Recenzja kamery bezpieczeństwa w domu Imilab C20

Recenzja kamery bezpieczeństwa w domu Imilab C20

Istnieje wiele powodów, dla których warto mieć w domu kamerę monitorującą. Niezależnie od tego, czy szukasz klasycznej „kamery dla opiekunki”, zwiększonej widoczności wokół wejść do domu, czy po prostu chcesz mieć możliwość obserwowania konkretnego pomieszczenia w domu, istnieje wiele różnych opcji. Tutaj przeglądamy Imilab Domowa kamera bezpieczeństwa C20, doskonały przykład jednego z tych produktów.

Pierwsze wrażenia

Rozpakowywanie przebiega stosunkowo spokojnie, ale na pierwszy rzut oka wydaje się, że Imilab pomyślał o C20. Jest to widoczne głównie w sprzęcie do montażu ściennego, który zawiera prosty mechanizm do montażu kamery na ścianie oraz w instrukcji obsługi, która zawiera siedem języków i kod QR umożliwiający zainstalowanie aplikacji na telefonie. Jakość wykonania również jest dobra, ponieważ wszystko jest wykonane z miękkiego w dotyku plastiku i dobrze leży w dłoni.

Izba rewizyjna Imilab C20

Oprócz ręcznego montażu naściennego i samego aparatu, pudełko zawiera również pasujący biały osprzęt zasilający, w tym dość długi kabel do ładowania USB i standardowy adapter ścienny USB.

Wstępna konfiguracja i aplikacja Imilab Home

Te dwa są zasadniczo jednym w tym samym. Po zeskanowaniu kodu QR w instrukcji obsługi zostaniesz przeniesiony do sklepu z aplikacjami na swoim urządzeniu, aby zainstalować aplikację Imilab Home. Stamtąd utwórz konto w aplikacji i możesz rozpocząć wyścig.

Recenzja strony Imilab C20 App Store

Wstępna konfiguracja urządzenia jest dość prosta. Po podłączeniu urządzenie zacznie się obracać i mówić do Ciebie, aby powiedzieć, co masz robić. Konieczne może być dostosowanie ustawień Wi-Fi, ponieważ połączy się tylko wtedy, gdy wyłączysz połączone pasma Wi-Fi, ponieważ potrzebujesz połączenia 2,4 GHz.

Recenzja aplikacji Imilab C20

Podłączenie urządzenia do aplikacji jest dość proste, a sama aplikacja jest dość prosta w obsłudze. Istnieją proste przyciski sterujące w górę, w dół, w lewo i w prawo, które pozwalają przesuwać kamerę w żądane położenie. Jedynym problemem jest to, że ma niewielkie opóźnienie, więc trochę trudno jest uzyskać go dokładnie tam, gdzie chcesz. Na ekranie są również małe wyskakujące okienka z napisem „Utknąłem” po osiągnięciu pozycji i nie można dalej obracać się w żądanym kierunku. To dobry komentarz, gdy prosisz aparat o coś, czego nie może zrobić, co zmniejsza frustrację.

Aplikacja przeglądowa Imilab C20 w użyciu

Głębokie badanie C20

Jest kilka fajnych funkcji, które chciałbym podkreślić w aparacie. Jest szczególnie dobre dwukierunkowe audio. Jeśli masz w domu zwierzaka lub dziecko, oprócz obserwowania ich poczynań możesz także słuchać i słyszeć, co dzieje się w domu. Ponadto, jeśli jest to zwierzę domowe, możesz go skarcić lub chwalić w Internecie i możesz porozmawiać ze swoimi dziećmi (lub kimkolwiek innym w domu), aby zobaczyć, jak sobie radzą.

Czytać  Przegląd 62-klawiszowej klawiatury mechanicznej Ajazz K620T

Istnieje również fakt, że można ustawić wykrywanie „zdarzeń”, gdy zmienia się pole widzenia, takich jak wykrywanie ruchu zwierząt i ludzi. To dobry pomysł, ale problem polega na tym, że wymaga pamięci, która jest abonamentem w chmurze lub kartą MicroSD, z których oba kosztują więcej lub zużywają pamięć telefonu. Jednak stosunkowo mała karta MicroSD, która może przechowywać około pięciu godzin wideo, kosztuje około 12 USD i możesz z niej przejść, jeśli szybko się wyczerpie.

Wydarzenia przeglądu Imilab C20

Jednak funkcja zdarzeń jest naprawdę fajna. Jeśli zostawisz niesforne zwierzaki w domu, możliwość zobaczenia, co się dzieje w ciągu dnia, jest bardzo wygodna. Może pomóc ci zidentyfikować, co się stało, lub zobaczyć, czy wspomniane hałaśliwe zwierzątko zostało zranione lub zachorowało w wyniku twoich wybryków. Ponadto, jeśli masz gospodynie domowe lub opiekunki do dzieci, które regularnie odwiedzają Twój dom, gdy nie ma Cię w domu i są podejrzliwe w stosunku do tego, co robią, wspaniale jest mieć możliwość skupienia kamery na obszarze domu, który jest szczególnie wrażliwy. i śledzi wszelkie zdarzenia w tym obszarze.

Poza tym to też fajny aparat, który działa bardzo dobrze. Jest dość niedrogi, co sprawia, że ​​ma niesamowitą wartość w stosunku do wydanych pieniędzy.

Wady Imilab C20

Każdy produkt ma swoje wady. Jedną z wad tego aparatu jest to, że nie ma wbudowanej pamięci wideo lub zdjęć w urządzeniu, co powoduje problemy dla tych z nas, którzy lubią mieć na telefonach inne rzeczy niż zdjęcia i filmy. Żałuję, że nie ma w pudełku karty MicroSD o pojemności 32 GB, która działałaby idealnie do przechowywania zdarzeń z urządzenia. Wygodne jest wysyłanie ich na telefon, ale jeśli nie będziesz ostrożny, zajmie to twoją pamięć.

Kolejną wadą jest to, że konfiguracja może być nieco kłopotliwa, jeśli nie jesteś ostrożny. Aplikacja domyślnie ustawi Twoją lokalizację na Chiny i musisz wyraźnie wybrać swoją lokalizację (oczywiście jeśli jesteś poza Chinami), nawet jeśli aplikacja ma dostęp do Twojej lokalizacji.

Czytać  Recenzja routera Rock Space AX1800 Wi-Fi 6: rozwiązanie dla dużego ruchu

Również specyfika połączenia Wi-Fi może być wyzwaniem dla osób, które nie wiedzą, co robią z domową siecią Wi-Fi lub dla osób (jak ja, przyznaję), które zwykle nie logują się do sieci Wi-Fi i możesz zapomnieć hasła. Gdyby kamera mogła współpracować z większością nowoczesnych routerów bezprzewodowych, aby automatycznie wybierać pasmo 2,4 GHz z połączonego widma, większość moich problemów związanych z konfiguracją tego ustawienia zostałaby całkowicie wyeliminowana.

Ostateczny werdykt

Pomijając nieodłączne problemy związane z bezpieczeństwem sieci, które wiążą się z posiadaniem kamery łączącej się z Internetem, Imilab C20 to doskonały wybór dla osób poszukujących stylowej i funkcjonalnej domowej kamery do monitoringu, która ma wszystkie funkcje, których oczekujesz. Cena, która ma sens . .

Możesz dostać swój własny Domowa kamera bezpieczeństwa Imilab C20 za jedyne 20,49 $ za pomocą kodu kuponu WW5MSCU5.

Czy ten artykuł jest przydatny?