Wiadomości nie działają na Macu? Oto jak to naprawić

Wiadomości nie działają na Macu?  Oto jak to naprawić

Konkretny problem, który widzisz w Wiadomościach, może się różnić. Może możesz wysyłać wiadomości, ale ich nie odbierać. Wiadomości tekstowe mogą działać, ale iMessages nie wysyłają. Może wszystkie twoje wiadomości dotrą, ale nigdy nie będziesz w stanie odpowiedzieć na rozmowę. Możesz zobaczyć wiele konwersacji dla każdego kontaktu w zależności od tego, skąd konwersacja się rozpoczęła.

Istnieje wiele sposobów, w jakie wiadomości mogą się nie powieść na komputerze Mac.Niezależnie od symptomów, przyczyna jest zwykle taka sama: brak komunikacji między aplikacją Wiadomości a serwerami wiadomości po stronie Apple. Dzięki prawidłowym krokom rozwiązywania problemów możemy rozwiązać ten problem.

Oczywiste poprawki

Zanim wypróbujesz którąkolwiek z tych bardziej zaawansowanych poprawek, upewnij się, że znasz podstawy. Czy uruchomiłeś ponownie komputer Mac? Czy na pewno masz połączenie z internetem? Doświadczeni eksperci komputerowi wiedzą, że te rozwiązania są skutecznymi i niezbędnymi krokami rozwiązywania problemów.

Założymy również, że zweryfikowałeś awarię iMessage w Apple Status systemu strona. Chociaż iMessage rzadko się wyłącza, ważne jest, aby potwierdzić, że jest aktywny przed rozpoczęciem rozwiązywania problemu, którego nie można naprawić.

Sprawdź ustawienia konta w Wiadomościach

Możesz znaleźć to ustawienie w „Wiadomości -> Preferencje”. Te ustawienia kontrolują połączenie między aplikacją Wiadomości a danymi wiadomości powiązanymi z Twoim Apple ID, numerem telefonu i iCloud.

wiadomości-nie-działające-mac-wiadomości-konta-preferencje

Najpierw musisz się upewnić, że Twoje urządzenie jest zarejestrowane w Wiadomościach. Aby odbierać wiadomości, Twoje urządzenie musi być zarejestrowane w Wiadomościach. Oznacza to, że będziesz musiał zalogować się do swojego Apple ID na komputerze Mac.Swój status logowania możesz sprawdzić na karcie „Konta” w oknie preferencji Wiadomości.

wiadomości-nie-działające-mac-wiadomości-konta

Powinieneś również zweryfikować adres, pod którym możesz być osiągalny w tej konfiguracji. Sprawdź wszystkie metody kontaktu dostępne w zakładce Konta. Pamiętaj, aby zaznaczyć wszystkie pola.

U dołu karty Konto zobaczysz menu rozwijane oznaczone „Rozpocznij nowe rozmowy z” z dostępnymi punktami kontaktu wymienionymi poniżej. Aby uniknąć tworzenia zduplikowanych wiadomości, upewnij się, że wszystkie urządzenia podłączone do iCloud mają tutaj tę samą opcję. Najlepiej jest użyć numeru telefonu komórkowego, ponieważ to ustawienie jest kompatybilne z większością urządzeń.

Czytać  Przegląd słuchawek stereo ANC Tronsmart Onyx Apex True WirelessTM

Jeśli urządzenie jest podłączone, ale nie synchronizuje się prawidłowo, przewiń w dół do kroku logowania iCloud. Usuń, a następnie ponownie dodaj swoje konto, ale postępuj zgodnie z instrukcjami.

Przełącz logowanie do iCloud

wiadomości-nie-działające-mac-wiadomości-iloud-login

Wiadomości są teraz synchronizowane z iCloud w najnowszych wersjach systemu macOS. Niestety może to powodować własne problemy. Najlepszym rozwiązaniem jest próba ponownego nawiązania połączenia.

Chodzi o to, aby całkowicie wylogować się z iCloud, ponownie uruchomić, a następnie zalogować się do iCloud od nowa. Może to „zresetować” uwierzytelnianie Wiadomości, umożliwiając komputerowi Mac zapoznanie się z serwerem wiadomości.

Jeśli masz dane zsynchronizowane z iCloud, może to być trochę trudne. Po pierwsze, musisz upewnić się, że zawsze masz kopię zapasową plików iCloud. iCloud nie jest usługą tworzenia kopii zapasowych i nie jest wystarczająco niezawodna, aby działać jako jedna.

Twoje kontakty i spotkania w kalendarzu powinny być bezpieczne, ale Twoje pliki mogą się nieco zgubić w tym procesie, zwłaszcza jeśli masz włączoną synchronizację pulpitu i dokumentów. Zalecamy pobranie wszystkich dokumentów i plików na komputerze z iCloud i wyłączenie tej synchronizacji przed kontynuowaniem. Pamiętaj, aby zachować pliki na komputerze Mac, gdy go wyłączysz!

Wyczyść pamięć podręczną wiadomości

wiadomości-nie-działające-mac-cache

Jeśli chcesz spróbować zainstalować Wiadomości w stanie „czystym”, możesz usunąć nadmiarowe dane logowania. Najpierw wyloguj się z iCloud i Wiadomości. Następnie usuń folder „~ / Library / Messages”. Możesz również skopiować folder na pulpit, jeśli chcesz zachować kopię wiadomości w pamięci podręcznej na później.

Sprawdź ustawienia czasu

wiadomości-nie-działające-mac-data-godzina

Jeśli czas urządzenia jest nieprawidłowy, wiele procesów uwierzytelniania zakończy się niepowodzeniem. Obejmuje to wiadomości. Jeśli Twoja strefa czasowa jest ustawiona nieprawidłowo lub zegar jest ręcznie ustawiony na niedokładny czas, będziesz mieć różnego rodzaju problemy. Może to powodować problemy, od niepowodzeń protokołu HTTPS, przez utratę plików cookie, po jednorazowe błędy hasła, dlatego dobrym pomysłem jest automatyczne synchronizowanie zegara. Apple z przyjemnością zrobi to za Ciebie i powinieneś im na to pozwolić. Jeśli go wyłączyłeś, ustaw zegarek, aby był automatycznie zarządzany przez Apple.

Czytać  Zaoszczędź 110 USD na 55-calowym telewizorze Toshiba C350 LED Smart Fire TV

Jeśli Twój czas jest nieprawidłowy, otwórz „Preferencje systemowe -> Data i godzina” i zaznacz „Ustaw dane i czas automatycznie” w górnej części okna. Apple używa następnie Twojej lokalizacji i danych adresu IP, aby synchronizować czas lokalny komputera Mac i zegar systemowy.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, może być konieczne wylogowanie się i ponowne zalogowanie, jak opisano powyżej.

Niezgodność numeru seryjnego sprzętu

wiadomości-nie-działające-mac-smbios

Aby korzystać z Wiadomości, musisz mieć unikalny, niezarejestrowany numer seryjny komputera Mac. Jeśli Twój Mac jest oryginalnym sprzętem Apple, nie będzie to w ogóle problemem. Dopiero gdy zaczynasz pracę z systemami Hackintosh (substytuty Maca zbudowane ze standardowych części i zmodyfikowanej wersji macOS), zaczynają się problemy.

W wielu przypadkach można jednak wygenerować prawidłowy, nieużywany numer seryjny. Jest ich wiele – jest znacznie więcej ważnych numerów seryjnych niż Maców danej generacji. Wymaga to kompletnej parodii prawdziwego Maca – cały proces wykracza poza zakres tego postu. Możesz jednak znaleźć dobry przewodnik na tonymacx86 lub Hackintosher, w zależności od preferowanej metodologii, a także nowszej aktualizacji MacObserver Poczta.

Wniosek

Naprawienie wiadomości w systemie macOS nie jest łatwe. W aplikacji dzieje się wiele rzeczy, których użytkownik nie może dotknąć, a wiele z nich zależy od własnych serwerów Apple. Jeśli nadal masz problemy z Wiadomościami w systemie macOS, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Apple, aby sprawdzić, czy mogą zaoferować bardziej szczegółowe rozwiązanie.

Czy ten artykuł jest przydatny?