Rozwiązywanie problemów z instalacją aktualizacji systemu Windows 10

Rozwiązywanie problemów z instalacją aktualizacji systemu Windows 10

W większości przypadków aktualizacje systemu Windows 10 są pobierane i instalowane bez problemu. Ale są też chwile, kiedy aktualizacja nie pobiera się poprawnie lub instalacja się zawiesza. Zamiast się poddawać, istnieje kilka sposobów rozwiązania problemów z instalacją aktualizacji systemu Windows 10, aby spędzać mniej czasu na aktualizowaniu, a więcej na korzystaniu z komputera.

1. Upewnij się, że masz wolne miejsce

Jeden z najczęstszych problemów z instalacją aktualizacji systemu Windows 10 jest również jednym z najłatwiejszych do naprawienia. Większość aktualizacji systemu Windows jest mniejszych i dodaje tylko kilka poprawek lub funkcji zabezpieczeń. Jednak główne aktualizacje funkcji są znacznie większe i zwykle obejmują kilka gigabajtów.

Jeśli na komputerze nie ma wystarczającej ilości miejsca, podczas fazy pobierania lub instalacji może pojawić się błąd. Pamiętaj, że podczas instalacji będziesz potrzebować więcej miejsca niż rzeczywisty rozmiar pobierania. System Windows usunie pliki instalacyjne po zakończeniu procesu.

Sprawdź miejsce na dysku twardym, aby upewnić się, że masz około 10 GB wolnego miejsca. Większość aktualizacji ma około 3 GB, ale daje to dużo miejsca na proces instalacji.

Otwórz Eksplorator plików i kliknij Mój komputer w lewym okienku. Znajdź swój dysk twardy, a zobaczysz, ile miejsca jest obecnie używane w porównaniu z tym, co jest dostępne.

Rozwiązywanie problemów z instalacją aktualizacji Eksploratora plików systemu Windows 10

Jeśli brakuje Ci miejsca, przenieś niektóre pliki na zewnętrzny dysk twardy. Pomaga to również w lepszym działaniu komputera.

2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update

Chociaż narzędzia do rozwiązywania problemów w systemie Windows nie zawsze są najbardziej przydatnymi rozwiązaniami, mogą pomóc w zidentyfikowaniu niektórych problemów. Czasami narzędzie do rozwiązywania problemów nawet rozwiąże problem.

Przejdź do „Start -> Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia”. Wybierz Rozwiązywanie problemów na lewym panelu.

Rozwiązywanie problemów z instalacją aktualizacji systemu Windows 10 Rozwiązywanie problemów

W prawym okienku przewiń w dół do sekcji „Rozpocznij pracę”. Kliknij „Windows Update”.

Rozwiązywanie problemów z instalacją aktualizacji Windows 10 Windows Update

Kliknij „Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Otrzymasz szczegółowe informacje o tym, co może się nie udać. Windows spróbuje rozwiązać problemy za Ciebie.

Napraw problemy z instalacją aktualizacji systemu Windows 10 Uruchom

3. Sprawdź znane problemy

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz problemy z instalacją aktualizacji systemu Windows 10, nie jesteś sam. W rzeczywistości firma Microsoft utrzymuje aktualną listę znanych problemów z większością aktualizacji. Obejmują one błędy pobierania, instalacji i błędy komputera.

Czytać  Jak przetestować kamerę internetową w systemie Windows

Odwiedzić Wydanie narzędzia kondycji i wybierz wersję systemu Windows, do której próbujesz dokonać aktualizacji. Wersja pojawia się wraz z aktualizacją w „Start -> Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Windows Update”.

Rozwiązywanie problemów z instalacją aktualizacji systemu Windows 10 Stan wersji

Poszukaj błędów instalacji. Jeśli znajdziesz, postępuj zgodnie z instrukcjami firmy Microsoft, aby usunąć błąd. Prowadzimy również listę najnowszych problemów z aktualizacją systemu Windows.

4. Upewnij się, że powyższe aktualizacje są zainstalowane

Aktualizacje systemu Windows należy instalować w określonej kolejności. Jeśli zauważysz, że niektóre aktualizacje zostały pobrane, ale nie są instalowane, może to być spowodowane tym, że poprzednia aktualizacja nie została jeszcze zainstalowana.

Jeśli masz serię aktualizacji, prawdopodobnie zostaniesz poproszony o kilkakrotne ponowne uruchomienie komputera w celu ich zainstalowania. System Windows może zdecydować się na zainstalowanie pięciu aktualizacji razem, ale powinien zostać ponownie uruchomiony, aby zainstalować trzy kolejne.

Choć może się to wydawać proste, uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy podczas ponownego uruchamiania są zainstalowane jakieś aktualizacje. Jeśli tak, kolejne aktualizacje online powinny rozpocząć się bezproblemowo.

5. Użyj Kreatora Windows Update

Jednym z najbardziej irytujących problemów z instalacją aktualizacji systemu Windows 10 jest to, że instalacja osiąga określony procent, a następnie zatrzymuje się. Zablokowane instalacje są frustrujące, zwłaszcza gdy osiągają 99 procent.

Kreator rozwiązywania problemów z instalacją aktualizacji systemu Windows 10

Czasami jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest ręczne pobranie i zainstalowanie aktualizacji przy użyciu rozszerzenia Kreator aktualizacji systemu Windows. W takim przypadku może wystąpić problem z narzędziem do aktualizacji systemu Windows na komputerze. Ręczna aktualizacja może pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Narzędzie wyjaśnia, jak utworzyć nośnik instalacyjny i jak go używać. Zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich plików przed kontynuowaniem na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

6. Rozwiązywanie problemów z kodami błędów

Czasami masz szczęście i podczas procesu instalacji pojawia się kod błędu. Jeśli tak, problem jest znacznie łatwiejszy do wykrycia i rozwiązania.

Czytać  Najnowsze problemy z aktualizacją systemu Windows 10 i sposoby ich rozwiązywania

Firma Microsoft udostępnia plik Lista najczęstszych kodów błędów instalacji i aktualizacji systemu Windows wraz z odpowiednimi poprawkami. Najczęstszymi winowajcami są problemy z zainstalowanym sprzętem, problemy ze sterownikami i uszkodzenie dysku twardego. Popularnym rozwiązaniem, które działa zaskakująco w wielu przypadkach, jest po prostu ponowne uruchomienie usługi Windows Update i pozwolenie narzędziu na ponowną instalację aktualizacji.

Najgorszym przypadkiem jest zresetowanie systemu Windows lub wykonanie czystej instalacji systemu Windows. Najpierw jednak wypróbuj inną metodę rozwiązywania problemów.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?