Wszystko, co ma Telegram, a czego nie ma WhatsApp

Wszystko, co ma Telegram, a czego nie ma WhatsApp

Chociaż niektórym może być trudno to przyznać, WhatsApp jest królem, jeśli chodzi o przesyłanie wiadomości. Przy ponad 2 miliardach aktywnych użytkowników wydaje się, że WhatsApp nie ma prawdziwego konkurenta. Jednak niektórzy użytkownicy zdecydowali się na alternatywę z większą liczbą lepszych opcji i która dba o ich prywatność. Alternatywą jest Telegram.

Ponieważ Facebook inwestuje miliardy w WhatsApp, nie ma wątpliwości, że sukces WhatsApp był zapewniony. Jeśli jednak porównamy WhatsApp z Telegramem z technicznego punktu widzenia, ten pierwszy nie spełnia oczekiwań.

Dowiedz się, co przegapiłeś, nie dając mniej znanym aplikacjom do obsługi wiadomości szansy, na jaką zasługują.

Telegram_Vs_WhatsApp_Start

Telegram ma lepszą aplikację komputerową

Chociaż Telegram nie istnieje tak długo, jak WhatsApp, nadal jest uważany za świetną aplikację komputerową. Telegram jest kompatybilny z Windows, Linux i Mac. Jeśli nie masz ochoty instalować żadnego oprogramowania, możesz również używać Telegrama w swojej ulubionej przeglądarce internetowej, logując się do Konto telegramu.

Ci, którzy korzystali z aplikacji internetowej WhatsApp lub aplikacji komputerowej, doskonale wiedzą, jak skomplikowane jest zapewnienie jej spójnego działania. Musi być stale otwarty, aby działał. W przeciwnym razie będziesz musiał ponownie zsynchronizować go ze smartfonem! Nie jest to zbyt wygodne, jeśli masz jeszcze sześć lub siedem otwartych kart. Aplikacja internetowa Telegram działa dobrze, a także oferuje wszystkie funkcje, które znajdziesz w aplikacjach na Androida i iOS.

Ponadto aplikacja komputerowa WhatsApp często całkowicie przestaje działać, co wymaga całkowitej ponownej instalacji. W przypadku korporacji, która ma faktycznie nieskończone zasoby, nie budzi to zaufania. Bez względu na to, ile razy ludzie publikują raporty i rozwiązania tego chronicznego problemu, wydaje się, że nie zniknie.

Rozmowy, które prowadzą do autodestrukcji

Jeśli obawiasz się o prywatność swoich rozmów, Telegram oferuje pełne szyfrowanie. Innymi słowy, wiadomości nigdy nie przechodzą przez serwery Telegrama. Wiadomości są szyfrowane i odszyfrowywane na urządzeniu użytkownika.

Możesz także rozpocząć rozmowy, które ulegają samozniszczeniu. Możesz zaplanować czaty tak, aby po pewnym czasie uległy samozniszczeniu, a po upływie tego czasu wiadomość zniknie. Telegram może również poinformować Cię, czy druga osoba zrobiła zrzut ekranu Twojej rozmowy, abyś wiedział, komu możesz, a komu nie możesz zaufać.

Czytać  Co to jest Apple Lossless Music i jakie urządzenia są obsługiwane?

Podczas gdy WhatsApp ma odpowiednik w postaci znikających wiadomości, użytkownik musi włączyć automatyczne usuwanie wiadomości po siedmiu dniach.

Większa elastyczność mediów

We wszystkich usługach komunikatorów możesz przesyłać obrazy, ale Telegram poszedł o krok dalej. Oprócz umożliwienia użytkownikom zrobienia zdjęcia lub wybrania jednego z galerii, umożliwia także wyszukiwanie go bezpośrednio w Internecie lub tworzenie własnych naklejek.

Możesz wyszukiwać obrazy i GIF-y, które będą odtwarzane, gdy będą w rozmowie. To samo dotyczy filmów i możesz zobaczyć dokładny rozmiar każdego dołączonego filmu, zanim zdecydujesz się go odtworzyć. Nie kochasz już Telegrama?

Telegram ma drastycznie wyższy limit rozmiaru pliku

Do 2017 roku WhatsApp nie mógł wysyłać wielu typów plików, w tym plików Word i Excel, PDF i różnych formatów wideo. Po dogonieniu Telegrama możesz teraz udostępniać dowolny typ pliku w WhatsApp. Jednak Facebook nadal jest skąpy, jeśli chodzi o maksymalny rozmiar pliku, który można udostępniać.

Podczas gdy Telegram pozwala na rozmiar pliku do 2 GB, WhatsApp zapewnia tylko małe 100 MB lub tylko 16 MB dla filmów nagranych za pomocą WhatsApp. Oznacza to, że musiałbyś skorzystać z usług przechowywania w chmurze innych firm, takich jak Dysk Google lub OneDrive, a następnie udostępnić je jako łącza.

Telegram_VS_Whatsapp_Flying

Dzięki Telegramowi nie musisz dołączać aplikacji innych firm, jeśli chcesz wysyłać duże pliki. Możesz z łatwością wysyłać i odbierać duże pliki. To jest coś, czego brakuje WhatsApp.

Nazwy użytkowników zamiast numerów telefonów

Jeśli nie chcesz udostępniać swojego numeru telefonu, aby z kimś porozmawiać, nie ma problemu. Możesz wybrać nazwę użytkownika i za jej pośrednictwem każdy może dodać ją do swoich kontaktów. To świetny sposób, aby Telegram szanował Twoją prywatność. Użytkownicy WhatsApp nie mają innego wyjścia, jak tylko dodać osobę, z którą chcą porozmawiać, do swojej listy kontaktów, nawet jeśli jest to osoba, która sprzedaje coś w serwisie eBay.

Czytać  Jak połączyć Spotify z kontem Discord

Telegram jest całkowicie BEZPŁATNY

Po pobraniu Telegrama możesz go używać tak długo, jak chcesz, nie martwiąc się o uiszczenie opłaty. Aby uczynić go bardziej konkurencyjnym, schemat cenowy WhatsApp został zmodyfikowany poprzez zniesienie rocznej opłaty w wysokości 1 dolara, jednak biorąc pod uwagę wcześniejsze praktyki Facebooka, użytkownicy powinni spodziewać się jakiejś formy monetyzacji WhatsApp, najprawdopodobniej w formie reklam. Jednak wraz ze wzrostem popularności Telegramu może iść tą samą drogą zarabiania.

Telegram obsługuje większe grupy niż WhatsApp

Użytkownicy WhatsApp mogą korzystać tylko z grup do 256 użytkowników, ale Limit telegramów wynosi do 200 000. Jeśli masz więcej niż 500 znajomych, z którymi chcesz pozostać w kontakcie, możesz skorzystać z Telegrama.

Usuń swoje konto z internetu

Utrata lub kradzież telefonu może być prawdziwym bólem, chyba że masz zainstalowaną aplikację, w której możesz wyczyścić telefon. Każdy, kto ma dostęp do Twojego telefonu, będzie mógł zobaczyć wszystko, w tym Twoje rozmowy.

Telegram umożliwia swoim użytkownikom usuwanie ich kont w aplikacji internetowej i usuwanie wszystkiego. Dzięki tej opcji nie ma wątpliwości, że Telegram zapewnia użytkownikom spokój ducha, jeśli chodzi o ich prywatne informacje.

Telegram_VS_WhatsApp_Final_Image

W WhatsApp trwałe usunięcie konta może zająć do 90 dni. Co ważniejsze, w styczniu ogłosił WhatsApp zmiana polityki prywatności dla kont firmowych, które spotkały się z ogromnym sprzeciwem, ponieważ WhatsApp ma być ściślej zintegrowany z Facebookiem. Nie trzeba dodawać, że poprzednie skandale dotyczące prywatności związane z Facebookiem wywołały exodus użytkowników do Telegrama i innych bezpiecznych aplikacji do przesyłania wiadomości.

Kończący się

Oczywiste jest, że tym, kto powinien tu być królem, jest Telegram, a nie WhatsApp, ale miejmy nadzieję, że w miarę jak coraz więcej osób pozna Telegrama, zobaczą dużą różnicę między dwoma komunikatorami. Telegram oferuje na razie lepszą alternatywę bez żadnych kosztów.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?