Wiadomości SMS można przekierowywać do hakerów za jedyne 16 USD.

Wiadomości SMS można przekierowywać do hakerów za jedyne 16 USD.

Oczywiście od tygodnia otrzymuję fałszywe wiadomości tekstowe od „Amazona”. Czy to hack, spam, oszustwo, cokolwiek, wiem, że nie są prawdziwe, ale zastanawiałem się, skąd się biorą. Ta wiadomość sprawia, że ​​myślę jeszcze więcej: wiadomości SMS można przekierowywać do hakerów za jedyne 16 USD.

Hakerzy kupują dostęp do SMS-ów

Czy otrzymujesz błędne wiadomości tekstowe i nie masz pojęcia, skąd pochodzą? Firmy, którym ufasz, mogły sprzedać hakerom dostęp do Twoich wiadomości, które mogą zawierać prywatne dane.

Reporter płyty głównej, Joseph Cox, przeprowadził test na tej teorii, a haker, który uzyskał dostęp do Twojego SMS-a, zapłacił tylko 16 dolarów, więc może ktoś też zapłacił kilka dolarów za Twój SMS.

Mężczyzna przekierował wiadomości sms

Są firmy, które zarządzają wiadomościami tekstowymi, które wydają się być za tym lub przynajmniej są facylitatorami w tym scenariuszu. Usługi te po cichu przekierowują wiadomości tekstowe. Czasami przekierowują je bezpośrednio w ręce napastników.

Firmy te często nawet nie wysyłają wiadomości do właścicieli kont, aby poinformować ich, że ich wiadomości SMS są przekierowywane do kogoś, kogo nie znają i do której nie mają dostępu. Atakujący zyskują możliwość nie tylko przechwytywania wiadomości, ale także odpowiadania na nie. Co by powiedzieli?

Coxowi udało się nakłonić kogoś do ataku na jego numer telefonu, co kosztowało atakującego tylko 16 dolarów. Udało mu się również uzyskać usługi przekierowania SMS-ów, aby przyznać, że widzieli już tego typu ataki.

Przekierowane wiadomości SMS

Jest to exploit wykorzystujący usługi przekierowania SMS-ów. Najwyraźniej uważają, że sprzedają dostęp innym legalnym firmom. Firma, która sprzedała numer Coxa, naprawiła teraz exploit.

Konsultacje AT&T i Verizon udzielono Krawędź czy było możliwe, że wiadomości zostały przekierowane do hakerów. Obie firmy zasugerowały skontaktowanie się z organizacją handlową branży bezprzewodowej, CTIA. CTIA powiedział Motherboard, że „nic nie wskazywało na jakąkolwiek złośliwą aktywność, która stanowi potencjalne zagrożenie lub że dotyczy to jakiegokolwiek klienta”.

Czytać  Apple MagSafe i iPhone 12 mają problemy z rozrusznikami serca

Były to już inne znane metody ingerencji w wiadomości tekstowe. W branży od kilku lat wiadomo o udostępnianiu wiadomości SMS i atakach SST. Jednak ofiary wymiany SMS-ów są świadome ataków. Nie będzie to takie oczywiste, kiedy Twoje wiadomości tekstowe zostaną przekierowane.

Dodatkowe implikacje

Może to być nawet gorsze niż zwykły dostęp do wiadomości SMS, może rozprzestrzenić się na inne konta. Pomyśl o wszystkich kodach resetowania hasła, które są wysyłane do Ciebie w wiadomości tekstowej. Dzięki dostępowi do Twojego konta osoba atakująca ma teraz również dostęp do tych przywróconych kont. Linki do logowania są również wysyłane SMS-em. To jeszcze więcej kont, które zostały teraz otwarte dla hakerów.

Kobieta przekierowała wiadomości sms

Z tych wszystkich powodów unikaj wysyłania wiadomości SMS związanych z bezpieczeństwem. Obejmuje to uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Czasami możesz nie mieć wyboru. Upewnij się tylko, że masz silne hasło.

Czy to było źródło moich fałszywych wiadomości tekstowych z Amazon? Na to nie wygląda, ale jest to nie mniej niepokojące.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak blokować wiadomości SMS od spamerów na iPhonie oraz o niektórych aplikacjach blokujących spam na Androida.

Czy ten artykuł jest przydatny?