Użytkownicy Androida uderzają złośliwym oprogramowaniem TangleBot podszywającym się pod wiadomości COVID

Użytkownicy Androida uderzają złośliwym oprogramowaniem TangleBot podszywającym się pod wiadomości COVID

Nic dziwnego, że branża szkodliwego oprogramowania wykorzystuje pandemię do rozprzestrzeniania własnych wirusów. Zarówno COVID, jak i złośliwe oprogramowanie infekują ludzi w liczbach wykładniczych. Najnowsze złośliwe oprogramowanie, TangleBot, atakuje użytkowników Androida, podszywając się pod pomocne wiadomości na temat COVID. To wirus, którego używa ktoś inny.

Cloudmark ostrzega użytkowników Androida przed złośliwym oprogramowaniem TangleBot

ten Malware TangleBot dociera na urządzenia z Androidem w USA i Kanadzie z wiadomościami SMS o COVID. Jeśli wiadomości skutecznie rozprzestrzeniają złośliwe oprogramowanie, możesz wysyłać więcej wiadomości tekstowych z zainfekowanego urządzenia, wykonywać i blokować połączenia telefoniczne oraz, być może najbardziej przerażające, nakładać ekrany na aplikacje.

Firma ochroniarska Cloudmark odkryła fałszywą wiadomość, która brzmiała: „Nowe przepisy dotyczące COVID-19 w Twoim regionie. Przeczytaj tutaj. „Kolejny powiedział:” Otrzymałeś spotkanie na trzecią dawkę. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź … „Podobno obie zostały wysłane z TangleBot.

Złośliwe oprogramowanie Tanglebot na telefon z systemem Android

Złośliwe oprogramowanie zostało nazwane TangleBot, ponieważ na Twoim urządzeniu występują różne poziomy uwikłania. Możesz nawet ukraść swoje dane finansowe dzięki funkcji nakładki na ekran. Te informacje mogą potencjalnie trafić do ciemnej sieci.

Są to cyberprzestępcy, którzy wykorzystują sytuację, w której ludzie są narażeni. Ludzie nie są pewni wirusa lub sposobów ochrony. To sprawia, że ​​chętniej klikają niebezpieczne informacje. Jasne, jest to korzystne dla hakerów, ale czyni to jeszcze bardziej nieetycznym, jeśli to możliwe.

Jeśli klikniesz na jedną z tych złośliwych wiadomości, poinformuje Cię, że Adobe FlashPlayer wymaga aktualizacji. I oczywiście FlashPlayer już dawno minął i na pewno nie jest już aktualizowany. Zamiast aktualizacji FlashPlayera pobierany i instalowany jest TangleBot.

To tutaj złośliwe oprogramowanie TangleBot przejmuje kontrolę nad Twoim urządzeniem z Androidem, kontrolując Twoje wiadomości, telefon, aparat, ekran, GPS, mikrofon i nie tylko. Oprócz ekranów nakładek, które obejmują aplikacje, możesz także skonfigurować sposoby wyświetlania aktywności na urządzeniu.

Czytać  Hakerzy mogą przejść z ransomware na BEC

Jak uniknąć złośliwego oprogramowania TangleBot

Smartfony dają hakerom łatwy sposób na rozprzestrzenianie ataków phishingowych, ponieważ telefony mamy zawsze przy sobie i prawdopodobnie będziemy z nimi mniej bezpieczni niż z naszymi komputerami. Używamy ich w tak wielu sytuacjach społecznościowych, że rozprzestrzenianie ataku phishingowego za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak wiadomości SMS, staje się zbyt łatwe.

Wirus złośliwego oprogramowania Android Tanglebot

Aby uniknąć zarażenia się COVID, musisz zdystansować się społecznie, nosić maskę i zaszczepić się. Cloudmark sugeruje wykonanie następujących czynności, aby uniknąć TangleBota:

  • Uważaj na podejrzane wiadomości tekstowe
  • Chroń swój numer telefonu komórkowego
  • Bezpośredni dostęp do linków
  • Zgłaszaj spam i phishing SMS
  • Zachowaj ostrożność podczas instalowania aplikacji
  • Unikaj odpowiadania na nieznane teksty
  • Instaluj tylko aplikacje z legalnych sklepów z aplikacjami

Aby jeszcze bardziej się zabezpieczyć, zapoznaj się z naszą recenzją Emsisoft Anti-Malware, dostępną dla systemów Windows i Android. Zobacz także ostrzeżenie Microsoftu dotyczące wzrostu liczby cyberataków na dane COVID.

Czy ten artykuł jest przydatny?