVI połączoną z przejściówką DVI na HDMI, musisz zastąpić tę konfigurację jednym zgodnym przejściówką.

7. Sprawdź jasność, kontrast i rozdzielczość

Ustawienia jasności, kontrastu i rozdzielczości komputera Mac mogą uniemożliwić wyświetlanie ekranu na monitorze zewnętrznym.

Aby sprawdzić, czy te ustawienia wyświetlania nie kolidują z monitorem zewnętrznym:

 1. Wybierz logo „Apple” na pasku menu komputera Mac.
 2. Przejdź do „Preferencje systemowe -> Wyświetlacze”.
Czytać  Jak odtwarzać animowane pliki GIF na komputerze Mac?

Możesz teraz szukać nietypowych lub ekstremalnych ustawień lub eksperymentować, przeciągając różne suwaki w menu ustawień „Wyświetlacze”.

Monitory zewnętrzne nie działają

Możesz również sprawdzić, czy jasność wyświetlacza zewnętrznego nie jest zmniejszona, używając przycisku kontrola + F2 skrót klawiszowy.

8. Sprawdź kompatybilność monitora zewnętrznego

Na rynku komputerowym dostępne są dosłownie setki monitorów, ale nie wszystkie z nich będą kompatybilne z komputerem Mac.To prawda, nawet jeśli używasz kabli, które powinny być kompatybilne. Ważną informacją jest to, że porty Thunderbolt 3 i USB-C wyglądają podobnie, ale nie są takie same. Przejdź do „Apple -> Informacje o tym komputerze Mac -> Raport systemowy” i sprawdź, jakie porty ma Twój komputer, a następnie znajdź monitor, który ma kompatybilne porty.

Zewnętrzny system monitorowania nie działa raport

9. Wypróbuj alternatywny monitor

Niezależnie od tego, czy Twój monitor jest wadliwy, temperamentny czy całkowicie zepsuty, żadne zmiany ustawień komputera Mac nie rozwiążą problemu! Jeśli masz dostęp do drugiego wyświetlacza zewnętrznego, spróbuj podłączyć go do komputera Mac, aby sprawdzić, czy działa. Jeśli tak, oznacza to wyraźnie, że problem dotyczy monitora zewnętrznego.

10. Sprawdź swoją kartę graficzną i sterowniki

Jeśli używasz karty graficznej innej firmy, sprawdź, czy jest ona całkowicie osadzona w gnieździe PCI (Peripheral Component Interconnect) i czy masz najnowszą wersję wszystkich niezbędnych sterowników. Nowe wersje systemu macOS czasami zawierają aktualizacje sterowników, dlatego należy również sprawdzić, czy korzystasz z najnowszej wersji systemu macOS.

11. Użyj funkcji wykrywania ukrytego ekranu macOS

Jeśli system macOS nie rozpoznaje monitora zewnętrznego automatycznie, możesz spróbować wymusić połączenie za pomocą funkcji Wykryj monitory systemu macOS:

 1. Wybierz logo „Apple” na pasku menu komputera Mac.
 2. Przejdź do „Preferencje systemowe -> Wyświetlacze”.
 3. Przytrzymaj przycisk Opcja i powinien pojawić się przycisk „Wykryj ekrany”.
 4. Wybierz „Wykryj ekrany”, aby sprawdzić, czy macOS rozpoznaje dołączony ekran.

12. Resetowanie NVRAM – Wyczyść nieulotną pamięć RAM

Nieulotna pamięć o dostępie swobodnym (NVRAM) to niewielka ilość pamięci, w której macOS przechowuje wszystkie ustawienia potrzebne do szybkiego dostępu, w tym niektóre ustawienia związane z wyświetlaniem.

Jeśli te ustawienia ulegną uszkodzeniu, może to spowodować różne problemy techniczne, więc zresetowanie pamięci NVRAM może rozwiązać problemy z monitorem zewnętrznym.

Zanim zaczniesz, pamiętaj, że zresetowanie pamięci NVRAM spowoduje również zresetowanie ustawień systemowych i preferencji, więc może być konieczne poświęcenie trochę czasu na ponowne zastosowanie tych ustawień po zresetowaniu pamięci NVRAM.

Aby zresetować pamięć NVRAM na komputerach Mac z procesorami Intel:

1. Wyłącz komputer Mac jak zwykle.

2. Włącz komputer Mac i natychmiast naciśnij przycisk Opcja + Komenda + P + r Klucze.

3. Przytrzymaj te klawisze, aż system macOS uruchomi się ponownie, a następnie zwolnij je.

Komputery Mac M1 nie mają skrótu klawiaturowego do resetowania pamięci NVRAM. System automatycznie sprawdza, czy podczas uruchamiania jest wymagane ponowne uruchomienie. Jeśli chcesz zastosować ten test, wyłącz komputer Mac i uruchom go ponownie po kilku sekundach.

Teraz pomyślnie zresetowałeś pamięć NVRAM komputera Mac i możesz sprawdzić, czy macOS działa dobrze z zewnętrznym wyświetlaczem.

Czytać  Jak usunąć hasło z pliku PDF na komputerze Mac

13. Spróbuj zresetować macOS SMC

Kontroler zarządzania systemem (SMC) to układ, który kontroluje wiele fizycznych komponentów komputera Mac, więc zresetowanie kontrolera SMC może rozwiązać niektóre problemy związane z wyświetlaniem. (Możesz pominąć ten krok, jeśli masz komputer Mac M1, ponieważ komputery Mac Apple Silicon nie są dostarczane z SMC.)

Aby zresetować SMC:

 1. Upewnij się, że komputer Mac jest całkowicie wyłączony.
 2. Podłącz zasilacz.
 3. Przytrzymaj przycisk Kontrola + Reszta + Opcja i „Zasilanie” przez 10 sekund, a następnie zwolnij wszystkie cztery klawisze jednocześnie. Jeśli twój MacBook ma chip T2będziesz musiał użyć Reszta po prawej stronie klawiatury, oprócz pozostałych klawiszy.
 4. Zrestartuj komputer Mac jak zwykle.

14. Czy korzystasz z 4K? Upewnij się, że Twój Mac jest kompatybilny!

Jeśli używasz zewnętrznego wyświetlacza 4K, nie ma gwarancji, że Twoja karta graficzna jest wystarczająco wydajna, aby wysłać wszystkie te piksele na wyświetlacz 4K. Ogólnie rzecz biorąc, większość komputerów Mac wyprodukowanych po 2013 roku jest w stanie obsługiwać tę rozdzielczość, ale jeśli nie masz pewności, możesz sprawdź specyfikacje techniczne swojego Maca po więcej informacji.

15. Dziwne kolory? Przełącz się na inny profil

Być może udało Ci się uruchomić zewnętrzny wyświetlacz, ale kolory wyraźnie różnią się od tego, jak wyglądają na wbudowanym wyświetlaczu komputera Mac.

Niektóre wyświetlacze zewnętrzne mają przyciski kontrastu i RGB (czerwony, zielony i niebieski) do regulacji profilu kolorów wyświetlacza. Pamiętaj, że ta funkcja nie działa w nowszych wersjach systemu macOS (Big Sur i Monterey).

Jeśli Twój monitor zewnętrzny nie ma tych przycisków, często możesz rozwiązać problemy związane z kolorami za pomocą Kreatora kalibracji ekranu macOS:

 1. Przejdź do „Preferencje systemowe -> Wyświetlacze”.
 2. Poszukaj „Profilu kolorów” w prawym dolnym rogu.
Profil kolorów monitora zewnętrznego nie działa
 1. Wybierz „Kalibruj…”, aby uruchomić Kreatora kalibracji ekranu macOS.
Monitor zewnętrzny nie działa Skalibruj
 1. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skalibrować ekran.

Alternatywnie możesz wypróbować różne profile kolorów, aby sprawdzić, czy któryś z tych profili najlepiej pasuje do zewnętrznego wyświetlacza. Aby wybrać nowy profil, przejdź do „Preferencje systemowe -> Wyświetlacze -> Kolor”, a następnie przejrzyj różne profile kolorów na liście.

Częste pytania

1. Czy adaptery firm innych niż Apple lub niekompatybilne adaptery spowodują problem z wyświetlaniem?

Chociaż wybór spośród dziesiątek różnych adapterów w Amazon może wydawać się łatwy, nie wszystkie są sobie równe. Najlepiej zawsze wybierać markę i coś, co weryfikujesz jako zgodne, a nie tylko opcję 1,99 USD. Istnieją adaptery innych firm, które będą działać, w rzeczywistości jest ich wiele, ale jest to zdecydowanie obszar do zbadania, jeśli masz problemy z wyświetlaniem.

2. Czy ta sama rada ma zastosowanie, jeśli używasz iPada jako monitora zewnętrznego?

W niektórych przypadkach tak, ponieważ takie rzeczy jak właściwe kable nadal będą uwzględniać ogólne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów. Podobnie jak podstawowe wskazówki, takie jak rozłączanie i ponowne łączenie oraz upewnianie się, że wszystkie niezbędne aktualizacje oprogramowania zostały wykonane. Poza tym większość z tych wskazówek dotyczy wyłącznie monitorów, a nie iPadów.

Czy ten artykuł jest przydatny?