Właściciele Samsung Galaxy otrzymają funkcję cyfrowego kluczyka samochodowego

Właściciele Samsung Galaxy otrzymają funkcję cyfrowego kluczyka samochodowego

Teraz, gdy telefony mamy przy sobie przez cały czas, na urządzeniu przechowywana jest bardziej osobista dokumentacja. Przechowywane są również inne poufne informacje, takie jak cyfrowe kluczyki samochodowe. Właściciele Galaxy wezmą udział w tej akcji pod koniec roku. Samsung ogłosił, że telefony Galaxy będą mogły być używane jako cyfrowy kluczyk do samochodu Hyundai EV.

Samsung ogłasza cyfrowy kluczyk do telefonów Galaxy

W szczególności posiadacze Galaxy, którzy kupią niedawno wydanego Genesis GV60.2 EV, będą mogli używać swojego smartfona jako cyfrowego kluczyka do samochodu. według Samsung Electronics w czwartek. Ta technologia jest możliwa dzięki technologii NFC i UWB. Umożliwia użytkownikowi blokowanie i odblokowywanie pojazdu oraz udostępnianie cyfrowego kluczyka samochodowego znajomym i rodzinie.

Cyfrowy kluczyk samochodowy Samsung Galaxy

Nie jest to całkowita niespodzianka, ponieważ Samsung ogłosił na początku tego roku w Galaxy S21 Unpacked, że współpracuje z różnymi producentami samochodów. Pierwszym pojazdem, który skorzystał na partnerstwie z Samsung jest Hyundai Genesis GV60.

Technologia UWB to protokół bezprzewodowy krótkiego zasięgu, który działa przy użyciu fal radiowych. Wyższa częstotliwość umożliwia precyzyjną orientację przestrzenną i możliwości kierunkowe, aby pomóc urządzeniom lepiej zrozumieć ich otoczenie.

Ta technologia umożliwia pasywne wejście, dzięki czemu możesz szybciej i bezpieczniej dostać się do samochodu, ponieważ nie musisz przeszukiwać kieszeni i/lub torebki w poszukiwaniu kluczyków, a prawdopodobnie masz już telefon, który wysyła SMS-y lub rozmawia z kimś. Oprócz odblokowania pojazdu możesz również otworzyć bagażnik, uruchomić silnik, a nawet odzyskać ustawienia lusterek i foteli. Jeśli pożyczysz swój pojazd komuś, komu ufasz, może tymczasowo udostępnić Ci tę samą technologię.

Cyfrowy kluczyk samochodowy Samsung Galaxy Genesis

Galaxy Digital Car Key będzie bezpieczny w użyciu dzięki Samsung Secure Element (eSE). Chroni to informacje i klucze szyfrowania. Zapobiega również możliwym atakom przekaźnikowym, które mogą zablokować lub przechwycić sygnał radiowy. Samsung był również wpływowym członkiem konsorcjum Car Connectivity Consortium, które wyznacza standardy dla kluczy cyfrowych.

Czytać  Microsoft oficjalnie ogłasza system Windows 11 przed świętami

Dostępność cyfrowego kluczyka samochodowego Samsung Galaxy

„Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Genesis w ramach naszej misji tworzenia nowych i ekscytujących doświadczeń mobilnych, które mogą ułatwić ludziom codzienne życie” – powiedział prezes i dyrektor ds. komunikacji mobilnej Samsung Electronics, TM Roh.

„Ponieważ kontynuujemy rozwój technologii mobilnych, takich jak UWB, naszym priorytetem jest teraz udostępnienie tych nowych doświadczeń jak największej liczbie osób, we współpracy z naszymi zaufanymi partnerami ekosystemu”.

Składanie cyfrowego kluczyka samochodowego Samsung Galaxy

„GV60 ustanowi standard dla luksusowych pojazdów elektrycznych, które reprezentują elektryfikację marki Genesis” – dodał Albert Biermann, prezes i szef działu badawczo-rozwojowego Hyundai Motor Group. „Współpraca z Samsung Electronics wzmocni nasze wysiłki, aby zapewnić naszym klientom prawdziwie zróżnicowane doświadczenia w zakresie interakcji z pojazdami Genesis”.

Początkowo Samsung udostępni cyfrowy kluczyk do telefonu Genesis GV60 w Korei do użytku z Galaxy S21+, S21 Ultra, Note 20 Ultra, Z Fold 2 i Z Fold 3. Właściciele tych telefonów w Korei zobaczą później. rok.

Samsung nie ogłosił, kiedy reszta świata zobaczy cyfrowy kluczyk samochodowy z telefonami Galaxy, ale biorąc pod uwagę wiele ogłoszonych stowarzyszeń producentów samochodów, może to nie potrwać zbyt długo.

Przeczytaj pogłoski, że Apple pracuje nad własnym samochodem i co cyfrowe prawa jazdy mogą oznaczać dla cyfrowych portfeli.

Czy ten artykuł jest przydatny?