Wewnętrzne dokumenty Roblox zhakowane i opublikowane online

Hacked Roblox Documents Featured

Wygląda na to, że jeśli jesteś firmą z popularną obecnością w Internecie, to
powinien spodziewać się zhakowania w pewnym momencie. Najnowsza, która została zhakowana, to platforma do gier Roblox. Cyberprzestępca połączył się z odpowiednią osobą w Roblox i umieścił w Internecie wewnętrzne dokumenty pracowników, co wydaje się być próbą wymuszenia.

Skradzione dokumenty pracownicze Roblox

Zhakowane dokumenty wydają się być skradzione pracownikowi Roblox. Dokumenty te zawierają informacje, które wydają się być związane z grami Roblox i ich twórcami. Są tam również informacje o kilku osobach, przypuszczalnie pracownikach.

Roblox powiedział w oświadczeniu: „Te skradzione dokumenty zostały nielegalnie uzyskane w ramach programu wymuszenia, z którym odmówiliśmy współpracy. Po otrzymaniu informacji o incydencie zareagowaliśmy szybko, zaangażowaliśmy niezależnych ekspertów do uzupełnienia naszego zespołu ds. bezpieczeństwa informacji i dostroiliśmy nasze systemy, aby wykrywać podobne próby i zapobiegać im”.

Haker umieścił na platformie Roblox pamięć podręczną dokumentów o pojemności 4 GB. Zdjęcia zostały opublikowane, a także część tego zrzutu informacji. W tym nadmiarze informacji znajdują się adresy e-mail, dokumenty tożsamości i arkusze kalkulacyjne. Wydaje się, że odnoszą się one do twórców gier Roblox.

Podczas gdy zhakowane dokumenty Roblox wydają się łączyć tylko z pracownikami, niepokojące jest to, że gry Roblox koncentrują się na dzieciach. Jeśli haker był w stanie dotrzeć do dokumentów pracowników, czy mógłby również dotrzeć do informacji dotyczących wszystkich dzieci, które grają w gry Roblox?

Wcześniejsze kłopoty dla Robloxa

Na to pytanie już udzielono odpowiedzi. Dwa lata temu inny pracownik Roblox został przekupiony przez hakera, aby zwolnić dostęp do panelu obsługi klienta. Umożliwiło to hakerowi przeglądanie informacji ponad 100 milionów użytkowników i rozdawanie wirtualnej waluty gry.

Dodatkowo wokół Robloxa istnieje znana sieć, która kradnie przedmioty z gry od graczy i sprzedaje je innym graczom. Gracze mogliby naprawdę ciężko pracować, aby zdobyć te przedmioty w grze, tylko po to, aby zostały skradzione i sprzedane innemu graczowi.

Czytać  Użytkownicy macOS Monterey zajmujący się aktualizacją rozładowującą baterię

„Roblox aktywnie bada incydent związany z phishingiem, w którym
pracownik Robloxa będący celem cyberprzestępców [through social engineering tactics/using highly personalized scare tactics]”, dodała firma w swoim oświadczeniu.

Powinno to służyć jako ostrzeżenie dla rodziców, aby byli ostrożni, a przynajmniej świadomi tego, co robią ich dzieci w Internecie. Wszystko może zostać zhakowane. A im bardziej jest popularny, wydaje się, że hakerzy będą chcieli go jeszcze bardziej zaatakować.

Zastanawiasz się, czy pozwolić dziecku grać w Robloxa czy Minecrafta? Czytaj dalej, aby uzyskać pomoc w podjęciu decyzji, czy Roblox czy Minecraft to lepsza gra online dla Twojego dziecka.

Kredyt obrazu: Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej