Rzeczy, które musisz wiedzieć kupując kable Ethernet

Rzeczy, które musisz wiedzieć kupując kable Ethernet

Kable Ethernet są kluczową częścią domowego korzystania z komputerów, ale bardzo niewiele osób rozumie różnicę między nimi i jak ważne mogą być na dłuższą metę. Wyjaśnijmy to, abyś mógł zrozumieć, jak podejmować świadome decyzje zakupowe za pomocą kabli Ethernet.

zakup-kabel-ethernet-kategoria

Marka „Cat” kabla Ethernet jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych części zakupu kabla, ponieważ zawiera kluczowe informacje na temat prędkości kabla oprócz MHz (częstotliwości) kabla.

„Kot” w tym przypadku oznacza „kategorię”. Kupując kable Ethernet, powinieneś kupować tylko kable Cat-5 lub wyższe. Kable o niższym standardzie nie są w rzeczywistości kablami Ethernet, oferują bardzo niskie prędkości i są zwykle używane w aplikacjach telefonicznych.

Oto różnica między głównymi typami kabli, które kupisz:

  • Kat-5 Kable oferują prędkość do 100 megabitów na sekundę i działają z częstotliwością 100 Mhz
  • Cat-5e kable oferują prędkość do 1 Gigabit na sekundę i działają z częstotliwością 100 Mhz
  • Kot-6 Kable oferują prędkość do 10 gigabitów na sekundę, chociaż wykorzystanie tej pełnej przepustowości skraca maksymalną długość kabla do 55 m w porównaniu do 100 m zwykle oferowanych przez kable Cat.Kable te działają również z częstotliwością 250 MHz.
  • Cat-6e Kable oferują prędkość do 10 gigabitów na sekundę, bez ograniczeń długości, jak jego poprzednik. Kable te działają z częstotliwością 500 MHz.

Być może zastanawiasz się, jaki rodzaj kabla jest dla Ciebie najlepszy. Aby przetestować to w najprostszy sposób, uruchom test prędkości, aby zmierzyć prędkość połączenia lub zapytaj swojego dostawcę usług internetowych, jaka jest maksymalna podana prędkość.

Na przykład, jeśli jesteś ograniczony do połączenia 1 Mb / s, nie masz powodu, aby kupować coś nowszego niż kabel Cat-5. W rzeczywistości Cat-5e jest wystarczająco szybki, aby zaspokoić większość potrzeb internetowych na poziomie konsumentów, ale dla szkół i firm z szybszymi sieciami inwestowanie w lepsze okablowanie jest warte swojej ceny.

Czytać  Czym jest akceleracja sprzętowa i dlaczego jest ważna?

Tarcze i kurtki

zakup-kabel-ethernet-kurtki

Istnieją dwie formy ochrony kabla Ethernet: ekranowanie i osłona.

Zbroja Jest to forma ekranowania w kablu, która zapobiega degradacji sygnału i zakłóceniom, co jest ważne podczas prowadzenia kabli w trudniejszych warunkach. Bardzo ważne jest również podłączenie kilku kabli jednocześnie.

Kurtki zakryj korpus kabla. Są one niezbędne, aby zapewnić, że kabel pozostanie nienaruszony podczas biegania przez dom. Im mocniejsza kurtka, tym mocniejsza integralność kabla i tym dłużej wytrzyma. Większość kabli konsumenckich używa płaszcza z PVC, co jest w porządku, ale należy pamiętać o kablach o niskiej jakości osłonach, które łatwo pękają i pękają.

Kupowanie kabli Ethernet: Długość

kup-długość-kabli-ethernet

Kable Ethernet różnią się znacznie długością, osiągając maksymalnie 100 metrów bez użycia wzmacniaczy. Powiem jednak tak: Nigdy nie kupuj przewodu krótszego niż 10 stóp.

Jeśli spojrzysz na kable od spodu beczki, możesz zobaczyć, że wiele kabli Ethernet kosztuje około 5 USD za 5 stóp. Wiele osób zakłada, że ​​podwojenie długości podwoi cenę, ale tak nie jest. Możesz kupić kable o długości 50 stóp za 10 USD, jeśli spojrzysz w odpowiednie miejsca!

Zawsze kupuj kable, które są nieco dłuższe niż potrzebujesz. W pewnym momencie może być konieczne przekierowanie ich lub możesz przenieść router lub komputer. Wydając więcej na dodatkową długość, na dłuższą metę zaoszczędzisz dużo czasu i bólu głowy. Nie oszczędzaj na tym!

Gdzie kupić

Na koniec porozmawiajmy o tym, gdzie należy kupić kable Ethernet.

Amazonka Tak Newegg. Jest to. Nie idź do Walmart, Best Buy ani żadnego fizycznego sklepu. Kable w fizycznych gniazdach są prawie zawsze bardzo drogie, a jeśli możesz poczekać kilka dni na dostawę kabla Ethernet, są one zazwyczaj najlepszą opcją. Kupowanie online umożliwia również przyjrzenie się specyfikacjom i opiniom użytkowników, pomagając uniknąć złej jakości okablowania sieciowego.

Czytać  Różnice między UEFI a BIOSem, którego należy użyć?

Wniosek

Podsumowując, kable Ethernet są integralną częścią każdej sieci, domu lub firmy. Jednak większość osób, które kupują kable Ethernet, niewiele o nich wie i mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi otrzymałeś wszystkie informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji o zakupie.

Coś, co przegapiliśmy? Cokolwiek byś dodał? Potrzebuję pomocy?

Skomentuj poniżej i daj nam znać!

Czy ten artykuł jest przydatny?