Recenzja projektora wideo Vankyo Performance V630W

Recenzja projektora wideo Vankyo Performance V630W

Od kilku lat recenzuję projektory i przez ten czas rynek się zmienił. Wtedy istniały tanie modele, które były gówniane i drogie, które były dobre i praktycznie nie było pomiędzy nimi. Teraz jest tak wiele dobrych projektorów, które nasycają rynek, więc wiedza, który z nich będzie dla Ciebie odpowiedni, jest całkowicie zaskakująca. W większości przypadków to przypadki użycia definiują twój wybór – to i twój budżet.

Vankyo V630w Img 0050

W lutym 2020 roku przyjrzałem się projektorowi Vankyo Performance V630 i mój werdykt brzmiał, że był to bardzo przyzwoity projektor średniej klasy i wart uwagi. Rok później został zaktualizowany, aby był tego wart.

Wół roboczy wideo

Vankyo jest znane z tworzenia przyzwoitych jakościowo, solidnych, niedrogich projektorów oraz z rozpakowywania Projektor Vankyo Performance V630Wmożesz tego spróbować. Urządzenie jest wielkości przeciętnego laptopa, ale ma około 4 cale wysokości i waży około 2,7 kg. To pokaźny zestaw, a jakość wykonania jest naprawdę dobra.

Vankyo V630w Img 0051

Najważniejszym elementem specyfikacji technicznej jest żarówka, która według producenta została zaktualizowana do 6800 luksów. Posiada wszystkie wejścia i wyjścia, jakich można się spodziewać po takim urządzeniu wideo: gniazdo kart SD, wejścia HDMI x2, wejście USB, wejście VGA, wyjście słuchawkowe oraz gniazdo wejściowe AV 3,5 mm (do dołączonego adaptera AV). Posiada również port wyjściowy USB dla zewnętrznych urządzeń 5 V, takich jak Raspberry Pi. Ten port ma również przydatną małą sztuczkę imprezową, o której opowiem za minutę.

Vankyo V630w Img 0054

W odległości około 5 stóp rozmiar obrazu wynosi około 45 cali po przekątnej. Ustaw projektor w odległości do 30 stóp od ekranu, a uzyskasz ogromny 25-stopowy obraz. Oczywiście im bliżej ekranu jesteś, tym jaśniejszy będzie obraz.

Vankyo V630w Img 0053 1

Natywna rozdzielczość to Full HD 1920 × 1080, a nie niższa rozdzielczość i interpolacja, jak niektóre tańsze projektory. Dźwięk zapewniają dwa głośniki o mocy 5 W, które są dość kompaktowe, ale oferują wystarczającą głośność dla normalnych salonów. W zestawie znajduje się projektor, przewód zasilający, pilot, kabel HDMI do podłączenia urządzeń wideo, kabel adaptera AV do podłączenia urządzeń innych niż HD oraz bardzo solidna i stylowa torba do przenoszenia.

Czytać  Virmee Tempo VT3 Plus Smartwatch Review: Proste śledzenie aktywności fitness

Niezawodna jakość

Pierwszą rzeczą, jaką zauważysz w tym projektorze po włączeniu, jest to, że jest bardzo jasny. W pomieszczeniu oświetlonym naturalnym światłem ekran jest dobrze widoczny, a kolory są jasne i kontrastowe. Możesz oglądać go w ciemności, aby w pełni cieszyć się kinem domowym, ale nie jest ważne, aby cieszyć się nim w pełni.

Vankyo V630w Img 0044

Drugą rzeczą, którą naprawdę doceniłem, było odwzorowanie kolorów. Zazwyczaj projektory cyfrowe mają kolory, które są zbyt żywe, czasami graniczące z psychodelią. Testując to z różnymi typami filmów, możesz zobaczyć różnicę. Trzeźwe filmy, takie jak Łowca androidów 2047 (2017) wydaje się cichy i subtelny, podczas gdy filmy CG lubią Alita: Battle Angel (2019) są jasne i kolorowe, ale niezbyt nasycone. Zasadniczo filmy na tym wyglądają świetnie.

Vankyo V630w Img 0046
Przykładowe zdjęcia zrobione iPhonem w ciągu dnia ze światłem wpadającym przez okno po mojej lewej stronie. Ziarno to moja tapeta.

Trzecią rzeczą, którą zauważyłem, jest inna znacząca aktualizacja z poprzedniego modelu: funkcjonalność Wi-Fi. Korzystając z nowego wejścia Screen Mirroring (i przełączając urządzenie w celu komunikowania się z Wi-Fi projektora) można bezprzewodowo udostępniać ekran urządzenia iOS lub Android projektorowi. Podąża również za orientacją, więc jeśli masz telefon w pozycji pionowej, obraz na ekranie jest pionowy. Jeśli obrócisz go w poziomie, ekran również inteligentnie się zmieni. Wszystko działa bardzo dobrze.

Podczas testów odkryłem, że niektóre aplikacje na iOS nie udostępniały swojego ekranu tak dobrze, jak inne, ale wydaje się, że jest to wina kodowania lub wieku aplikacji. Nowsze aplikacje wydają się działać idealnie.

Vankyo V630w Img 0055 1

Wreszcie spodobał mi się tethering. Jeśli połączenie bezprzewodowe jest opóźnione dla twojej aplikacji (co może się zdarzyć w zależności od konfiguracji sieci), możesz podłączyć kabel USB do gniazda USB 5 V projektora i podłączyć go bezpośrednio. To sztuczka imprezowa, o której wspomniałem wcześniej.

Vankyo V630w Img 0056

Znalazłem przynajmniej jedną aplikację, Pinball Arcade, która zwolniła podczas przejeżdżania dużego ekranu przez stację dokującą. Żadna inna aplikacja nie ucierpiała na tym, więc wydaje mi się, że problemem jest aplikacja lub mój stary telefon z aplikacją intensywnie korzystającą z grafiki. Wszystko inne, co prowadziłem, było idealnie zgrane w czasie.

Vankyo V630w Img 0057

Wyróżnienia: Uwielbiam cyfrowe korekcje trapezowe, które są znacznie lepsze w ustawianiu obrazu na ekranie niż mechaniczne pokrętło na obiektywie, które ma tendencję do zmiękczania górnej i dolnej części obrazu.

Czytać  NexiGo 60 FPS AutoFocus 1080P Webcam Review

Trudno znaleźć negatywną rzecz do powiedzenia na temat tego projektora, ale dodałbym jedną rzecz, to szklany obiektyw. Soczewka akrylowa jest bardzo dobra i ostra i nie ma zauważalnej aberracji chromatycznej, ale jestem staroświecki i szkło jest lepsze. Akryl można też łatwiej zarysować. Dodali również Wi-Fi, więc mogli dodać odtwarzacze YouTube lub Netflix itp. Wydaje mi się, że ostatecznie zdecydowali się nie dodawać żadnej z tych funkcji, aby obniżyć koszty, ale zainwestować pieniądze w jakość wykonania i połysk. Raczej się zgadzam.

Brzmi wspaniale

the Projektor Vankyo Performance V630W To świetna aktualizacja poprzedniego modelu, a nowe funkcje sprawiają, że jest to wół roboczy rodzinnego wieczoru filmowego. Ponadto przydaje się jako sposób na zachęcenie fanów mobilnych do przyłączenia się do wspólnego doświadczenia, co jest obecnie rzadkością.

Kosztuje 269,99 USD, ale jeśli przypniesz kupon Amazon, możesz wypłacić kolejne 50 USD na stronie Vankyo, aby zapłacić zaledwie 219,99 USD.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?