Usługa muzyczna TikTok może być kolejnym projektem Byte Dance

Tiktok Music App Patent Featured

Czy kiedykolwiek oglądałeś filmy TikTok i lubiłeś piosenkę, a potem musiałeś wyjść i znaleźć ją w Spotify lub Apple Music? Możesz wkrótce pominąć ten dodatkowy krok. Według niedawno zgłoszonego patentu firma macierzysta ByteDance jest zainteresowana rozwojem usługi muzycznej TikTok. Wydaje się, że to bardzo naturalny krok dla aplikacji mediów społecznościowych.

Patent muzyczny TikTok

W maju 2022 r. ByteDance zgłosił znak towarowy za „TikTok Music” w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA. Pociąga to za sobą opcje „kupowania, odtwarzania, udostępniania, pobierania muzyki, piosenek, albumów, tekstów”. Ponadto TikTok Music będzie miał opcje „strumieniowania audio i wideo na żywo”, „edycji i przesyłania zdjęć jako okładki list odtwarzania” oraz „komentowania muzyki, utworów i albumów”.

Chociaż zgłoszenie dotyczące znaku towarowego zostało złożone w maju, pomysł istniał znacznie dłużej. Byte Dance złożył wniosek o znak towarowy w listopadzie w Australii, ale firma ma już aplikację do przesyłania strumieniowego „Resso” na rynkach Indii, Brazylii i Indonezji.

Resso radzi sobie bardzo dobrze przez ostatni rok. Do aplikacji TikTok dodano przycisk, który pozwala użytkownikom Resso przejść do tej usługi, aby usłyszeć całą piosenkę. Były oczywiste plany, aby odciągnąć użytkowników od bezpłatnej aplikacji TikTok i przekierować ich do usługi subskrypcji muzyki. Jednak byli pracownicy Resso powiedzieli, że chińska aplikacja TikTok została zakazana w Indiach z powodu sporu politycznego między Indiami a Chinami.

Byte Dance ma również plany wykraczające poza serwis muzyczny TikTok. Lista znaków towarowych zawiera aplikację, która pozwoli użytkownikom „na żywo transmitować interaktywne programy multimedialne audio i wideo w dziedzinie rozrywki, mody, sportu i bieżących wydarzeń”.

Czy muzyka TikTok odniesie sukces?

Nie ma sensu rozwodzić się nad kłopotami w Indiach i przenosić się na lukratywne rynki Australii i USA, a także używać nazwy „TikTok Music”, aby liczyć na udaną nazwę. Jednak ByteDance będzie musiał przeskoczyć inne obręcze w USA

Czytać  Aktualizacja Microsoft Teams naprawi zamrożenie połączeń 911

ByteDance musi wykazać, że używa znaku towarowego dla usług wymienionych w aplikacji lub zamierza używać go do sprzedaży produktu zgodnie z prawem dotyczącym znaków towarowych. Z tego powodu „firma wielkości TikTok lub ByteDance będzie składać wnioski o znak towarowy tylko dla przedmiotów, które poważnie rozważają”, powiedział adwokat ds. znaków towarowych Josh Gerben z kancelarii Gerben.

„Jeśli spojrzysz wstecz na zgłoszenia znaków towarowych dużych firm, zobaczysz te, które złożyli, a które nigdy nie zostały zrealizowane. Ale często tak robią. I często jest to coś, nad czym poważnie pracują”.

Ponadto FCC próbuje skłonić App Store i Google Play do porzucenia aplikacji TikTok ze względów bezpieczeństwa. Wygląda na to, że nie byliby bardziej skłonni do korzystania z usługi TikTok Music, która pozwoli użytkownikom dłużej pozostać przy aplikacji.

Patent na aplikację muzyczną Tiktok App Store

TikTok udowadnia coś, o czym często wspominałem w artykułach prasowych – wzajemne zapylanie firm technologicznych. Wkrótce wszyscy będą oferować te same usługi. Wszyscy zdają się nawzajem kopiować swoje sukcesy, czasami walcząc o to w sądzie.

Interesujące będzie to, jak TikTok Music wpływa na inne usługi muzyczne, takie jak Apple Music i Spotify. W tej chwili, jeśli korzystasz z TikTok i chcesz usłyszeć cały utwór, przejdź do jednej z innych aplikacji, aby go usłyszeć. Plany ByteDance spowodują, że użytkownicy będą trzymać się TikTok.

Kredyt obrazu: Unsplash Zrzut ekranu autorstwa Laury Tucker

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej