Użytkownicy G Suite Legacy Free Edition zyskują trochę oddechu

G Suite Legacy Free Featured

Użytkownicy wycofanej bezpłatnej wersji G Suite wpadali w panikę od stycznia. Ogłoszenie Google sprawiło, że wydawało się, że ci, którzy korzystali z usługi do użytku osobistego, będą musieli zacząć płacić lub wyeksportować wszystkie swoje dane. Jednak dalsze wyjaśnienie pokazuje, że indywidualni użytkownicy starszej bezpłatnej wersji G Suite mają bardziej przyjemną opcję.

Google wyjaśnia plan G Suite

W październiku 2020 r. Google zmienił nazwę G Suite na Google Workspace. Nikt nie był zdezorientowany motywem Google – oczywiście ten ruch przyniósłby w jakiś sposób korzyść spółce zależnej Alphabet. Ponownie pozostali użytkownicy, którzy stracili bezpłatne usługi i przesłali do wycofanej, bezpłatnej wersji G Suite w 2012 roku.

W styczniu 2022 r. Google zrzucił bombę. Ponieważ wielu użytkowników nie przeskoczyło, supermocarstwo technologiczne ogłosiło, że użytkownicy Google Workspace będą musieli zacząć płacić za swoje konta. Jeśli użytkownicy nie wybiorą płatnego poziomu do 1 maja, Google wybierze dla nich jeden.

Po wielu luzach firma Google zrobiła jego plan trochę mniej rygorystyczne. Będzie możliwość przeniesienia na darmowe konto, ale nie będziesz w stanie zachować wszystkich funkcji, z których zawsze korzystałeś.

Chociaż użytkownicy biznesowi i tak będą musieli płacić niezależnie, użytkownicy indywidualni będą mogli nadal korzystać z aplikacji Google, takich jak YouTube, Gmail, Dokumenty i Meet, a także zachowają wszystkie swoje zakupy, takie jak filmy i aplikacje na Androida.

Google Workspace dla firm i do użytku osobistego

W ten sposób Google podzielił nowy plan Google Workspace.

Wycofana, bezpłatna wersja G Suite nie będzie już dostępna dla firm. „Zalecamy przejście teraz na subskrypcję Google Workspace, która spełnia Twoje potrzeby, aby móc bezpłatnie korzystać z nowych funkcji zabezpieczeń i współpracy do 1 sierpnia 2022 r.”

Starsza wersja bezpłatnego Gmaila w G Suite

Jeśli firmy zdecydują się nie rejestrować się w ramach planu, zostaną „automatycznie przeniesione” po 27 czerwca. Jeśli rozliczenia nie zostaną skonfigurowane do 1 sierpnia, zostaną zawieszone. Jeśli pozostaniesz aktywnym użytkownikiem, nie utracisz treści kupiłeś.

Czytać  Kalifornia pozwala samochodom autonomicznym na pobieranie opłat od pasażerów

Jeśli jesteś użytkownikiem wycofanej bezpłatnej wersji G Suite, który używa swojego konta do użytku osobistego, „możesz zrezygnować z przejścia na Google Workspace”. Nadal będziesz mieć możliwość korzystania ze swojej niestandardowej domeny Gmaila, bezpłatnych usług Google oraz zachowania zakupionych treści i danych.

Starsze bezpłatne aplikacje G Suite

Jeśli nic nie zrobisz, Twoje konto zostanie zawieszone 1 sierpnia 2022 r. Aby ponownie aktywować konto, musisz przejść na Google Workspace lub „zrezygnować z przejścia do użytku niekomercyjnego”.

Przeważnie wydaje się, że Google chce po prostu rozprawić się z firmami i zmusić je do płacenia. Jeśli firmy korzystają z wycofanej, bezpłatnej wersji G Suite, zostaną przeniesione do Google Workspace.

Jeśli zrezygnujesz i zdecydujesz się pozbyć swojego konta Gmail, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak trwale usunąć swoje konto.

Wyróżnione źródło obrazu: Google

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej