Spamerzy bombardują użytkowników Apple grupowymi połączeniami FaceTime

Spamerzy bombardują użytkowników Apple grupowymi połączeniami FaceTime

Większość ludzi nauczyła się korzystać z wideokonferencji podczas pandemii. Platformy te były używane zarówno do użytku osobistego, jak i komercyjnego. Spamerzy i dowcipnisie szybko zaczęli wykorzystywać platformy. Użytkownicy MacOS i iOS zgłaszają, że są oblegani przez grupowe rozmowy FaceTime, które są spamem lub żartami.

Grupowy spam połączeń FaceTime

Grupowe rozmowy FaceTime są dostępne tylko na iOS i Mac od kilku lat. Z pewnością funkcja ta była często używana w zeszłym roku podczas pandemii. Okazało się, że jest całkiem przydatny, wraz z Zoom, Skype, Teams itp.

Zaledwie kilka miesięcy po tym, jak ludzie zaczęli poddawać się kwarantannie i schronić się w domu, użytkownicy FaceTime zaczęli to zgłaszać byli zalewani grupowymi rozmowami FaceTime które wyglądają na spam lub żarty. Co gorsza, wydaje się, że nie ma wielu zasobów, ponieważ dzwoniących numerów nie można blokować.

Połączenia grupowe Facetime Iphone

Od czerwca ubiegłego roku pojawiły się doniesienia o tych grupowych połączeniach FaceTime, a częstotliwość wydaje się znacznie wzrosła w ostatnich tygodniach. W tych rozmowach wideo uczestniczyło jednocześnie do 31 użytkowników. Gdy ktoś się rozłącza, inny numer oddzwania natychmiast, frustrując użytkowników.

Raporty połączeń są publikowane w społeczności wsparcia Apple i na Reddicie. „Od tego czasu w ciągu dnia odebrałem około siedmiu połączeń więcej” – powiedział jeden z użytkowników. „Kiedy zdałem sobie sprawę, co to jest, rozłączyłem się i zadzwoniłem jeszcze 11 razy” – powiedział inny.

Jeden z raportów wyjaśnia, jak to działa: „Duża liczba oddzwonień wydaje się wynikać z ponownego wybierania numeru przez innych rozmówców, gdy pierwsze połączenie kończy się niepowodzeniem wkrótce po odebraniu. W miarę jak coraz więcej osób otrzymuje kolejne telefony, one również zaczynają wykonywać oddzwonienia ”.

Na razie brak rozwiązania

W tym momencie nie ma rozwiązania. Tych połączeń nie można blokować. Połączenia FaceTime działają bardzo podobnie do zwykłych połączeń telefonicznych. Każdy numer telefonu lub Apple ID należy indywidualnie zablokować. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zablokować niechciane połączenia telefoniczne, rozumiesz – po prostu oddzwonią z innego numeru.

Połączenia grupowe Facetime Ios

Nie możesz blokować połączeń spoza listy kontaktów. Możesz to jednak zrobić w trybie Nie przeszkadzać. Ale to nie jest zbyt korzystne, działając cały czas w DND.

Czytać  Tryb gościa Asystenta Google, taki jak tryb incognito w Chrome

Inną opcją jest całkowite wyłączenie połączeń FaceTime. Oznacza to jednak, że blokujesz również połączenia FaceTime od rodziny, przyjaciół i współpracowników. Jednak desperackie czasy wymagają desperackich środków.

Jeśli ta wiadomość nie powstrzymała Cię przed korzystaniem z FaceTime, zapoznaj się z listą skrótów klawiaturowych FaceTime na komputerze Mac, aby bardziej produktywnie korzystać z aplikacji.

Źródło zdjęcia: Biuro prasowe Apple i domeny publicznej

Czy ten artykuł jest przydatny?