Samsung może celowo ograniczać 10 000 aplikacji

Samsung Throttling Apps Featured

Rynek smartfonów jest niezwykle konkurencyjny, więc wydajność, którą twierdzą, że mają urządzenia, ma ogromne znaczenie. Prawdopodobnie dlatego Samsung może dławić aplikacje: jeśli tego nie zrobi, może nie być w stanie wysuwać śmiałych twierdzeń na temat wydajności swoich smartfonów.

Czy Samsung przyspiesza niektóre aplikacje?

Wiele oczekujemy od naszych smartfonów. Chcemy, aby miały świetną wydajność i żywotność baterii. Sprzedawcy i producenci smartfonów reklamują, jak długo wytrzyma bateria, wykonując różne czynności, takie jak odtwarzanie muzyki lub surfowanie po Internecie, aby zdobyć naszą firmę.

Chcemy też, aby nasze telefony działały dobrze. Chcemy wiedzieć, że bez względu na to, jakie zadanie im zlecimy, posuną się naprzód i nie utkną.

Lista aplikacji akceleracyjnych Samsung

Jeśli masz telefon Samsung, możesz nie uzyskać pełnej wydajności obiecanej przy zakupie. Jasne, Twój smartfon ma takie możliwości, ale Samsung może nie pozwolić, aby Twój telefon z nich korzystał.

Lista 10 000 aplikacji że Samsung jest podejrzany o dławienie, został opublikowany na Twitterze i w innych miejscach w Internecie. Samsung został obwiniony za dławienie aplikacji dzięki czemu nadal możesz zgłaszać roszczenia dotyczące żywotności baterii. Gdyby pozwolić aplikacjom działać na pełnych obrotach, bateria nie wytrzymałaby długo, a użytkownicy z pewnością by to zauważyli i narzekali.

Ale wielu użytkowników i tak narzeka. Sugeruje się, że 10 000 aplikacji zostanie wstrzymanych z powodu „limitów wydajności” w ramach usługi optymalizacji gier firmy Samsung (GOS).

Czy Twoja ulubiona gra jest na liście?

Ponieważ te aplikacje są rzekomo wstrzymywane z powodu problemów z wydajnością gier, można oczekiwać, że lista będzie zawierać tylko gry, prawda? Jednak patrząc na listę, tak nie jest.

Aplikacje akceleratora Samsung

Jasne, lista zawiera mnóstwo gier, w tym popularne, takie jak Candy Crush Saga i Minecraft. Ale jest też wiele aplikacji niezwiązanych z grami, w tym te, których można oczekiwać na telefonie, takich jak Netflix, pakiet biurowy Microsoftu i TikTok. Na liście są nawet niektóre aplikacje Samsunga: Samsung Cloud, Samsung Pay, a nawet dialer.

Czytać  Tesla wypuszcza pełną wersję beta autonomicznej jazdy z powodu różnych problemów

Aplikacje, które nie są ograniczone, to aplikacje porównawcze, takie jak 3DMark, PCMark i GeekBench 5. Użytkownik YouTube przeprowadził test, w którym zmienił nazwę pakietu 3DMark na nazwę połączoną z wymienioną aplikacją i porównał wyniki. Po zmianie nazwy wykazywał niższy wynik testu porównawczego i niższą średnią liczbę klatek na sekundę.

Wydaje się, że Samsung bardziej wierzy w niektóre telefony, ponieważ nie wszystkie z nich podlegają tym samym ograniczeniom aplikacji. Seria Galaxy S22, Galaxy S20 FE i Galaxy S10e nie mają zainstalowanych limitów wydajności. Jednak użytkownik Galaxy S21 Plus twierdzi, że widział go na swoim urządzeniu i nie był w stanie go wyłączyć.

Aplikacje przyspieszające Samsung Przód Tył

To nie jest zupełnie nieznana praktyka. OnePlus został oskarżony o „optymalizację” wydajności niektórych aplikacji, a aplikacje testowe nie zostały naruszone. Apple był przedmiotem pozwu zbiorowego za praktykę w tym samym skutku. Przyspieszył iPhone’y w miarę starzenia się baterii, aby się nie przepalały. Firma została oskarżona o próbę wymuszenia na użytkownikach zakupu nowych telefonów.

Ważne jest, aby wiedzieć, czy jesteś użytkownikiem Samsunga, że ​​możesz nie uzyskać obiecanej wydajności telefonu, aby nie wpłynąć na obiecaną żywotność baterii. Jeśli zauważyłeś problemy z wydajnością na swoim urządzeniu Samsung, jest bardzo możliwe, że użytkownicy, którzy stali się publicznymi, mają rację.

Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak monitorować wydajność w grach na komputerze.

Czy ten artykuł jest przydatny?