Reklamodawcy przechodzą z Apple na Androida ze względu na prywatność

Reklamodawcy przechodzą z Apple na Androida ze względu na prywatność

Pojawiło się wiele ostrzeżeń, zwłaszcza ze strony Facebooka, rywala Apple, że plan Apple, aby zapewnić użytkownikom większą kontrolę nad prywatnością, zakłóciłby przysłowiowy koszyk z jabłek w światowej gospodarce technologicznej. Pierwsze doniesienia pokazują, że mieli rację. Zmiana polityki prywatności spowodowała już taką zmianę, że reklamodawcy odwracają się od Apple, lądując na Androidzie.

Śmiała polityka Apple

Trzy lata temu prezes Apple, Tim Cook, powiedział: „Prywatność jest podstawowym prawem człowieka”. To zawsze był silny element doświadczenia Apple, ale teraz wydaje się, że Apple stawia na to, aby pokazać, jak różni się od konkurencji.

Apple sprzedaje reklamy tylko w niektórych swoich aplikacjach i nie otrzymuje części przychodów z zewnętrznych aplikacji iOS. Twoi konkurenci, Facebook i Google, są znacznie bardziej uzależnieni od przychodów z reklam w swoich modelach biznesowych.

Reklamodawcy Prywatność Apple Przejrzystość śledzenia aplikacji

Apple ogłosił podczas WWDC 2020, że iOS 14 przyniesie zmianę w śledzeniu danych. Zmusiłoby to aplikacje iOS do ujawnienia, jakie dane o użytkownikach przechowują i pozwoliłoby im na rezygnację. W końcu wprowadził to do gry wiosną tego roku z iOS 14.5.

Facebook bardzo głośno wypowiadał się o planie Apple. W grudniu, Powiedział Intencją Apple było „zmusić firmy do korzystania z subskrypcji i innych płatności w aplikacji w celu uzyskania przychodów, co oznacza, że ​​Apple na tym skorzysta, a wiele bezpłatnych usług będzie musiało rozpocząć ładowanie lub zejść z rynku”.

Ale Facebook twierdził też, że dba o malucha, a nie o siebie. Facebook podkreślił, że „Przejrzystość śledzenia aplikacji” firmy Apple zaszkodzi małym firmom, które już cierpiały z powodu pandemii. Gigant mediów społecznościowych stwierdził, że jedno z jego badań wykazało, że małe firmy mogą odnotować 60-procentowy spadek sprzedaży na stronach internetowych z powodu nowej funkcji Apple.

Wyniki pokazują reklamodawców, którzy więcej pracują z Androidem, a mniej z Apple

Nowa funkcja Apple zmusza aplikacje do proszenia użytkowników o pozwolenie na ich śledzenie. Jako użytkownik iOS mogę powiedzieć, że zrezygnuję. Niektóre aplikacje, którym ufam i które czuję, że moje dane pomogłyby, pozwalam na śledzenie, ale w przypadku większości innych postanawiam nie uczestniczyć.

Czytać  Zuckerberg może zmienić nazwę Facebooka, aby pasowała do podejścia metaverse

Zostawiam więc ogólne śledzenie, ale wykluczam się z poszczególnych aplikacji. Mając możliwość pomocy programistom lub ochrony mojej prywatności, wybieram swoją prywatność i nie jestem jedyny. Mniej niż 33 procent decyduje się, według Branch Metric Inc., firmy zajmującej się pomiarami reklam.

Reklamodawcy Apple Prywatność Android

To spowodowało, że ceny reklam na iOS spadły, a ceny reklam na Androida wzrosły. Reklamodawcy skarżyli się, że w ciągu trzech miesięcy od wejścia w życie polityki prywatności Apple, oni mają stracił wiele danych, dzięki którym reklamy na iOS były skuteczne. Bez skuteczności trudno uzasadnić wysoki koszt reklam.

Teraz, gdy reklamodawcy kupują reklamy od Apple, jest to znacznie mniej konkretne. Agencje reklamowe twierdzą, że narzędzia Facebooka w swoich produktach społecznościowych nie są tak skuteczne, jak użytkownicy iOS nie udostępniają swoich danych.

Dosłowne i symboliczne pytanie za milion dolarów dotyczy tego, jak wpłynie to na model biznesowy świata technologii. Reklamodawcy przechodzą na Androida, ale Apple nie polega na reklamach, aby zarabiać pieniądze; jednak robią to ich zewnętrzni twórcy aplikacji i nie wydaje się, aby użytkownicy wiedzieli, że ich prywatność jest naruszona. Czy doprowadzi to do zmniejszenia liczby programistów współpracujących z Apple? A może efektem będzie tylko zmiana modelu biznesowego firmy technologicznej?

Przeczytaj o reklamach, które Facebook opublikował w gazetach, krytykujących Apple za zaangażowanie w ochronę prywatności, oraz o zmianach w iOS 15, które obejmują większą prywatność.

Czy ten artykuł jest przydatny?