Wydaje się, że Apple AirPods jest celem działań mających na celu naprawę słusznej decyzji

Wydaje się, że Apple AirPods jest celem działań mających na celu naprawę słusznej decyzji

Branża technologiczna naciskała na przyjęcie prawa do zadośćuczynienia. W zeszłym tygodniu rząd USA położył większy nacisk na tę dynamikę. Wydaje się, że wyróżniają Apple jako głównego przestępcę zmuszającego użytkowników do kosztownych napraw i wymian. AirPods są postrzegane jako coś, co koncentruje się w przepisach dotyczących prawa do naprawy, a użytkownicy twierdzą, że żywotność baterii spada do około godziny.

Dlaczego AirPods są trudne do wymiany

Apple AirPods, najbardziej rozpoznawalne słuchawki w branży, istnieją od pięciu lat. W tym czasie zebrali wielu oszustów. Ale to właśnie AirPods są winne w forsowaniu prawa do naprawy.

Apple dodał małą baterię litowo-jonową, aby stworzyć bezprzewodową konstrukcję, która umożliwia ładowanie AirPods w ich etui. Są podatne na szybkie zużycie.

Airpods prawo do naprawy żywotności baterii

iFixit to firma, która sprzedaje instrukcje i części umożliwiające użytkownikom samodzielne naprawianie AirPods. Instrukcje te obejmują lutowanie, pistolety do klejenia na gorąco i cięcie istniejącego kleju. To prawdopodobnie więcej niż większość użytkowników chce zrobić, aby uzyskać prawo do naprawy własnych AirPods.

Aby uzyskać coś tak małego, musisz wprowadzić poprawki w projekcie, ale nacisk na prawo do naprawy jest nadal skierowany do Apple, aby zrobić więcej, aby pomóc użytkownikom zachować swoje AirPods trochę dłużej. Czasochłonna naprawa użytkownika, kosztowna profesjonalna naprawa lub wyrzucenie ich i zakup nowej pary nie powinny być jedynymi opcjami.

Push Gunning uprawniony do rządowego zadośćuczynienia dla Apple

Ustawodawcy i warsztaty naprawcze naciskali na prawo do naprawy. Chcą większej dostępności instrukcji i części, a także ochrony konsumenta. . Uważają, że gadżety techniczne powinny być projektowane z myślą o naprawie, na przykład przy mniejszym zużyciu kleju.

Prawa użytkownika do naprawy Airpod

Ekosystem Apple przygotowuje ich na cel w tym nacisku; jednak firma powiedziała: „Zaprojektowaliśmy nasze produkty tak, aby były trwałe, aby zminimalizować potrzebę naprawy” na początku tego roku. „Uważamy jednak, że w przypadku konieczności naprawy nasi klienci powinni mieć wygodny dostęp do bezpiecznych i niezawodnych usług naprawczych, aby jak najszybciej przywrócić działanie ich produktu”.

Czytać  Czy moglibyśmy zobaczyć Windows 11 podczas wydarzenia 24 czerwca?

Federalna Komisja Handlu opublikowała kilka miesięcy temu raport, w którym stwierdzono, że ograniczenia napraw skłoniły konsumentów do wymiany urządzeń „przed końcem ich okresu użytkowania”. W zeszłym tygodniu rząd federalny USA nakazał FTC opracowanie nowych przepisów.

„Technologia i inne firmy nakładają ograniczenia na naprawy własne i firm trzecich, czyniąc naprawy bardziej kosztownymi i czasochłonnymi, na przykład ograniczając dystrybucję części, narzędzi diagnostycznych i naprawczych.” napisał Biały Dom o zamówieniu. Wiązało się to z historią o produktach Apple.

Airpods prawo do naprawy podrzucenia

Nie chodzi o to, że Apple jest jedynym naruszycielem i jedyną firmą, która podlega przepisom dotyczącym prawa do naprawy, po prostu wydają się być najbardziej rażące. Celem ataków są również firmy medyczne i producenci ciągników.

Apple próbuje wprowadzić zmiany. iFixit mówi, że iPhone’y są teraz zaprojektowane tak, aby ułatwić wymianę baterii i ekranu. Apple ma też więcej autoryzowanych sklepów i centrów naprawczych niż inni producenci.

Pytanie brzmi, czy jako konsumenci chcemy, aby prawo to wszystko zmieniło. Czy zmiany w AirPods, aby ułatwić ich naprawę, pozostawią AirPods jako ten sam element wartości?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić żywotność baterii AirPods, lub jeśli chcesz całkowicie tego uniknąć, sprawdź sześć alternatyw dla AirPods.

Czy ten artykuł jest przydatny?