Recenzja kamery internetowej Mosonth 2K QHD

Recenzja kamery internetowej Mosonth 2K QHD

Ponieważ praca w domu staje się coraz bardziej powszechna, wszyscy stwierdzamy, że kamery internetowe w naszych laptopach nie są zbyt dobre. W zależności od marki posiadanego laptopa możesz mieć doświadczenie w zakresie od dobrego do strasznego. Świat kamer internetowych USB to miejsce, w którym możesz się potem zmienić. Jednak świat kamer internetowych USB jest dość rozległy i możesz nie dostać takiej, która jest szczególnie dobra. Tutaj przyjrzymy się Kamera internetowa Mosonth 2K QHD w naszym dążeniu do znalezienia idealnej konfiguracji do pracy w domu.

Pierwsze wrażenia

Kiedy otwierasz pudełko, witają cię tylko niezbędnymi rzeczami i niczym więcej. To fajna rzecz, ale jest coś w tym, co się dzieje, gdy otwierasz produkt bardzo wysokiej jakości, a rozpakowywanie odpowiada oczekiwaniom. Pomyśl jak produkt Apple – wszystko jest w porządku, a pudełko zaprasza do rozpoczęcia korzystania z produktu. Nie miałem tu tyle szczęścia, ale jest to dość niedroga kamera internetowa za 29 USD, więc nie jestem pewien, czego się spodziewałem.

Mosonth 2k Qhd Webcam Review Box
Mosonth 2k Qhd Webcam Review Content
Mosonth 2k Qhd Webcam Review Settings

Jest to niezwykle lekka kamera internetowa. To może być dobre lub złe; Uważam to za dobrą rzecz, ponieważ ogólny przypadek użycia polega na tym, że kładzie się go na monitorze, który i tak jest wrażliwym sprzętem, lub używasz dołączonego statywu, który korzysta z niewielkiej wagi dla dodatkowej stabilności.

Doświadczenie użytkownika

Doświadczenie użytkownika jest nieco mieszane. Sam aparat robi dokładnie to, co mówi, że zrobi pod względem rozdzielczości, ale pojawia się dość poważny problem, gdy prosi o nagranie lub próbę umieszczenia z nim zdjęcia: zacina się jak żadne inne. Gdybym miał zgadywać, prawdopodobnie jest to jedna do dwóch klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości na moim Dell Inspiron 7580 z grafiką Intel UHD 620 w Fedorze Linux i Windows.

Czytać  NexiGo 60 FPS AutoFocus 1080P Webcam Review

Jest prawie bezużyteczny. Dla porównania, jakość wideo mojej wbudowanej kamery internetowej i mojego Logitecha C270 (który kosztuje 2 dolary mniej) jest zauważalnie lepsza. Jakość wideo w szczególności podczas spotkań Zoom była znakomita na C270 nawet przy 960 x 544 piksele. Nie mogłem wygładzić wideo, dopóki nie znalazłem się poniżej rozdzielczości C270, zaczynając od około 640 x 480 pikseli, a nawet wtedy ruch jest nadal chwiejny. Ponieważ w podręczniku opisują przypadki użycia jako „Spotkanie online, kurs online itp.”, Spodziewałem się lepszej wydajności podczas wideokonferencji.

Mosonth 2k Qhd Webcam Review Ustawienia recenzji

Nie oznacza to, że nie masz lepszego doświadczenia na mocniejszej maszynie. Jednak kiedy pracujemy w domu, większość z nas korzysta z jakiegoś laptopa i chociaż mój Dell Inspiron jest z 2018 roku, nie jest daleko w tyle. Używam go tutaj jako analogu do większości laptopów, z którymi pracują ludzie.

Jeśli jednak masz wyrównane zdjęcie, jakość jest doskonała. To 4-megapikselowy aparat, który prawie na pewno jest lepszy niż 1-megapikselowe aparaty wbudowane w większość laptopów. Wszystko wygląda ostrzej i chociaż trudno to przedstawić na tych obrazach, jest to znacząca poprawa jakości w porównaniu ze zintegrowaną kamerą internetową i moim zaufanym Logitechem.

Zintegrowana recenzja kamery internetowej Mosonth 2k Qhd
Obraz z instrukcji mojej zintegrowanej kamery internetowej …
Mosonth 2k Qhd Webcam Review Logitech
z mojego Logitech C270 …
Mosonth 2k Qhd Mosonth Webcam Review
i Mosonth. Widać, że ręczne ustawianie ostrości znajduje się w lewym górnym rogu instrukcji i jest tam dość ostre.

Mikrofon nie jest niczym specjalnym, ale biorąc pod uwagę przypadek użycia wideokonferencji, prawdopodobnie i tak będziesz używać zestawu słuchawkowego lub możesz mieć lepszy mikrofon, aby uzyskać lepszą jakość dźwięku.

Ogólnie powiedziałbym ta kamera internetowa działa dobrze na to, czym jest. Jest to szczególnie przydatne dla osób poszukujących kamery internetowej do zdjęć lub chcących znacznie zmniejszyć rozdzielczość rozmów wideo.

Zobacz więcej recenzji kamer internetowych tutaj.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?