WWDC 2022 przynosi nowy ekran blokady iPhone’a i układ M2

Wwdc 2022 Iphone Lock Screen Featured

Pierwszy dzień WWDC jest dla osób głęboko osadzonych w ekosystemie Apple jak świąteczny poranek. Ten rok przyniósł wiele zmian, o które od lat prosili ci sami fani Apple, takich jak nowy ekran blokady iPhone’a i wiele okien na iPadach. Zapewnił również kilka rzeczy, których można się było spodziewać, takich jak nowy chip M2. Innymi słowy, nie było niespodzianek, ale wciąż trochę podniecenia.

iOS 16/iPadOS 16

Udowodnienie, że Apple kładzie większy nacisk na mobilność, iOS 16 rozpoczął WWDC 2022 i System operacyjny iPada 16 zamknięte.

Ekran blokady iPhone’a jest prawie taki sam od czasu premiery pierwszego iPhone’a, ale teraz otrzymuje radykalne zmiany. Będziesz mógł przenosić zdjęcia, zmieniać kolor i krój czcionki oraz dodawać widżety, które działają jak komplikacje Apple Watch.

Ponadto powiadomienia są poprawiane i będą się rozchodzić na dole, zamiast obejmować długość telefonu i zakrywać wszystko. Aktywności na żywo umożliwiają otrzymywanie powiadomień o aktualizacjach na żywo, takich jak wyniki sportowe lub przyjazdy Ubera. Ponownie zastanawiając się nad Apple Watch, możesz mieć kilka ekranów blokady, w tym jeden z animowanymi warunkami pogodowymi.

Kolejną dużą zmianą w iOS 16 są Wiadomości. Możesz edytować wysłane wiadomości, oznaczać je jako nieprzeczytane i korzystać z SharePlay. Poczta otrzymuje żądane zmiany, takie jak zaplanowane wiadomości e-mail i cofnięcie wysłania. Funkcja Visual Look Up umożliwia wyodrębnienie tematu ze zdjęcia i umieszczenie go w innej aplikacji, takiej jak Wiadomości. Wprowadzono również zmiany w Zdjęciach, Safari, Mapach, Siri, Fitness i nie tylko.

Być może najbardziej oczekiwanymi zmianami w iPadzie była obsługa wielu okien i monitorów zewnętrznych, a teraz iPadOS 16 otrzymuje oba, wraz z tymi samymi zmianami, co iOS 16.

Stage Manager umożliwia iPadom Pro i iPadom Air z chipem M1 nowe opcje wielozadaniowości. Zamiast być zmuszanym do pracy obok siebie i przesuwania się, dodatkowe okna otworzą się po lewej stronie, a Ty możesz poruszać się między nimi z maksymalnie czterema zachodzącymi na siebie oknami na raz. Dodatkowo, dzięki pełnej obsłudze monitora zewnętrznego, możesz uzyskać dodatkową przestrzeń roboczą z innego wyświetlacza, co oznacza cztery dodatkowe okna na żywo.

Czytać  Zoom wreszcie naprawia błąd Maca, który utrzymywał włączony mikrofon po rozmowach

iPadOS 16 obsługuje również bardzo pożądaną aplikację pogodową, a także aplikację do tablic, Freeform. Ta ostatnia będzie działać świetnie z nowymi funkcjami współpracy, a aplikacje klasy komputerowej zapewnią zaawansowane opcje.

M2 i nowe MacBooki

Zgodnie z oczekiwaniami firma Apple podążyła za bardzo udanym chipem M1 z M2. Johnny Srouji, starszy wiceprezes Hardware Technologies, wyjaśnił: „Dzięki naszej nieustannej koncentracji na energooszczędnej wydajności, M2 zapewnia szybszy CPU, GPU i Neural Engine. Wraz z wyższą przepustowością pamięci i nowymi możliwościami, takimi jak akceleracja ProRes, M2 kontynuuje ogromne tempo innowacji w krzemowym Apple dla komputerów Mac”.

To oczywiście jest zawarte w dwóch nowych MacBookach. Jednym z nich jest nowy Macbook Air. Posiada większy wyświetlacz Liquid Retina, ładowanie MagSafe i do 20 godzin pracy na baterii. Posiada dwa porty Thunderbolt, klawiaturę Magic Keyboard z rzędem klawiszy funkcyjnych Touch ID oraz klawiaturę Force Touch.

M2 jest również dostępny w MacBooku Pro 13″. Niewiele informacji na ten temat zostało opublikowanych, ale ma wydajniejszy przepływ pracy dzięki takim samym 20 godzinom pracy na baterii jak Air. Sprawia, że ​​edycja wideo jest nawet sześciokrotnie szybsza.

Aby dołączyć do nowych MacBooków, jest macOS Ventura. Podobnie jak iPad OS 16, Ventura również wybiera Stage Manager do wielozadaniowości z wieloma oknami. Wprowadza również kamerę Continuity, która pozwala używać iPhone’a jako kamery internetowej. FaceTime przejmuje funkcję Handoff, dzięki czemu możesz rozpocząć rozmowę na telefonie, a następnie dokończ ją na nowym MacBooku Air. Mail wprowadza niektóre z tych samych zmian, co iOS 16.

… I więcej

Gdyby to wszystko nie wystarczyło, pojawiły się również zmiany w watchOS 9 i CarPlay. W watchOS 9, aplikacja Trening została wzbogacona o niestandardowe treningi, które teraz obejmują trening obejmujący wiele dyscyplin sportowych. A teraz działa przez AirPlay na telewizorach bez Apple TV. Możesz także zarządzać swoimi lekami.

Czytać  Apple doda czujnik temperatury ciała do Apple Watch 8

CarPlay odbiera wiele ekranów, podobnie jak ekran blokady iOS. Dzięki CarPlay będziesz mieć również dostęp do elementów sterujących samochodu, takich jak radio i klimatyzacja. Ponadto CarPlay pokaże dane pojazdu, takie jak prędkość, paliwo itp., a także informacje o pogodzie i muzyce na desce rozdzielczej.

MacBook Air i MacBook Pro 13″ będą dostępne w przyszłym miesiącu, a do jesieni nie zobaczysz ekranu blokady iPhone’a ani niczego innego, chyba że wykonasz publiczne wersje beta, które również będą dostępne w przyszłym miesiącu. Ponownie, nie są to rewolucyjne zmiany, ponieważ możesz już dostosowywać ekran blokady Androida, ale użytkownicy Apple, w tym ja, zjedzą je.

Kredyt obrazu: Jabłko

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej