Tesla wypuszcza pełną wersję beta autonomicznej jazdy z powodu różnych problemów

Tesla wypuszcza pełną wersję beta autonomicznej jazdy z powodu różnych problemów

Tesla rozwiązała kilka problemów dzięki funkcji częściowo autonomicznej jazdy AutoPilot, a teraz musi zrobić to samo z funkcją autonomicznej jazdy w wersji beta „Full Autonomous Driving”. Problemy pozostają oficjalnie nienazwane, ale użytkownicy zgłaszali fałszywe ostrzeżenia o awariach i inne problemy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Problemy z w pełni autonomiczną jazdą Tesli Przyczyna wersji beta została usunięta

Dopiero w sobotni wieczór/niedzielny poranek Tesla udostępniła trzecią wersję beta funkcji Full Self Driving. Lista informacji o wydaniu zawiera wzmianki o zmianach, takich jak nowa funkcja, która umożliwia udostępnianie profili kierowców, które obejmują osobiste preferencje, takie jak odległość pokonywana, zatrzymywanie się na zakrętach i zjazdy z pasa ruchu podczas wyprzedzania. Zapewnia lepsze wykrywanie świateł hamowania, kierunkowskazów i świateł awaryjnych innych pojazdów.

Kompletny salon autonomicznej jazdy Tesli

Już w niedzielne popołudnie CEO Tesli, Elon Musk, tweetował że firma „ma problemy z wersją 10.3, więc tymczasowo powraca do wersji 10.2”. Dodał, że tego rodzaju rzeczy należy się spodziewać w przypadku wersji beta, ponieważ „niemożliwe jest przetestowanie wszystkich konfiguracji sprzętowych w każdych warunkach z wewnętrzną kontrolą jakości, stąd publiczna wersja beta”.

Ale to sprawia, że ​​wersje beta Tesli są znacznie bardziej niebezpieczne niż wersje beta innego oprogramowania i systemów operacyjnych, takich jak Windows i iOS.

Problemem pozostają funkcje autonomicznej jazdy Tesli

Podczas gdy niektórzy ludzie błędnie uważają, że funkcja częściowej autonomicznej jazdy, AutoPilot, jest kompletna, funkcja „pełnej autonomicznej jazdy” nie jest jeszcze w pełni autonomiczna. Musk powiedział w przeszłości, że w najlepszym przypadku ta funkcja prawdopodobnie zabierze właściciela Tesli z domu do pracy bez interakcji z człowiekiem i nadal musi pozostać pod nadzorem. Ale oczywiście sprawia to, że funkcja jest myląca.

Właściciele Tesli podzielili się dotychczasowymi doświadczeniami z „całkowitą autonomiczną jazdą” w mediach społecznościowych, zauważając, że funkcja została całkowicie usunięta po ogłoszeniu Muska w weekend.

Tesla w pełni samojezdna kierownica

Te raporty użytkowników zawierają wzmianki o ostrzeżeniach przed kolizjami. Wspomniano również o zniknięciu opcji AutosSteer, problemach z tempomatem uwzględniającym ruch drogowy i panice AutoPilot.

Czytać  Hakerzy zastępują Dark Web Telegramem

Nie wiadomo jednak, jakie problemy spowodowały wycofanie wersji beta. Musk powiedział, że firma pracuje nad problemami z AutoSteer i tempomatem uwzględniającym ruch drogowy.

Ale wszystko to oczywiście pokazuje problemy z każdym poziomem autonomicznej jazdy, a nie tylko z w pełni autonomiczną funkcją jazdy Tesli. Są to wszystkie problemy, które mogą spowodować utratę życia i w rzeczywistości spowodowały wiele wypadków i innych incydentów, które doprowadziły do ​​wielu przypadków śmiertelnych, z raportami o kierowcach, którzy nie zwracają uwagi, pomimo różnych ostrzeżeń, że muszą pozostać na torze. miej na to oko. na drodze.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego Musk odmawia stosowania czujników LiDAR. Przeczytaj także o nowej funkcji, która pozwala kamerom rozpoznawać znaki ograniczenia prędkości.

Czy ten artykuł jest przydatny?