Urządzenie z Androidem się przegrzewa? – Oto jak to schłodzić

Urządzenie z Androidem się przegrzewa?  - Oto jak to schłodzić

Kiedyś przez jakiś czas korzystałem z latarki smartfona, ponieważ musiałem oświetlić sobie drogę w przypadku braku prądu. Trzymając go po bokach, nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo mój telefon się nagrzewa. Kiedy w końcu przypomniałem sobie, gdzie kładę latarkę w tego typu sytuacjach, mój telefon był tak gorący, że nie mogłem nawet trzymać go w dłoni.

Zawsze będą sytuacje lub aplikacje, które powodują przegrzanie naszych urządzeń, ale wiedza, jak schłodzić gorące urządzenie z Androidem, jest koniecznością. Pierwszą rzeczą, którą musimy się dowiedzieć, jest skąd pochodzi ciepło. To określi, gdzie jest problem, co pomoże nam znaleźć właściwe rozwiązanie.

Sprawdź, które aplikacje zużywają najwięcej baterii

Przegrzanie i zasilanie bateryjne są często podłączone. Aplikacje intensywnie korzystające z procesora i grafiki (zwłaszcza gry) będą wywierać dodatkową presję na te komponenty, nagrzewając je i powodując rozładowanie baterii. Więc jeśli znajdziesz aplikacje, które wyczerpują baterię, zwykle znajdziesz również te, które powodują przegrzanie.

Śledzenie ich jest dość proste, ponieważ Android ma ładne wbudowane funkcje zarządzania baterią. Przejdź do „Ustawienia -> Bateria -> Szczegóły użytkowania.

Telefon z Androidem przegrzewa się zużycie baterii

Dzięki temu dowiesz się, które aplikacje zużywają najwięcej baterii w Twoim telefonie. To nieuniknione, że Twoja przeglądarka internetowa i ulubione aplikacje informacyjne będą miały wysoką pozycję w rankingu, ale czy są jakieś aplikacje, które Twoim zdaniem nie powinny tam być?

Te aplikacje mogą działać w tle i bez Twojej wiedzy nagrzewać telefon. Jeśli znajdziesz te aplikacje na tej liście, odinstaluj je.

Jeśli zauważysz, że dana aplikacja zużywa nietypową ilość baterii, może to ograniczyć zużycie baterii w tle, co powinno pomóc w schłodzeniu urządzenia.

Stuknij aplikację na liście „Wykorzystanie baterii”, a zostaną wyświetlone dwie kluczowe opcje użycia baterii: „Ograniczenie w tle” i „Optymalizacja baterii”.

Optymalizacja przegrzewania baterii telefonu z Androidem

W pierwszej opcji możesz ograniczyć zużycie baterii aplikacji w tle, co może ograniczyć jej zdolność do synchronizacji w tle itp. W obszarze Optymalizacja baterii musisz zoptymalizować aplikacje, które zużywają najwięcej baterii, dotykając ich na liście, a następnie wybierając „Optymalizuj”.

Optymalizacja przegrzewania telefonu z Androidem

Nie używaj ładowarek ani kabli innych firm

Ładowarki do kabli micro-USB współdzielone przez większość urządzeń z Androidem są w dużej mierze świetne, ponieważ są uniwersalne, ale niekoniecznie oznacza to, że powinieneś używać starych kabli i ładowarek do telefonu. Jeśli Twój telefon przegrzewa się podczas ładowania, możesz to sprawdzić.

jak-ochłodzić-ładowarkę-telefonu-androida-tanie

Różne ładowarki mają różne moce i są zoptymalizowane pod kątem różnych urządzeń. Najlepiej byłoby używać oficjalnych ładowarek i kabli od producenta telefonu, ale oficjalny sprzęt do innych telefonów również powinien być w porządku. Unikaj tanich ładowarek eBay, które kosztują mniej niż 1 USD, i sprzętu innych firm od nieznanych marek.

Czytać  Jak udostępnić Apple Music rodzinie with

Odśwież swoje urządzenie z Androidem za pomocą Cooling Master

Przegrzewanie się telefonu z Androidem Mistrz chłodzenia 2

Istnieje wiele aplikacji, które twierdzą, że chłodzą Twój telefon, ale rzeczywiste działania podejmowane przez wiele z nich są nieco arbitralne i niewiele zrobią, aby pomóc urządzeniu, które się przegrzewa. Mistrz chłodzenia Ułatwia to: skanuje urządzenie w poszukiwaniu aplikacji działających w tle, a następnie przedstawia listę tych, które zużywają najwięcej procesora w tle.

Następnie możesz dotknąć opcji „Chłodzenie”, aby zamknąć wszystkie te szkodliwe aplikacje jednocześnie i poczekać chwilę, aż urządzenie ostygnie. W idealnym przypadku aplikacja zaleca wyłączenie ekranu telefonu i pozostawienie go do ostygnięcia przez kilka minut przed dalszym użytkowaniem.

Przegrzewanie telefonu z Androidem Mistrz chłodzenia 1

Ta aplikacja jest obsługiwana przez reklamy, ale w przeciwieństwie do wielu podobnych aplikacji nie ma zakupów w aplikacji ani wersji „premium”. Wszystkie funkcje są dostępne od razu po wyjęciu z pudełka, co jest tutaj zawsze kluczem do naszych serc.

Trzymaj urządzenie w chłodnym miejscu

Miejsce umieszczenia urządzenia jest również ważne przy próbie jego ochłodzenia. Nie ma sensu używać Cooler Master, jeśli zamierzasz umieścić go w pobliżu okna, gdzie będzie miał bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Aby jeszcze bardziej schłodzić urządzenie, spróbuj zdjąć je z obudowy, aby ciepło miało szansę uciec. Niektóre przypadki mają tendencję do zatrzymywania ciepła w środku.

Nigdy nie schładzaj swojego urządzenia z Androidem w ten sposób

jak schłodzić-zamrażarkę-z-Androidem

Jeśli Twoje urządzenie jest bardzo gorące, możesz pokusić się o włożenie go do zamrażarki lub lodówki na minutę lub dwie. Możesz nawet mieć włączony zegar, aby móc go zabrać na czas, ale eksperci nazywają to „okropnym pomysłem”, ponieważ Twoje urządzenie może gromadzić wilgoć, a nawet może nadwyrężyć komponenty.

Jak zapobiec przegrzaniu urządzenia z Androidem

Skoro już wiemy, jak chłodzić nasze urządzenia, czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy nie musieli tracić na to czasu? Dlatego są pewne rzeczy, których powinniśmy unikać, jeśli chcemy, aby nasz telefon lub tablet był przyjemny i fajny.

Czytać  Jak skompresować wideo na Androida

Jeśli chcesz zapobiec przegrzaniu urządzenia z Androidem, musisz:

  • Od czasu do czasu wyjmuj i sprawdzaj baterię i upewnij się, że nie przecieka ani nie jest spuchnięta. Wymiana baterii w urządzeniu co rok do dwóch lat wydłuży żywotność telefonu i zmniejszy przegrzewanie.
  • Zdejmij obudowę podczas ładowania.
  • Wyłącz niechciane funkcje.
  • Zmniejsz ustawienie aparatu, jeśli jest zbyt wysokie; mogą zapobiec przegrzaniu telefonu.
  • Staraj się nie grać w gry przez długi czas.

Gdy telefon się za bardzo nagrzewa, automatycznie go wyłączam, aż ostygnie. Następnie postępuję zgodnie z powyższymi wskazówkami, ponieważ moim głównym celem jest schłodzenie telefonu, a wyłączenie go na kilka minut zawsze działa.

Kontrolowanie aplikacji na Androida i procesów w tle jest kluczem do utrzymania chłodnego telefonu, a my mamy wiele innych wskazówek, jak to zrobić. I tak jak możesz zbiorczo zatrzymywać aplikacje na Androida, możesz także zbiorczo odinstalowywać aplikacje na Androida. Sprawdź to!

Czy ten artykuł jest przydatny?