Recenzja zmodyfikowanego kontrolera PS5 MegaModz

Recenzja zmodyfikowanego kontrolera PS5 MegaModz

Nie wszystkie kontrolery PS5 są takie same. W rzeczywistości wiele kontrolerów PS5 zostało zmodyfikowanych, aby były w jakiś sposób lepsze, czy to wizualnie, funkcjonalnie, czy też jedno i drugie. Miałem okazję zrecenzować kontroler MegaModz Modded PS5 i ocenić, gdzie ta firma zajmująca się modami kontrolerów plasuje się w czołówce.

Konfiguracja i zamawianie zmodyfikowanego kontrolera PS5 MegaModz

Konfiguracja i zamówienie kontrolera PS5 Modded MegaModz jest dość łatwe. Po prostu idź do jego Zbuduj własny kontroler PS5 stronę i praktycznie można stamtąd przejść. Jednak nie wszystkie obecnie dostępne opcje były dostępne w momencie konfigurowania tego sterownika.

Od tego czasu dodano dwie nowe opcje konfiguracyjne:

  • Wtyczka przycisku Wstecz
  • Wtyczka mechanicznych przycisków twarzy

Są to dwa dodatki, które dodałbym do mojego kontrolera i umieściłem w mojej recenzji, gdyby była to opcja w tym czasie. Chociaż nie mogę osobiście potwierdzić ich funkcjonalności, moje doświadczenie z kontrolerem skłania mnie do wygodnego polecania dwóch nowych wtyczek większości użytkowników.

Jednak konfiguracja, którą mam do recenzji, wygląda następująco:

  • Mechaniczne guziki na ramionach i spusty włosów
  • Chromowany złoty D-Pad
  • Świetna fala projekt Hanegawa

Pierwsze rozpakowanie i konfiguracja

Jedną z obaw, jakie miałem przed pojawieniem się kontrolera MegaModz PS5, była możliwość, że był to zmodyfikowany kontroler PS5 innej firmy, a nie zmodyfikowany oficjalny kontroler Sony PS5.

Unboxing recenzji kontrolera Megamodz Ps5

Kiedy dotarł w oryginalnym opakowaniu Sony, ten problem został złagodzony.

Megamodz Ps5 Unboxing 2 Recenzja kontrolera

Zawsze dobrze mieć pewność, że zmodyfikowany kontroler działa na możliwie najlepszych podstawach. Oryginalne opakowanie służy jako szybki sposób poinformowania o tym konsumenta, a dzięki testom z moimi konsolami PC i PS5, kontroler MegaModz Modded PS5 jest rozpoznawany jako normalny kontroler PS5. I to jest dobre.

Mody kontrolera

Kiedy zamówiłem kontroler, nie chciałem używać żadnych modów związanych ze zmianami oprogramowania, ponieważ często gram w gry konkurencyjne i nie chcę ryzykować używania czegokolwiek, co może być nielegalne w turnieju.

Interesowały go tylko niestandardowe skórki i możliwość modyfikacji sprzętu. To pozostawiło mnie z moją obecną konfiguracją, która w dużej mierze pozostała niezmieniona, z wyjątkiem dodania czułości spustu na spustach i przyciskach naramiennych. Gdyby był dostępny w tym czasie, dodałbym również przyciski wsteczne, ponieważ jest to moja ulubiona funkcja kontrolerów z serii Xbox Elite.

Recenzja kontrolera wyzwalania włosów Megamodz Ps5 bez naciskania
Jeden z wyzwalaczy włosów, bez naciskania

Mody przycisków spustu / ramienia działają zgodnie z przeznaczeniem, oferując niezwykle szybkie uruchamianie po naciśnięciu. Poza krótką krzywą uczenia się nie miałem żadnych absolutnych problemów z tymi modami. Działają zgodnie z reklamą, z tego co mogę powiedzieć.

Recenzja wciśniętego spustu włosów Megamodz Ps5 Controller
Jeden z wyzwalaczy włosów, czyta się jako w pełni przygnębiony. Bardzo mała odległość aktywacji, idealna do strzelania i reakcji drgania. Nadal możesz go popchnąć w dół, ale z punktu widzenia wprowadzania danych brzmi to jak pełne pociągnięcie.

Jednakże, gdybym był w stanie zdobyć TYLKO przyciski na ramionach spustu włosów i pozostawić same spusty, najprawdopodobniej bym to zrobił. Istnieje kilka różnych powodów takiego stanu rzeczy, a jeden z nich jest ważniejszy, niż można by się spodziewać.

Czytać  Recenzja korektora postawy CZUR Mirror AI: najlepsza postawa w ciągu 7 dni

Przede wszystkim: gry oparte na wyzwalaczach analogowych. Na przykład niektóre gry wyścigowe wiążą dokładną siłę nacisku na analogowy spust z poziomem wciśnięcia pedału przyspieszenia. Przy takich wyzwalaczach kapilarnych tracisz lepszą kontrolę, którą miałbyś w tych ekstremalnie specyficznych sytuacjach, ponieważ każdy wyzwalacz liczy się jako pełne pociągnięcie.

Po drugie, funkcja adaptacyjnego budzenia, tak wyraźnie reklamowana przez Sony. Za pomocą DualSenseX, udało mi się upewnić, że większość funkcji adaptacyjnych wyzwalaczy jest nadal obecna, chociaż zmodyfikowane wyzwalacze włosów przestały mieć sens.

Switch i jego Pro Controller również nie mają funkcji wyzwalania analogowego, w celach informacyjnych. Większość gier dostępnych na rynku nie będzie polegać na funkcji pełnego strzału, więc raczej nie będzie to stanowiło problemu, zwłaszcza jeśli grasz na komputerze, ale w przypadku niektórych gier na PS5 zbudowanych na w pełni analogowych, adaptacyjnych wyzwalaczach, ten mod wyzwalacz włosów może nie być idealny.

Powiedziawszy to wszystko, mod działał zgodnie z przeznaczeniem i poprawił moje wrażenia w większości gier, w które gram.

Jak i gdzie używałem kontrolera

Używałem kontrolera MegaModz Modded PS5 przede wszystkim do grania w różne gry walki na lokalnych imprezach w mojej okolicy, a także do ćwiczenia tych gier w domu. Gry walki to świetny sposób na wykorzystanie prawie każdej części kontrolera (z wyjątkiem być może prawidłowego drążka analogowego, ponieważ nie kontroluje on kamery) i służyły jako dobry poligon doświadczalny dla tego kontrolera.

Podczas grania w różne wydarzenia znalazłem wiele użyteczności w ustawianiu wyzwalaczy dla różnych poleceń szybkiej reakcji w grach, w które grałem. Na przykład granie w Guilty Gear: Strive with the Dust i atakowanie połączone z szybkim spustem pozwoliło mi wystrzelić atak szybkim dotknięciem, maksymalizując otwarcia moich wrogów.

W przypadku gier konkurencyjnych szybki czas reakcji jest koniecznością. Mechaniczne / spustowe mody przycisków MegaModz wydają się być zaprojektowane z dobrym zrozumieniem tego, a moje własne zmodyfikowane przyciski boczne i wyzwalacze bardzo dobrze mi służyły w grach zorientowanych na rywalizację, w które gram.

Istniejące mody i przyszłe możliwości

Czuję, że byłbym niedbały, gdybym nie omawiał istniejących modyfikacji sprzętowych kontrolera.

Mechaniczne przyciski naramienne i spusty, których używałem, były całkiem dobre, ale jestem zaniepokojony oczekiwanymi wrażeniami z natywnych gier na PS5 zoptymalizowanych pod kątem zaawansowanych PS5 lub w pełni analogowych przycisków dotykowych z tym modem.

Czytać  Recenzja zestawu słuchawkowego Bluetooth Tronsmart Battle Bluetooth

Myślę, że powinna istnieć opcja ustawienia tylko dla przycisków bocznych lub, jeśli to możliwe, upewnij się, że szybki spust jest ustawiony tylko na częściowe naciągnięcie, a nie pełne, aby nie przeszkadzać w grach, w których potrzebne są wyzwalacze analogowe.

Chociaż nie korzystałem jeszcze z mechanicznych przycisków z tyłu lub z przodu, wierzę w szum po użyciu mechanicznych spustów i przycisków naramiennych i myślę, że byłyby one niesamowitym dodatkiem do każdego doświadczenia w grach. Zaufaj mi, jeśli chodzi o gracza PC z monitorem o wysokiej częstotliwości odświeżania: posiadanie kilku dodatkowych przycisków i szybki czas reakcji może mieć duże znaczenie.

Jedną z cech kontrolera Xbox Elite Series 2, której trochę brakowało w tym kontrolerze, była możliwość regulacji napięcia joysticków. Ulepszenia w czasie rzeczywistym prawdopodobnie nie są możliwe w przypadku modów kontrolera, ale myślę, że dodatkowym fajnym modem, który warto rozważyć, byłby joystick z dodatkowym oporem / napięciem. Może to nie tylko zwiększyć precyzję ruchu lewym joystickiem lub celowania prawym joystickiem, ale także złagodzić Dryf kontrolera sprawia, że ​​wielu graczy doświadcza na PS5.

Werdykt

Kontroler MegaModz Modded PS5 stał się moim nowym codziennym kontrolerem. Jedynymi innymi kontrolerami, których nadal mam powód, aby używać, są mój kontroler GameCube (do grania w gry GameCube i Platform Fighters) oraz mój kontroler Xbox Elite Series 2 do dziwnej gry, która naprawdę potrzebuje wyzwalaczy analogowych.

Po 2 miesiącach regularnego użytkowania kontroler sprawował się niemal idealnie. Malowanie było bezbłędne i miło jest popisywać się znajomym na lokalnych imprezach.

Jedyne wizualne zużycie kontrolera po tym czasie jest dość niewielkie i spowodowane przez moją własną miniaturę.

Przegląd przycisków twarzy kontrolera Megamodz Ps5 po 2 miesiącach
Przednia strona przycisków kontrolera również została doskonale utrzymana, ale na mojej miniaturze jest trochę zużycia farby.

Nie jest to wina MegaModz ani żadnego lakieru – plastik ulegnie uszkodzeniu, jeśli masz twardą paznokieć kilkakrotnie naciskając na niego pod stromym kątem. Więc jeśli zamierzasz przecierać guziki, upewnij się, że robisz to bardziej płaską częścią kciuka. To po prostu skutek mojego złego nawyku.

Aby to zademonstrować, spójrz na drugą połowę mojego kontrolera, która nigdy nie dźgała moją miniaturą:

Recenzja kontrolera Megamodz Ps5 Dpad po 2 miesiącach
Sztuka nadal wygląda tak dobrze, jak pierwszego dnia.

Podsumowując, jest to wyjątkowo dobry zmodyfikowany kontroler od MegaModz. Przeprowadzone przeze mnie szeroko zakrojone testy modyfikacji kontrolera wykazały, że malowanie wytrzymało i pomogło osiągnąć najwyższy wynik.

Malowanie jest bezbłędne, a modyfikacje mają działać zgodnie z reklamą. Ogólnie bardzo polecam Zmodyfikowany kontroler PS5 MegaModz jako dostawca twojego następnego zmodyfikowanego gamepada.

Czy ten artykuł jest przydatny?