WhatsApp pracuje nad narzędziem do przesyłania czatów z Androida na iOS

WhatsApp pracuje nad narzędziem do przesyłania czatów z Androida na iOS

To, co sprawia, że ​​przełączanie się między systemami operacyjnymi jest wyzwaniem, to znalezienie sposobu przesyłania danych. Samsung ogłosił w zeszłym miesiącu, że pomaga w tym, przenosząc czaty WhatsApp z iOS na nowe smartfony Samsung. Teraz WhatsApp działa na odwrót: narzędzie do przesyłania czatów WhatsApp z Androida na iOS.

Transfery czatu WhatsApp z Androida na iOS

W zeszłym miesiącu WhatsApp dodał możliwość przesyłać dane z iOS na Androida, ale zaczęło się od małych. Tak jak wcześniej, można było tworzyć kopie zapasowe danych w chmurze, ale nie zabierać ich ze sobą po zmianie platformy mobilnej. Android przechowuje kopie zapasowe na Dysku Google, podczas gdy iOS przechowuje kopie zapasowe w iCloud, więc tych dwóch systemów nie można łączyć.

Whatsapps Transfer smartfonów z systemem Android Ios

Dzięki tej nowej funkcji możesz przesyłać czaty, notatki głosowe i zdjęcia, ale tylko do nowych smartfonów Samsung Z Fold 3 i Z Flip 3. Plan ma ostatecznie objąć wszystkie transfery z iOS na Androida.

Ten transfer odbywa się za pomocą kabla Lightning na USB-C. Nie jest przesyłany przez Internet, co w dzisiejszych czasach wydaje się zaskakujące.

WhatsApp przenosi się z Androida na iOS

Ale co, jeśli masz już Androida i przełączysz się na urządzenie z systemem iOS?

WhatsApp wysłał w tym tygodniu aktualizację za pośrednictwem programu beta Google Play. Zauważył, że transfery z Androida na iOS będą wkrótce dostępne w niezbyt kreatywnej funkcji o nazwie „Przenieś czaty do iOS”.

Być może taki był plan od początku, aby objąć oba kierunki transferu międzyplatformowego. Ale było też wiele skarg na jednostronne ogłoszenie z zeszłego miesiąca.

Whatsapp Android iOS Iphone Transfer

Nie wiadomo, w jaki sposób będą miały miejsce transfery WhatsApp z Androida na iOS, ale uważa się, że ponownie będzie potrzebny kabel. Uważa się, że dotyczy to również wszystkich telefonów z Androidem, a nie tylko Samsunga.

Czytać  Jak zapisać status WhatsApp znajomego na Androidzie

Istnieją inne sposoby przesyłania danych WhatsApp, na przykład za pomocą aplikacji innych firm. Niestety, jeśli wcześniej przesyłałeś dane w ten sposób, nie będziesz w stanie wykonać nowego transferu nową technologią i przenieść tych danych. Co gorsza, transfer WhatsApp nadpisze poprzednie kopie zapasowe.

Należy również zauważyć, że jest to funkcja beta, która może nigdy nie zostać aktywowana, ale wydawałoby się dziwne, gdyby WhatsApp nigdy nie zapewniał możliwości przesyłania czatów z Androida na iOS, jednocześnie zezwalając na odwrotność.

Nawet przełączanie w ramach tej samej platformy może stanowić problem, ponieważ filmy i obrazy nie są przesyłane po przełączeniu z jednego iPhone’a na inny, ale możesz przeczytać dalej, aby dowiedzieć się, jak rozwiązywać problemy z pobieraniem obrazów i filmów.

Czy ten artykuł jest przydatny?