Użyj kropek dostępu, aby dowiedzieć się, czy aplikacje używają mikrofonu i aparatu w tle

Use Access Dots To Find Apps Using Mic And Camera Featured

Nawet jeśli absolutnie kochasz Androida, czasami iOS dodaje funkcję, którą chciałbyś mieć, na przykład dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Od wersji iOS 14 dostępna jest funkcja ostrzegania w postaci małej kropki, która informuje użytkowników, kiedy aplikacje korzystają z mikrofonu lub aparatu. Nie musisz jednak przełączać się na iPhone’a. Użytkownicy Androida potrzebują tylko bezpłatnej aplikacji Access Dots, aby uzyskać podobne alerty bezpieczeństwa w systemie Android 12.

Dlaczego potrzebujesz alertów

Aplikacje początkowo muszą prosić o pozwolenie na dostęp do kamery i/lub mikrofonu. Jest z tym tylko jeden problem. Po przyznaniu pozwolenia aplikacje mogą w dowolnym momencie korzystać z mikrofonu lub kamery w tle.

Chociaż fajnie jest wierzyć, że wszystkie aplikacje są ładne i dbają o Twoją prywatność, prawda jest taka, że ​​wielu tego nie robi. Mogą cię słuchać lub obserwować w dowolnym momencie. Bez żadnego wskaźnika na urządzeniu naprawdę nie wiesz, kiedy aplikacje używają mikrofonu lub aparatu.

Prosta, ale skuteczna kropka służy jako ostrzeżenie, aby poinformować Cię, że coś się dzieje. Jest dyskretny, ale informuje o aplikacjach, które mogą próbować Cię szpiegować.

Określanie uprawnień aplikacji

Po zainstalowaniu aplikacji możesz po prostu dotknąć „OK” w każdym wyskakującym okienku, aby od razu zacząć korzystać z aplikacji. Oznacza to jednak, że aplikacje mogą mieć uprawnienia, z którymi nie czujesz się komfortowo. Dobrą wiadomością jest to, że w dowolnym momencie możesz sprawdzić uprawnienia aplikacji i w razie potrzeby je odwołać.

Sprawdź, które aplikacje mają dostęp do mikrofonu i aparatu, wykonując następujące czynności:

 1. Przejdź do ustawień.”
 2. Dotknij „Prywatność”.
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w prywatności Androida?
 1. Wybierz „Menedżer uprawnień”.
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w Menedżerze uprawnień Androida?

Wszystkie uprawnienia są wymienione tutaj. Stuknij dowolne uprawnienie, aby zobaczyć, które aplikacje mają dostęp do uprawnień przez cały czas lub tylko w czasie, gdy aplikacja jest używana. Zobaczysz też, które aplikacje są w ogóle niedozwolone.

Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w uprawnieniach Androida?

Możesz także wybrać „Lokalizacja” w „Ustawieniach”, aby zobaczyć, które aplikacje zażądały ostatnio dostępu do Twojej lokalizacji.

Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w lokalizacji Androida?

W idealnym przypadku powinno się udzielać aplikacjom dostępu do mikrofonu, aparatu, lokalizacji i innych czujników tylko wtedy, gdy aplikacja jest używana – i tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne do działania aplikacji. Daje to lepszą kontrolę nad swoją prywatnością.

Możesz dostosować uprawnienia dostępu dla dowolnej aplikacji, wykonując poniższe czynności:

 1. Przejdź do ustawień”.
 2. Dotknij „Menedżer aplikacji”.
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w aplikacji na Androida?
 1. Wybierz „Informacje o aplikacji”.
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w aplikacji na Androida Informacje o człowieku?
 1. Wybierz swoją aplikację.
 2. Wybierać „Uprawnienia”.
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w aplikacji na Androida?
 1. Kliknij uprawnienia, które chcesz zmienić
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w uprawnieniach człowieka w aplikacji na Androida?
 1. Wybierz swój poziom uprawnień.
Jak włączyć ukryty rejestrator ekranu w aplikacji na Androida Man Access

Cel punktów dostępowych

Jak sama nazwa wskazuje, Punkty dostępu używa kropek, aby poinformować Cię, kiedy aplikacja uzyskuje dostęp do kamery lub mikrofonu. Działa podobnie do funkcji iOS. Sama aplikacja jest całkowicie darmowa do pobrania i używania, chociaż programista oferuje możliwość przekazania darowizny, jeśli chcesz. Płacenie za aplikację daje Ci kilka dodatkowych funkcji, takich jak zmiana rozmiaru kropek.

Użyj punktów dostępu, aby znaleźć aplikacje za pomocą mikrofonu i aparatu Wyróżniony sklep Play

Został wydany w 2020 roku, aby dodać kropki dostępu iOS do urządzeń z Androidem i nadal jest regularnie aktualizowany. Musisz przyznać dostęp aplikacji, aby monitorować urządzenie pod kątem używania mikrofonu i kamery. Niedawnym dodatkiem w najnowszej wersji jest monitorowanie GPS, dzięki czemu wiesz, kiedy używana jest usługa lokalizacji.

Czytać  5 najlepszych aplikacji mobilnych, które pomogą Ci się skoncentrować i uczyć się

Opis aplikacji stwierdza, że ​​aplikacja jest obecnie w fazie rozwoju, więc można dodać więcej funkcji. Obecnie otrzymujesz tylko alerty i dziennik aplikacji, które ostatnio korzystały z Twojego mikrofonu, aparatu i/lub GPS. Każde urządzenie z Androidem, które obsługuje Energy Ring, zobaczy również pierścień wokół aparatu z dziurkaczem.

Sama aplikacja zawiera reklamy, ale możesz zapłacić za wersję premium, aby je usunąć za 2,49 USD miesięcznie lub 21,99 USD na całe życie.

Korzystanie z punktów dostępu

Aby rozpocząć korzystanie z punktów dostępu, wystarczy włączyć tylko jeden przełącznik. Dotknij przełącznika w środku aplikacji, aby rozpocząć.

Użyj punktów dostępu, aby znaleźć aplikacje za pomocą funkcji mikrofonu i aparatu Włącz

Przy pierwszym użyciu musisz włączyć aplikację jako usługę ułatwień dostępu. Jedynym powodem, dla którego aplikacja tego potrzebuje, jest wykrywanie, kiedy inne aplikacje używają czujników na Twoim urządzeniu. Aplikacja nie uzyskuje dostępu do mikrofonu ani kamery. Jeśli nie otwierają Cię ustawienia ułatwień dostępu, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Otwórz „Ustawienia” na swoim urządzeniu.
 2. Wybierz „Ułatwienia dostępu”.
Użyj punktów dostępu, aby znaleźć aplikacje za pomocą funkcji ułatwień dostępu mikrofonu i aparatu
 1. Dotknij „Dostęp do kropek” i przełącz opcję na „Włącz”, aby włączyć aplikację.
Użyj kropek dostępu, aby znaleźć aplikacje za pomocą funkcji ułatwień dostępu mikrofonu i aparatu włączone
 1. Wyjdź z ustawień ułatwień dostępu i ponownie otwórz Punkty dostępu. Jeśli spowoduje to powrót do ułatwień dostępu, całkowicie wyczyść okno. Otwórz aplikację ponownie i dotknij ikony Ustawienia w prawym dolnym rogu.
Użyj kropek dostępu, aby znaleźć aplikacje za pomocą ustawień funkcji mikrofonu i aparatu
 1. Chociaż nie jest to wymagane, możesz nieco dostosować aplikację do swoich preferencji. Na przykład domyślny kolor kropki dostępu do kamery to zielony, a mikrofon pomarańczowy. Dotknij kolorów kropek, aby zmienić je na dowolny preferowany kolor. W obszarze Ustawienia znajduje się reklama i możesz ją również zobaczyć, gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację. Możesz także zmienić położenie kropki na ekranie. Aby ustawić dokładne współrzędne, potrzebujesz wersji premium.
 2. Przetestuj go, otwierając aplikację, o której już wiesz, że uzyskuje dostęp do mikrofonu lub kamery. Na przykład otworzyłem Google Duo i od razu zobaczyłem zieloną kropkę w prawym górnym rogu, co oznacza, że ​​mój aparat był w użyciu.
Zwiększ prywatność Androida dzięki Androidowi Dots Green Dot

Rozwiązywanie problemów

Jeśli wszystkie aplikacje nie działają w tle, punkty dostępu mogą nie działać poprawnie. Możesz to sprawdzić i zezwolić na użycie danych w tle, przechodząc do Ustawień urządzenia.

 1. Dotknij „Menedżer aplikacji”.
 2. Wybierz „Informacje o aplikacji”.
 3. Wybierz „Dostęp do punktów”.
 4. Wybierz „Użycie danych”.
 5. Upewnij się, że „Dane w tle są włączone”. Jeśli masz włączone Oszczędzanie danych, może być konieczne włączenie opcji „Nieograniczone użycie danych”. Moja aplikacja działa dobrze z włączonym Oszczędzaniem danych, ale może nie działać na wszystkich urządzeniach z Androidem.
Użyj punktów dostępu, aby znaleźć aplikacje za pomocą funkcji mikrofonu i aparatu w tle

Korzystanie z punktów dostępowych w systemie Android 12

Nie potrzebujesz już aplikacji po uaktualnieniu do systemu Android 12. W zależności od wieku i marki urządzenia możesz już mieć system Android 12 (lub będziesz go mieć wkrótce) lub Twoje urządzenie może go nie obsługiwać.

Czytać  Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a?

Jeśli jednak go masz, te same wskaźniki prywatności iOS istnieją w systemie Android 12. Możesz sprawdzić, czy go masz, wykonując poniższe czynności:

 1. Przejdź do ustawień.”
 2. Wybierz „System.
 3. Kliknij „Informacje o telefonie”.
 4. Poszukaj „Wersja Androida”, aby wyświetlić wersję, którą masz.
Użyj punktów dostępu, aby znaleźć aplikacje za pomocą funkcji mikrofonu i kamery
 1. Podobnie jak w przypadku punktów dostępu, u góry ekranu zobaczysz zieloną kropkę. Zanim pojawi się kropka, pojawi się krótka ikona przedstawiająca mikrofon lub kamerę, która informuje o używanej usłudze. Jednak trwa to tylko sekundę, zanim zamieni się w kropkę.
Użyj punktów dostępu, aby znaleźć aplikacje za pomocą mikrofonu i aparatu. Funkcja Android 12 Dot
 1. Pociągnij tacę powiadomień w dół, aby zobaczyć oryginalną ikonę u góry tacy powiadomień.
Użyj punktów dostępu, aby znaleźć aplikacje za pomocą mikrofonu i aparatu Wyróżniona ikona Androida 12
 1. Dotknij go, aby zobaczyć, które aplikacje korzystają obecnie z tego uprawnienia.
Użyj kropek dostępu, aby znaleźć aplikacje za pomocą mikrofonu i aparatu Wyróżniona aplikacja na Androida 12

Często Zadawane Pytania

Dlaczego Access Dots nie działa na moim urządzeniu?

Deweloper oferuje zero gwarancji, że Access Dots będzie działać na wszystkich urządzeniach z Androidem. W rzeczywistości nadal jest uważana za aplikację w wersji beta, a w aplikacji znajduje się zastrzeżenie, że nie jest testowana na wszystkich urządzeniach.

Oczywiście możliwe jest również, że wystarczy nadać punktom dostępu odpowiedni dostęp, wykonując czynności wymienione w sekcjach „Korzystanie z punktów dostępu” i „Rozwiązywanie problemów”.

Czy mogę w jakiś sposób ograniczyć uruchamianie aplikacji w tle oraz dostęp do mikrofonu i aparatu?

Możesz łatwo zatrzymać działanie aplikacji w tle, aby chronić swoją prywatność i oszczędzać baterię. Wiele aplikacji lubi działać w tle, aby dostarczać powiadomienia, ale jeśli nie potrzebujesz ich do działania, wyłącz je. Włączą się tylko wtedy, gdy otworzysz je ręcznie. Pamiętaj, że samo zamknięcie aplikacji lub nawet wymuszenie jej zamknięcia nie zatrzyma jej działania w tle. Użyj procesu opisanego w powyższym łączu, aby ograniczyć użycie w tle.

Czy nadal mogę używać punktów dostępowych z systemem Android 12?

Tak. Jest to przydatne, jeśli chcesz zobaczyć kropkę dla usług GPS/lokalizacji. Ponadto funkcja dziennika dostępu na głównym ekranie (wygląda jak mała ikona zegara) jest przyjemna, aby wyświetlić wszystkie żądania dostępu do czujnika w jednym miejscu.

Kredyt obrazu: Sebastian Bednarek przez Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej