Treblab FX100: wytrzymały głośnik zewnętrzny dla entuzjastów outdooru

Treblab FX100: wytrzymały głośnik zewnętrzny dla entuzjastów outdooru

the Treblab FX100 Jest to solidny głośnik Bluetooth, który jest zdecydowanie skierowany do entuzjastów outdooru. Dzięki wbudowanemu powerbankowi 7000 mAh ten głośnik może zapewnić ścieżkę dźwiękową podczas weekendowego wyjazdu na kemping, jednocześnie utrzymując telefon w pełni naładowany.

Zaprojektowany na zewnątrz

Treblab FX100 to wytrzymały głośnik, który został wyraźnie zaprojektowany do użytku na zewnątrz.

Ten głośnik jest odporny na wstrząsy i wodoodporny, z klasą IPX4. Oznacza to, że Treblab nie powinien mieć problemu z przetrwaniem sporadycznych rozprysków wody, co czyni go idealnym głośnikiem na dzień na plaży lub popołudnie przy basenie. Alternatywnie, jeśli mieszkasz w chłodniejszym i bardziej wilgotnym klimacie, nie będziesz musiał martwić się o plamy deszczu lub śniegu, które całkowicie zrujnują Twój nowy głośnik Bluetooth.

Treblab to solidny głośnik zewnętrzny.

W domu wszystkie głośniki prawdopodobnie będą miały dedykowaną przestrzeń lub przynajmniej stabilną powierzchnię, na której prawdopodobnie się nie przewrócą. Głośniki zewnętrzne mają zwykle twardszą żywotność, ale amortyzująca gumowa powłoka ochronna Treblab oznacza, że ​​uderzenia, zadrapania i uderzenia nie powinny powodować żadnych trwałych uszkodzeń.

Jest to rodzaj głośnika, który możesz niepewnie zrównoważyć na najbliższej (mniej więcej) płaskiej powierzchni, umieścić go bezpośrednio na piasku lub nosić w plecaku przez cały dzień, nie martwiąc się.

Dzięki wytrzymałej gumowej obudowie Treblab spodoba się również każdemu, kto dzieli dom z małym dzieckiem, zwierzętami, a nawet dorosłymi, którzy mają słabe doświadczenie w obsłudze urządzeń elektronicznych.

Głośnik Treblab Bluetooth ma solidną konstrukcję, która nadaje się do użytku na zewnątrz.

Dodatkowe wypełnienie zwiększa rozmiar produktu (9 x 4,3 x 3,2 cala) i wagę (609 gramów). Jednak Treblab FX100 jest nadal wystarczająco kompaktowy, aby zmieścić się w plecaku, a dodatkowa waga sprawia, że ​​głośnik jest solidny i trwały.

Jeśli lubisz zajęcia na świeżym powietrzu, które uwielbiasz, takie jak biwakowanie, wędrówki piesze, wędkarstwo lub wszelkiego rodzaju sporty na świeżym powietrzu, jest wiele rzeczy, które lubisz w projekcie Treblab.

Podłączanie do głośnika Treblab

Jako głośnik Bluetooth Treblab może łączyć się bezprzewodowo z dowolnym urządzeniem obsługującym technologię Bluetooth. Gdy włączysz Treblab po raz pierwszy, automatycznie przejdzie w tryb parowania. Następnie możesz otworzyć ustawienia Bluetooth na smartfonie, tablecie lub innym urządzeniu obsługującym technologię Bluetooth i połączyć się bezprzewodowo z głośnikiem Treblab.

Połączenie z głośnikiem Treblab Bluetooth.

Tutaj możesz otworzyć swoją ulubioną aplikację lub usługę do strumieniowego przesyłania muzyki, a dźwięk będzie przesyłany strumieniowo do nowego głośnika.

Testowałem Treblab FX100 z różnymi urządzeniami i nigdy nie miałem problemu z połączeniem. Po początkowym sparowaniu Treblab automatycznie połączy się ze sparowanym urządzeniem, gdy będzie dostępne.

Jednak w przeciwieństwie do innych głośników Bluetooth, nie ma sposobu, aby zmusić Treblab do trybu parowania. Może to być uciążliwe, jeśli udostępniasz głośnik innym osobom, na przykład swoim dzieciom lub współlokatorom, lub jeśli chcesz korzystać z wielu urządzeń Bluetooth z Treblabem.

Czytać  Recenzja iPada Pro 11 „2021: czy jest lepsza?

Jeśli chcesz połączyć się z nowym urządzeniem, musisz najpierw odłączyć bieżące urządzenie. Oznacza to wyłączenie połączenia Bluetooth urządzenia lub zmuszenie go do zapomnienia Treblaba.

Ten proces zajmuje tylko kilka sekund, ale dodaje znaczną ilość tarcia do doświadczenia użytkownika. Mogę sobie wyobrazić, że będzie to szczególnie irytujące, jeśli masz wiele urządzeń obsługujących technologię Bluetooth, między którymi lubisz się przełączać, takich jak smartfon i tablet.

Jakość dźwięku: czy Treblab ma dobry stosunek ceny do jakości?

Po połączeniu Treblab z ulubioną aplikacją do odtwarzania muzyki istnieje kilka sposobów kontrolowania wrażeń słuchowych. Po pierwsze, możesz kontrolować głośność i poruszać się między ścieżkami za pomocą fizycznych przycisków zamontowanych na górze głośnika Treblab.

Fizyczne przyciski głośnika Treblab Bluetooth.

Możesz także sterować dźwiękiem bezpośrednio ze sparowanego urządzenia Bluetooth.

Wydaje się, że Treblab obsługuje standardowe właściwości audio Bluetooth. Jednak po przejrzeniu witryny Treblab nie znalazłem żadnej wzmianki o tym głośniku kompatybilnym z aptX lub AAC (zaawansowane kodowanie audio) firmy Apple. Oznacza to, że nie uzyskujesz najlepszej jakości dźwięku, ale znajduje to odzwierciedlenie w cenie (69,97 USD).

Jakość dźwięku jest porównywalna z innymi głośnikami w tej cenie. Biorąc pod uwagę, że Treblab podwaja się również jako power bank, jest to produkt w rozsądnej cenie z przyzwoitą jakością dźwięku.

Jeśli chcesz głośniejszego dźwięku, zgodnie z instrukcją obsługi Treblab, możesz sparować kilka głośników Treblab. Byłoby to idealne rozwiązanie na imprezę plenerową, taką jak grill lub przyjęcie w ogrodzie.

Zadbaj o pełne naładowanie wszystkich urządzeń

Akumulator Treblab może zapewnić do 35 godzin muzyki. To powinno wystarczyć na weekendowy wypad na kemping lub dzień na plaży.

Jednak Treblab ma również wbudowany power bank 7000 mAh. Ten power bank sprawia, że ​​Treblab jest idealnym towarzyszem do całodziennych zajęć na świeżym powietrzu, a nawet w weekendy, kiedy gniazdka elektryczne stają się odległym wspomnieniem.

Głośnik Treblab Bluetooth może działać jako power bank.

Mogę sobie wyobrazić, że power bank 7000 mAh ratuje życie, gdy jesteś z dala od cywilizacji, a Twój smartfon szybko zbliża się do zera.

Dzwonienie w trybie głośnomówiącym bezpośrednio z głośnika

Treblab ma wbudowany głośnik i mikrofon z redukcją szumów, dzięki czemu możesz wykonywać połączenia w podróży.

To fajny dodatek, który może się przydać do szybkiej komunikacji z przyjaciółmi lub rodziną, gdy jesteś poza domem. Jednak jakość mikrofonu nie jest najlepsza, więc trudno sobie wyobrazić kogoś, kto wykonuje poważne lub długie rozmowy przez ten głośnik Bluetooth.

Czytać  Recenzja GiiKER Smart Four: Zmierz się!

Jeśli otrzymasz połączenie na sparowanym urządzeniu Bluetooth, Treblab automatycznie wstrzyma dźwięk. Kiedy testowałem tę funkcję na moim iPhonie, Treblab ogłosił numer, co było miłym akcentem. Nie podał jednak nazwiska osoby dzwoniącej, mimo że była to znana osoba kontaktowa.

Dodane dodatki

Treblab FX100 ma kilka innych funkcji, o których warto wspomnieć:

1. Jeden port wejścia liniowego

Treblab FX100 posiada port wejścia liniowego, który nie jest szczególnie powszechny wśród głośników Bluetooth. Jest to trochę wyspecjalizowana funkcja, ale prawdopodobnie doceni ją każdy, kto nadal lubi urządzenia audio inne niż Bluetooth, takie jak klasyczny iPod.

2. Asystent głosowy

Po podłączeniu do smartfona Treblab FX100 może zintegrować się z asystentem głosowym tego urządzenia. Jednak podczas testów jakość mikrofonu Treblaba utrudniła interakcję z asystentem głosowym do tego stopnia, że ​​poprosiłem Siri o czas, a ona zareagowała, dzwoniąc do przypadkowego kontaktu z mojej książki adresowej.

3. Radio FM

Treblab FX100 może odtwarzać stacje radiowe FM. To, czy postrzegasz to jako bonus, czy dziwne włączenie głośnika Bluetooth, będzie zależeć od twoich nawyków słuchowych.

Osobiście, jeśli używasz głośnika Bluetooth, wyobrażam sobie, że będziesz przesyłać własne treści zamiast słuchać radia FM, chociaż nie pamiętam, kiedy ostatnio słuchałem radia, więc mogę być stronniczy!

wniosek

Miłośnicy outdooru znajdą wiele ciekawych rzeczy na temat głośnika Treblab FX100 Extreme Bluetooth. To solidny i trwały głośnik, który jest wyraźnie zbudowany, aby wytrzymać brutalne traktowanie. Dzięki temu byłby również świetnym głośnikiem zabezpieczającym przed dziećmi.

Wbudowana bateria Treblaba czyni go również idealnym towarzyszem do całodniowych przygód, a nawet całych weekendów na świeżym powietrzu. Możesz cieszyć się godzinami muzyki i utrzymywać telefon w pełni naładowany bez konieczności noszenia oddzielnego power banku.

Dodatkowe dodatki, takie jak wbudowany mikrofon i integracja asystenta głosowego, są trochę chybione. Jeśli jednak te funkcje nie przypadną Ci do gustu, solidna konstrukcja i wbudowany power bank będą wystarczająco mocne, aby stać samodzielnie. Jakość dźwięku też jest solidna, biorąc pod uwagę cenę.

Przede wszystkim Treblab Wykaż dobre zrozumienie swojej grupy docelowej. Jeśli jesteś fanem natury, Treblab FX100 może być idealnym towarzyszem Twojej następnej przygody.

Czy ten artykuł jest przydatny?