Twój przewodnik po najlepszych klawiaturach RGB w 2021 roku

Twój przewodnik po najlepszych klawiaturach RGB w 2021 roku

W ostatnich latach klawiatury RGB stały się tańsze i wydajniejsze niż kiedykolwiek. Teraz jest duża konkurencja w budżetowych przedziałach cenowych dla klawiatur RGB. Tutaj poprowadzimy Cię przez najlepsze typy klawiatur RGB dostępne na rynku w 2021 roku.

Nawet jeśli jesteś nowicjuszem w świecie sprzętu komputerowego RGB, ten artykuł powinien powiedzieć Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby wybrać świetną klawiaturę RGB do swoich potrzeb. Wejdźmy w to!

Co to jest RGB?

W tym kontekście RGB odnosi się do specyficznej formy oświetlenia LED znajdującej się w sprzęcie komputerowym. Standardowe diody LED mogą wyświetlać tylko jeden kolor, na przykład biały lub czerwony. Diody LED RGB wyróżniają się tym, że mogą wyświetlać prawie każdy kolor w spektrum kolorów RGB (czerwono-zielono-niebieski), które jest mniej więcej takie samo jak w większości wyświetlaczy.

Najlepsze klawiatury RGB RGB
Czerwony, zielony, niebieski lub RGB

W przypadku klawiatur klawiatura LED będzie wyświetlać tylko jeden kolor lub ograniczony wybór jednolitych kolorów. Z drugiej strony klawiatury RGB mogą być przełączane przez spektrum kolorów lub unikalne kolory według regionu, a nawet klawisza.

Co odróżnia per-key RGB od per-zone RGB?

Kiedy większość ludzi myśli o oświetleniu RGB, myśli o super konfigurowalnym oświetleniu RGB, które może odtwarzać określone efekty według własnych upodobań. Myślą o RGB per-key, ponieważ jest to forma technologii, która spopularyzowała obecny wzrost RGB w sprzęcie PC.

Istnieje jednak inny rodzaj RGB, który jest dość powszechny na niedrogich urządzeniach: Zone RGB. W przypadku RGB na strefę Twoje efekty RGB opierają się na całych strefach na klawiaturze, czasami z zaledwie dwoma lub nawet czterema lub pięcioma. Chociaż nadal dodaje to wizualnego uroku, nie można go porównać z doświadczeniem na klawisz, zwłaszcza że oprogramowanie na takich klawiaturach jest zazwyczaj ograniczone do kilku ustawień wstępnych oświetlenia, których w ogóle nie można dostosować.

RGB na strefę nie jest jednak zły, zwłaszcza jeśli interesuje Cię RGB po prostu posiadanie całej klawiatury w określonym kolorze, który odpowiada Twoim upodobaniom. Przez większość czasu używam nawet mojego Corsair K70 RGB do wyświetlania jednolitego, złotego schematu kolorów!

Po co zawracać sobie głowę mechanicznymi klawiaturami RGB?

Oceniając różne klawiatury RGB, zauważysz, że niektóre są reklamowane jako „mechaniczne”, a inne nie. Możesz nawet natknąć się na niektórych, którzy twierdzą, że „mechaniczne odczucie”, cokolwiek to ma znaczyć. Co więc sprawia, że ​​klawiatura jest „mechaniczna”?

Czytać  Jak naprawić niesformatowany i bezużyteczny dysk USB

Zasadniczo klawiatura mechaniczna to klawiatura, która nie wykorzystuje gumowej kopuły do ​​nagrywania naciśnięć klawiszy. Gumowa kopułka jest powszechna nawet w cienkich laptopach, gdzie jest cieńsza w większości układów klawiszy typu chiclet. W przypadku konstrukcji mechanicznej zamiast tego używasz przełączników mechanicznych pod każdym klawiszem, a określony typ przełącznika może się różnić w zależności od modelu tej samej klawiatury.

Obrazy z aparatu Samsung
Różnorodne przełączniki Cherry MX, a także zielony przełącznik Razer

Kliknij „Typ przełącznika” powyżej, aby zapoznać się z naszym artykułem na temat typów przełączników klawiatury mechanicznej, jeśli nie wiesz, czego szukać. Możesz także zapoznać się z moim bardziej ogólnym przewodnikiem zakupu klawiatury, który odpowiada na wiele pytań związanych z klawiaturą, które nie zostały tutaj omówione.

Najlepsza budżetowa klawiatura RGB: klawiatura do gier Razer Cynosa V22

Klawiatura do gier Razer Cynosa V2 To nasz wybór na najlepszą budżetową klawiaturę RGB. Pomimo sprzedaży detalicznej za mniej niż 100 USD w momencie pisania, ta klawiatura oferuje funkcję, której niewielu innych w tym przedziale cenowym nie może: indywidualnie adresowane klawisze RGB, umożliwiające pełną personalizację RGB w niskim przedziale cenowym.

Najlepsze klawiatury przewodowe RGB Budget

Zastrzeżenie polega na tym, że wszystko to jest w klawiaturze membranowej, co oznacza, że ​​nie uzyskujesz żadnych korzyści, które normalnie uzyskasz z klawiatury mechanicznej. Jeśli ci to nie zależy lub RGB jest dla ciebie ważniejsze, to nadal jest świetna opcja.

Najlepsza niedroga bezprzewodowa klawiatura RGB: Redragon K599

Czerwony smok K599 To nasz wybór na najlepszą budżetową bezprzewodową klawiaturę RGB. Jest to w pełni mechaniczna, bezprzewodowa klawiatura RGB, która ma nawet konstrukcję bez dziesięciu klawiszy, aby zmniejszyć wagę i jeszcze bardziej zwiększyć swobodę korzystania z sieci bezprzewodowej. Tak tanie, RGB, bezprzewodowe, a nawet bez klucza, jaki jest haczyk?

Najlepsze bezprzewodowe klawiatury budżetowe RGB

Użyj oświetlenia strefowego wspomnianego wcześniej w artykule zamiast oświetlenia na klawisz. Ponadto możliwość dostosowywania efektów jest bardzo ograniczona, co czyni tę klawiaturę mniej idealną do bardzo specyficznych dostosowań. Jeśli chcesz tylko efektu RGB lub jednego z ośmiu jednolitych kolorów i nie szukasz efektów hiperspecyficznych, jest to nadal świetna opcja.

Czytać  8 najważniejszych pytań, które należy zadać przy zakupie nowego routera

Najlepsza klawiatura RGB klasy high-end: Whirlwind FX Element V2

Oto jeden z najlepszych. Naszym wyborem dla najlepszej wysokiej klasy klawiatury RGB jest is Whirlwind FX V2 Element. Chociaż ta klawiatura nie pochodzi od tak wielkiego nazwiska jak Corsair, nadrabia to doskonałą jakością wykonania i świetnym, niezrównanym oprogramowaniem i efektami RGB.

Najlepsze przewodowe, wysokiej klasy klawiatury RGB

oprogramowanie Whirlwind RGB, Sygnał RGB, pozwala na naprawdę szalony poziom dostosowywania RGB, w tym efekty RGB w czasie rzeczywistym, które odzwierciedlają to, co dzieje się na ekranie. Jest ona wbudowana w klawiaturę Whirlwind za darmo. Jeśli szukasz najlepszego RGB, trudno twierdzić, że Whirlwind FX jeszcze go nie ma.

Oczywiście, jeśli wolisz mieć ten doskonały RGB z inną klawiaturą, możesz zapłacić za używanie SignalRGB z inną klawiaturą RGB na klawisz na tej liście lub czymś podobnym do podobnej wysokiej klasy. Corsair K70 RGB MK2, który powinien kosztować mniej więcej tyle samo, ale ma lepszą jakość wykonania i więcej opcji przełączania.

Najlepsza bezprzewodowa klawiatura RGB klasy high-end: Razer BlackWidow V3 Pro

Ostatnim, ale absolutnie nie mniej ważnym, jest Razer BlackWidow V3 Pro, która oprócz tego, że jest najlepszą bezprzewodową klawiaturą RGB, jest prawdopodobnie najlepszą ogólną klawiaturą bezprzewodową. Wynika to z doskonałej technologii bezprzewodowej firmy Razer o niskim opóźnieniu, zielonych przełączników mechanicznych oraz podświetlenia RGB każdego klawisza i oprogramowania.

Najlepsze wysokiej klasy bezprzewodowe klawiatury RGB

Chociaż oferty oświetlenia RGB firmy Razer nie są porównywalne z Whirlwind FX, nadal możesz uzyskać te same efekty na tej klawiaturze, pobierając oprogramowanie SignalRGB wymienione w powyższej recenzji.

Ta klawiatura jest prawie idealna … ale jest problem. Cena może być nieco wysoka, jeśli nie jesteś przygotowany na wydanie setek dolarów na klawiaturę, ale tak się dzieje, gdy tworzysz bezprzewodowe klawiatury RGB z najwyższej półki.

Kończący się

Po przeczytaniu naszej listy najlepszych klawiatur RGB, które możesz dostać na rynku, jeśli masz jakieś pytania bez odpowiedzi, zostaw komentarz w sekcji komentarzy poniżej; a my postaramy się pomóc jak najszybciej.

Źródło obrazu: Wół 1997

.

Czy ten artykuł jest przydatny?