Sklep Google Play obniżył opłaty dla programistów, idąc za przykładem Apple

Sklep Google Play obniżył opłaty dla programistów, idąc za przykładem Apple

Aplikacje stały się wielkim biznesem w ekosystemie technologicznym. Zarabiają dużo pieniędzy dla Apple i Google. Pod naciskiem niektórych programistów Apple obniżył obniżkę opłat abonamentowych. W ślad za tym, sklep Google Play również obniża opłaty dla programistów.

Obniżka opłaty deweloperskiej

Za każdym razem, gdy pobierasz aplikację i rezygnujesz z opłat w aplikacji, płacisz zarówno deweloperowi, jak i firmie technologicznej obsługującej sklep; dostają kawałek wszystkiego.

Apple wdał się w bójkę z programistami o swoją praktykę wymagającą od programistów, aby zezwalali na subskrypcje tylko za pośrednictwem App Store. Chcieli mieć pewność, że dostaną swój udział.

W grudniu Apple ogłosił zmianę w swoim programie. Obniżył swój procent opłat dla programistów zarabiających mniej niż 1 milion dolarów rocznie, co stanowi ponad 90 procent programistów w jego programie.

Google obniża opłaty dla programistów w Sklepie Play

Google ogłosił we wtorek co robi to samo: obniża opłaty dla programistów. Opłaty za pierwszy milion dolarów w Sklepie Play zostaną obniżone do 15 procent. Google, podobnie jak Apple, zachowa 30-procentową opłatę dla programistów.

Kluczowa różnica polega na tym, że Google rezygnuje z połowy opłaty tylko za ten pierwszy milion, podczas gdy Apple rezygnuje z opłaty każdego roku, gdy deweloper zarabia mniej niż 1 milion dolarów.

„Dzięki tej zmianie 99 procent deweloperów na całym świecie, którzy sprzedają cyfrowe towary i usługi w Play, otrzyma 50-procentową redukcję opłat” – powiedział w poście na blogu Sameer Samat, wiceprezes Google. „Są to fundusze, które mogą pomóc programistom skalować się w krytycznej fazie ich rozwoju, zatrudniając więcej inżynierów, dodając ich personel marketingowy, zwiększając pojemność serwerów i nie tylko”.

Problemy prawne Google i Apple

Epic Games, twórca gry Fortnite, pozywa zarówno Google, jak i Apple, zarzucając im monopolizowanie płatności za aplikacje. Oba sklepy z aplikacjami usunęły Fortnite za nieprzestrzeganie zasad.

Google obniża opłaty programistów na całym świecie

Ponadto zarówno Google, jak i Apple stają w obliczu zagrożeń ze strony ustawodawców stanowych. Zaproponowano rachunki, które regulowałyby Google Play Store i Apple App Store. Podczas gdy Północna Dakota zaproponowała projekt ustawy, który się nie powiódł, Arizona ma projekt, którego los nie został jeszcze rozstrzygnięty.

Czytać  Usuń trend w tle kontynuuje z Pinterest Shuffles

Ponieważ zarówno Apple, jak i Google są tak skłonne poświęcić tak dużo pieniędzy na obniżki opłat programistów, musi to oznaczać, że w ogólnym rozrachunku nie rezygnują tak bardzo. Innymi słowy, obniżenie opłat za aplikacje o połowę nie jest wydatkiem bankowym.

Jeśli skończyłeś z tym wszystkim i chcesz za wszelką cenę uniknąć Sklepu Play, sprawdź te alternatywy.

Czy ten artykuł jest przydatny?