Sprzęt, którego potrzebujesz, aby być gotowym na wirtualną rzeczywistość

Sprzęt, którego potrzebujesz, aby być gotowym na wirtualną rzeczywistość

Rzeczywistość wirtualna (VR) to stale rozwijająca się branża na szczycie sprzętu komputerowego, ale czego naprawdę potrzebujesz, aby być gotowym na rzeczywistość wirtualną? Ten przewodnik poprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć po stronie komputera, w tym opcje słuchawek i wymaganą moc sprzętu. Omawiamy również samodzielne zestawy słuchawkowe VR oparte na PSVR i mobilnym chipsecie jako alternatywne opcje dla bardziej tradycyjnej konfiguracji VR.

Zdobądź sprzęt do wirtualnej rzeczywistości

Przede wszystkim będziesz chciał sprawdzić, czy Twój obecny sprzęt komputerowy spełnia wymagania zestawu słuchawkowego, którego szukasz. Twoja karta graficzna jest bardziej wąskim gardłem niż procesor, więc najpierw omówimy to wymaganie.

Gotowy na Vr Rewrite Hardware Req Header Rtx 2060

Jeśli szukasz VR na poziomie podstawowym (powiedzmy, że rozdzielczość około 2160 x 1200 w zestawie słuchawkowym i 90 Hz), będziesz potrzebować karty graficznej nie mniej wydajnej niż ta. AMD Radeon RX 580 8 GB lub 6 GB Nvidii GTX 1060.

Aby z grubsza zorientować się, jak potężna jest twoja karta graficzna w porównaniu z podstawowymi kartami graficznymi gotowymi na VR, kliknij tutaj, aby wyszukać swoje wyniki 3DMark. RX 580 uzyskuje wynik 4292 w 3DMark Time Spy, podczas gdy nowoczesna i niedroga karta graficzna, taka jak GTX 1660 Super, osiąga solidne 6089, co czyni ją więcej niż wystarczającą dla minimalnych specyfikacji VR.

Wraz ze wzrostem rozdzielczości i częstotliwości odświeżania słuchawek coraz bardziej potrzebny staje się mocniejszy GPU. Punktem wyjścia dla wysokiej klasy VR zaczyna się od Nvidii RTX 3060 i nadchodzącego AMD RX 6700 XT.

Wymagania dotyczące procesora dla VR są stosunkowo niewielkie w porównaniu z wymaganiami dotyczącymi GPU, na szczęście tak długo, jak zasilasz rozsądnie nowoczesny czterordzeniowy lub więcej procesorów AMD lub Intela, powinno być dobrze. Możesz rozważyć dowolny Ryzen 5 lub Intel Core i5 wydany po 2017 roku.

Jednak możesz wybrać Ryzen 7 lub Intel Core i7, jeśli szukasz 120 Hz lub więcej w VR, ponieważ wszystkie te dodatkowe klatki również wymagają mocy procesora.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, Twoje dokładne wymagania będą się różnić w zależności od producenta. Ogólnie zalecamy 8 GB jako podstawę dla nowoczesnej maszyny wirtualnej rzeczywistości, ponieważ jest to zalecana specyfikacja indeksu zaworu.

Boisz się całego tego sprzętu komputerowego, gdy nie szukasz najlepszych wrażeń? Zajrzyj do naszych sekcji o samodzielnych zestawach słuchawkowych i konsolowej rzeczywistości wirtualnej, aby znaleźć kilka dobrych alternatywnych opcji.

Polecane zestawy słuchawkowe rzeczywistości wirtualnej

Gotowy na Vr Rewrite Oculus Quest 2

1. Poziom początkowy: Oculus Quest 2

Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z jego oddzielnych funkcji słuchawek, Oculus Quest 2 (sprawdź naszą recenzję tutaj) to świetny zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej dla dowolnej konfiguracji komputera. Wbudowane śledzenie ruchu 6DOF (stopień swobody) jest zaskakująco dokładne w porównaniu z rozwiązaniami nowej generacji, a cena jest prawie tak tania, jak w przypadku zestawu słuchawkowego rzeczywistości wirtualnej.

Chociaż rozdzielczość jest ograniczona do 1832 x 1920 (nieco niska w przypadku zestawu słuchawkowego VR), Quest 2 nadrabia to gotową obsługą częstotliwości odświeżania 90 Hz, z możliwością uzyskania aż 120 Hz dzięki aktualizacji oprogramowania. .

Czytać  Jak wyłączyć dźwięk klawiatury na Androidzie i iPhonie?

120 Hz na zestawie słuchawkowym VR w tej cenie to oszałamiająco dobra oferta, ale wiele gier VR, które działają z samym zestawem słuchawkowym, może nie być w stanie zapewnić takiej częstotliwości odświeżania. Jednak korzystanie z Quest 2 na komputerze może pomóc w maksymalnym wykorzystaniu tej częstotliwości odświeżania.

To niesamowita opcja, niezależnie od tego, czy planujesz używać jej z komputerem, czy nie. A za mniej niż 300 dolarów nie mogę wystarczająco polecić Quest 2.

Pamiętaj, że aby korzystać z tego urządzenia, musisz utworzyć lub połączyć konto na Facebooku. To sztuczka z małpią łapą, żeby zdobyć tak dobre słuchawki za tak małe pieniądze.

Gotowy na Vr Rewrite Live Cosmos

2. Średniej klasy: HTC Vive Cosmos

ten HTC Vive Kosmos Bazuje na najnowszej generacji HTC Vive z bardzo podobnymi czujnikami Lighthouse i kontrolerami ruchu, ale ze znacznie ulepszonym wyświetlaczem o rozdzielczości 2880 x 1700. Jego surowa rozdzielczość jest lepsza niż wyższej klasy Valve Index, ale nie oferuje tego samego obsługa wysokich częstotliwości odświeżania. Ogólnie rzecz biorąc, większość konsumentów i recenzentów woli indeks zaworu, ale jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, jest to świetny środek.

Gotowy do przepisania indeksu zaworu Vr

3. High-end: indeks zaworu

Ostatnim, ale na pewno nie mniej ważnym, jest Indeks zaworu, który obecnie oferuje najlepsze wrażenia na rynku PC VR. Kontrolery ruchu są dość dobrze zbudowane i śledzą ruch poszczególnych palców, a ulepszone czujniki Lighthouse 2.0 oferują jeszcze lepsze śledzenie ruchu niż wcześniej. Rozdzielczość słuchawek Valve Index to imponująca 2880 x 1600, a do tego dochodzi wysokiej jakości panel IPS, który może pracować z częstotliwością do 144 Hz, zapewniając niemal rzeczywisty ruch w VR.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, Valve Index jest z pewnością najlepszym zestawem słuchawkowym VR na rynku.

Alternatywnie: użyj samodzielnego zestawu słuchawkowego rzeczywistości wirtualnej

Stało się to dość atrakcyjną opcją, zwłaszcza jeśli patrzysz na coś takiego jak Oculus Quest 2. Samodzielne gogle VR mają poważne wady w porównaniu z pełną konfiguracją PC, a mianowicie gorsze śledzenie ruchu i znacznie gorszą wierność graficzną. . zestawy chipów.

Jednak samodzielne zestawy słuchawkowe VR również znacznie zmniejszają ilość pieniędzy, które w przeciwnym razie musiałbyś wydać, aby dostać się do VR na PC / konsolę, a na czymś takim jak Quest 2 nadal możesz uruchamiać wiele gier z najpopularniejszych wirtualnej rzeczywistości, takich jak Bić. Szabla.

Ponadto prawdziwą wadą zestawów słuchawkowych PC VR w porównaniu z samodzielnymi zestawami słuchawkowymi jest to, że będziesz musiał zarezerwować miejsce, aby zainstalować i używać czujników Lighthouse zgodnie z przeznaczeniem. W przypadku doświadczeń VR w skali pomieszczenia zaleca się, aby mieć co najmniej 2 x 1,5 metra wolnej przestrzeni. może to nie być możliwe w Twojej sytuacji życiowej, zwłaszcza że potrzebujesz tego wszystkiego również do podłączenia do komputera.

Doświadczenie PSVR

Gotowy na przepisanie Vr Psvr

Mówiąc o współczesnej wirtualnej rzeczywistości nie mogłem nie wspomnieć o tym Zestaw słuchawkowy PlayStation VR.

Słuchawki PSVR nie porównują się z naszymi innymi słuchawkami pod względem śledzenia ruchu, rozdzielczości, a nawet częstotliwości odświeżania. To, czego te zestawy słuchawkowe i ekosystemy na ogół nie mają, to wsparcie dużego dostawcy oprogramowania, który napędza rozwój doświadczeń AAA na platformie. Pomimo słabszego sprzętu i znacznie mniejszego śledzenia ruchu, PSVR pokonuje zaskakująco długą drogę, aby wypełnić lukę, dzięki wyższym budżetom na gry.

Czytać  Ściągawka ze skrótami klawiaturowymi Microsoft Teams

Jednak w pokoju jest słoń, którego nie można tutaj zignorować: PSVR2 zostanie wydany w pewnym momencie. Gdy tak się stanie, zostanie zoptymalizowany pod kątem PlayStation 5 i jego sprzętu, zapewniając wrażenia, których nie może zapewnić obecna generacja PSVR. Jednak ta sama logika odnosi się do prawie każdego sprzętu na rynku – jeśli chcesz mieć dziś dostęp do PSVR, możesz również wybrać PSVR, zwłaszcza jeśli możesz go kupić za dobrą cenę.

Częste pytania

1. Jaka jest różnica między rzeczywistością wirtualną a rzeczywistością rozszerzoną lub „XR”?

Oba są ściśle powiązanymi terminami, ale niekoniecznie są tożsame z rzeczywistością wirtualną.

AR lub Augmented Reality odnosi się do aplikacji, które polegają na zasilaniu kamery z rzeczywistego świata, aby symulować elementy w tej samej przestrzeni fizycznej. Podczas gdy wszystkie zestawy słuchawkowe w tym artykule bez PSVR mogą teoretycznie obsługiwać AR ze względu na dołączone kamery, obecnie AR ogranicza się w dużej mierze do aplikacji mobilnych. (Jednak Oculus zaczyna go badać na potrzeby Questa 2!)

XR lub Xtended Reality to ogólny termin używany do opisania wszystkich technologii VR, AR, a nawet MR (Mixed Reality).

Rzeczywistość wirtualna koncentruje się wyłącznie na doświadczeniach w zestawie słuchawkowym i symulowanym świecie, a nie na interakcji z otaczającą Cię przestrzenią, jak w przypadku AR lub MR.

2. Czy konsole Xbox One lub Xbox Series są zgodne z rzeczywistością wirtualną?

Nie, i niestety wydaje się, że nie ma też planu, aby go dodać.

3. Co to jest rzeczywistość wirtualna „w skali pokoju”?

Wirtualna rzeczywistość w skali pokoju to miejsce, w którym możesz spacerować po ograniczonej przestrzeni i wchodzić z nią w interakcję; wymaga dobrego zestawu trackerów i kontrolerów ruchu, aby działać jak najlepiej. W tym miejscu wirtualna rzeczywistość oparta na komputerach PC wyróżnia się, jeśli możesz zwolnić miejsce na śledzenie stacji i obszaru gry.

Samodzielne słuchawki nie obsługiwały tego wcześniej, ale obsługa śledzenia 6DOF w linii Oculus Quest umożliwiła to bez zewnętrznego śledzenia. Jest to oparte na kamerze i zasadniczo mniej dokładne niż posiadanie zewnętrznych czujników, przynajmniej w momencie pisania.

Pożegnalne słowa

Dzisiejsza przestrzeń rzeczywistości wirtualnej jest zdominowana przez samodzielne zestawy słuchawkowe i zaawansowane technologie śledzenia ruchu. Projekty takie jak Google Cardboard już dawno zostały przerwane, ale dzięki tytułom takim jak Half-Life: Alyx i premierze Quest 2 nigdy nie było lepszego czasu, aby być fanem VR. Ale jeśli nadal jesteś trochę zdezorientowany, sprawdź ten słowniczek pojęć związanych z grą i ich znaczenia.

Źródło obrazu: ESA / Corvaja i Samantha Cristoforetti w piątek

Czy ten artykuł jest przydatny?