Virmee Tempo VT3 Plus Smartwatch Review: Proste śledzenie aktywności fitness

Virmee Tempo VT3 Plus Smartwatch Review: Proste śledzenie aktywności fitness

Ćwiczenia mogą być wystarczająco trudne, ale śledzenie wyników jest jeszcze trudniejsze. Smartwatch Virmee Tempo VT3 Plus oferuje zaskakująco niedrogi, ale potężny sposób śledzenia różnych rodzajów ćwiczeń bezpośrednio z nadgarstka. Niedawno miałem przyjemność samodzielnie testować ten zegarek przez kilka tygodni, aby przekonać się, jak dobrze działa.

Podsumowanie funkcji

Jasny, wygodny i łatwy w użyciu to najlepszy sposób na opisanie Inteligentny zegarek Virmee Tempo VT3 Plus. Żywy 1,5-calowy ekran dotykowy ma rozdzielczość 360 X 320. Domyślnie jasność jest dostosowywana do otoczenia lub można ją ustawić ręcznie.

Przegląd przeglądu zegarków Virmee Tempo Vt3 Plus Smartwatch

Silikonowy pasek wygodnie przylega do nadgarstka podczas każdego ćwiczenia, nawet podczas pływania. Ponadto można łatwo dopasować się do idealnego dopasowania.

Chociaż może powiadamiać Cię o połączeniach, wiadomościach, alertach kalendarza i nie tylko, wyróżniającą się funkcją tego zegarka jest śledzenie kondycji i zdrowia. Dzięki 18 wbudowanym trybom fitness po prostu wybierz żądaną aktywność, ustaw parametry i zacznij ćwiczyć. Chociaż zauważyłem, że brakuje niektórych rzeczy, których chciałbym zobaczyć, z łatwością znajdziesz wiele trybów fitness, które pasują do Twojego stylu życia.

Przegląd Virmee Tempo Vt3 Plus Watch 2 Smartwatch

Jednym z trybów fitness jest pływanie. Ponieważ zegarek jest wodoodporny IP68, możesz nurkować bez obaw.

Oprócz śledzenia kondycji zegarek oferuje monitorowanie SpO2, całodobowe monitorowanie tętna (lub na żądanie) i śledzenie snu. Ta ostatnia nie będzie działać dla wszystkich, ale o tym porozmawiamy później. Znajdziesz tu również ćwiczenia oddechowe i test wysiłkowy, które pomogą Ci lepiej radzić sobie z codziennym stresem, a także poręczny kompas i stoper.

Zegarek jest kompatybilny z systemem iOS 10.0 i nowszym oraz Androidem 5.0 i nowszym, więc prawdopodobnie nie musisz się martwić o kompatybilność, chyba że masz znacznie starsze urządzenie. Trwa około siedmiu godzin, chociaż zależy to od użytkowania.

Startowy

Jedną z rzeczy, które naprawdę uwielbiam w smartwatchu Virmee Tempo VT3 Plus, jest to, że można go uruchomić w kilka sekund. Chociaż istnieje aplikacja towarzysząca, nie jest wymagane korzystanie z większości funkcji. Przede wszystkim służy do przechowywania danych dotyczących kondycji przez dłuższy czas. Nie potrzebujesz jednak aplikacji do śledzenia indywidualnego treningu lub poprzednich treningów.

Przegląd Smartwatch Virmee Tempo Vt3 Plus Pierwsze kroki

Zegarek jest domyślnie zoptymalizowany tak, aby mieścił się na lewym nadgarstku. Możesz zmienić to ustawienie na prawym nadgarstku w aplikacji.

Aby uzyskać dokładniejsze śledzenie, ważne jest, aby nosić zegarek we właściwej pozycji na nadgarstku. Zegarek powinien zawsze mieć mniej więcej szerokość palca nad kością nadgarstka lub być nieco wyższy niż ten, który mam na zdjęciu powyżej.

Czytać  Przegląd projektora Wi-Fi MVV MV-06

Przycisk po prawej stronie włącza i wyłącza zegarek. Po prostu przytrzymaj go przez kilka sekund, aż zegarek zacznie wibrować. Zrób to samo, aby go wyłączyć, ale poczekaj, aż pojawi się menu, aby wyłączyć zegar.

Odkrywanie zegara

Gorąco polecam przeczytanie dołączonej instrukcji. Wyjaśnia, gdzie i kiedy przesuwać palcem, aby dostać się do poszukiwanych obszarów. Główny ekran to tarcza zegarka, którą można przełączyć na kilka różnych tarcz zegarka, w tym niestandardowy obraz (do przesłania użyj aplikacji). Zobaczysz również aktualne statystyki, w tym liczbę kroków, ostatnie tętno (jeśli jest włączone monitorowanie tętna) i spalone kalorie.

Virmee Tempo Vt3 Plus Smartwatch Przegląd statystyk

Dla szybkiego odniesienia, oto, gdzie prowadzą Cię różne stopki:

  • Przesuń palcem w dół z ekranu głównego, aby uzyskać dostęp do skrótu do regulacji jasności, latarki i monitorowania serca
  • Przesuń palcem w górę, aby zobaczyć graficzne przedstawienie swoich codziennych celów fitness, przesuń ponownie, aby wyświetlić inny ekran celu fitness, i ponownie, aby ręcznie monitorować tętno.
  • Przesuń palcem do lewego ekranu, aby wyświetlić wiadomości i powiadomienia.
  • Przesuń palcem do prawego ekranu, aby wyświetlić tryby fitness
  • Przesuń palcem w prawo z menu trybów fitness, w tym dostępu do monitorowania SpO2, monitorowania serca, testu wysiłkowego i innych opcji

Naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund główną tarczę zegarka, a następnie przesuń palcem w górę lub w dół, aby wyświetlić inne opcje tarczy zegarka, lub wybierz opcję Ustawienia na ekranie menu. Czułość na dotyk jest idealna bez nadmiernej wrażliwości.

Korzystanie z zegarka

Gdy już wiesz, gdzie wszystko jest, korzystanie ze smartwatcha Virmee Tempo VT3 Plus nie może być prostsze. W rzeczywistości napotkałem tylko jeden duży problem: sprawienie, aby monitorowanie tętna działało.

Virmee Tempo Vt3 Plus Smart Watch Review Heart

Jednak przyjrzałem się pytaniom dotyczącym Amazona i stwierdziłem, że wielu innych użytkowników miało ten sam problem. Okazuje się, że są dwa ustawienia, które trzeba zmienić. Najpierw aktywuj monitorowanie serca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. (Spowoduje to szybsze wyczerpanie baterii – mam około pięciu dni w porównaniu z nieco ponad siedmioma, które miałem wcześniej). Możesz znaleźć ustawienie na ekranie Menu lub przesunąć palcem w dół z ekranu głównego.

Przejdź do ekranu Menu i dotknij opcji Ustawienia. Istnieją dwa ustawienia 24-godzinne. Pierwsza dotyczy całodobowego monitorowania tętna. Druga dotyczy czasu, niezależnie od tego, czy korzystasz z 12-godzinnego, czy 24-godzinnego czasu. Kiedy to zrobiłem, śledzenie tętna działało idealnie. Jednak miałem problem z synchronizacją danych z zegarem. Zajęło to kilka dni, a nawet wtedy czasami nie synchronizowało się.

Czytać  Recenzja iPada Pro 11 „2021: czy jest lepsza?

Przetestowałem zegarek z trybami ćwiczeń Bieganie, Rower, Szybki spacer i Joga. Po wybraniu trybu musisz wybrać kilka celów, takich jak dystans i czas. Opcje będą się różnić w zależności od wybranego ćwiczenia. Niektórzy nie mają opcji, jak koszykówka. Na marginesie, możesz włączyć Inteligentny ślad w Ustawieniach, aby automatycznie wykrywać Twoje ćwiczenie.

Szkolenia przeglądowe Virmee Tempo Vt3 Plus Smartwatch

Przesuń palcem w górę lub w dół, aby zobaczyć aktualne statystyki podczas treningu, a nawet zrobić przerwę. Kiedy skończysz, zakończ trening na zegarku. Dotknij opcji Ostatnie treningi, aby wyświetlić statystyki ostatnich treningów.

Virmee Tempo Vt3 Plus Smartwatch przegląd roweru

Skorzystałem również z ćwiczeń oddechowych, testu wysiłkowego i monitorowania SpO2. Nie mogłem używać śledzenia snu, ponieważ monitoruje tylko między 20 a 9 rano. Pracuję w nocy i nie śpię do 8 rano. M., Więc jeśli pracujesz w nieparzystych godzinach, ta część może Ci nie odpowiadać.

Przegląd Virmee Tempo Vt3 Plus Sp02 Smartwatch

Ogólnie statystyki wydają się dość dokładne. Tętno było zawsze dokładne lub bardzo zbliżone do ręcznej kontroli. Codzienne kroki wydają się wynosić od 20 do 30 kroków w obie strony, co równoważy. Jest zaskakująco dokładny i niezawodny.

Synchronizacja z aplikacją

Synchronizacja z wolnym Aplikacja VIRMEE na początku jest to trochę trudne. Postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami, aby nadać aplikacji wszystkie niezbędne uprawnienia, a jest ich wiele. Zsynchronizowanie się przez Bluetooth zajęło mi kilka prób, a czasami połączenie było przerywane, nawet z telefonem w kieszeni.

Aplikacja do przeglądu inteligentnego zegarka Virmee Tempo Vt3 Plus

Jednak po nawiązaniu połączenia aplikacja jest łatwa w użyciu. Zobaczysz swoje najnowsze statystyki treningu, przegląd danych dotyczących monitorowania pracy serca i snu, monitorowanie stresu oraz szczegóły dotyczące codziennej sprawności. Będziesz także mógł zmienić ustawienia zegarka, takie jak temperatura, aplikacje wysyłające powiadomienia do zegarka, codzienne cele (takie jak liczba kroków i spalone kalorie) i inne.

Nie musisz tworzyć loginu, aby korzystać z aplikacji, ale wszelkie dane zostaną usunięte, jeśli kiedykolwiek odinstalujesz aplikację.

Końcowe przemyślenia

Recenzja Virmee Tempo Vt3 Plus Smartwatch

Jeśli szukasz niedrogiego połączenia trackera fitness i smartwatcha, smartwatch Virmee Tempo VT3 Plus jest opcją do rozważenia. Oferuje wiele takich samych funkcji, jak wiele droższych smartwatchów. Działa dobrze, działa do tygodnia i sprawia, że ​​monitorowanie sprawności jest tak łatwe, jak kilka dotknięć nadgarstka.

Możesz odebrać swoje Inteligentny zegarek Virmee Tempo VT3 Plus za jedyne 59,99 $.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?