Recenzja drukarki fotograficznej Liene

Recenzja drukarki fotograficznej Liene

Nowoczesna technologia jest prawdziwym dobrodziejstwem dla branży fotograficznej. Wszyscy jesteśmy fotografami amatorami, ponieważ przez cały czas nosimy przy sobie aparaty fotograficzne, a udostępnianie zdjęć za pośrednictwem mediów cyfrowych jest bardzo łatwe. Ale co, jeśli chcesz mieć kopię papierową? Dobrym rozwiązaniem może być drukarka fotograficzna Liene 4 „x 6”. Zobaczmy, czy to działa.

Konfiguracja drukarki fotograficznej Liene

Jasne, możesz użyć swojej domowej drukarki, ale oznaczałoby to przejście na papier fotograficzny i ewentualnie ustawienia. ten Drukarka fotograficzna Liene Jest jednak mniejszy, bardziej przenośny i zawsze gotowy z papierem fotograficznym 4 x 6 cali.

Rozpakowywanie

Rozpakowywanie drukarki fotograficznej Liene

W pudełku znajdziesz

  • Drukarka fotograficzna
  • Zasilacz
  • Kaseta na papier
  • Pojemnik z tuszem
  • 20 arkuszy papieru fotograficznego 4″ x 6″
  • Instrukcja obsługi

Na pewno zaletą jest to, że drukarka fotograficzna jest dostarczana nie tylko z wkładem atramentowym, ale także z 20 arkuszami papieru fotograficznego. Podczas gdy instrukcja obsługi nie wyjaśnia, ile zdjęć wydrukuje wkład atramentowy, aukcja Amazona wyjaśnia, że ​​wydrukuje do 40 zdjęć.

Przycisk drzwiczek drukarki fotograficznej Liene

Drukarka fotograficzna Liene ma kilka ważnych drzwi, przycisków i portów. Z przodu znajdziesz główne drzwi, przycisk zasilania i lampki kontrolne; po prawej stronie znajdziesz boczne drzwi; a z tyłu port zasilania, port USB-C, wylot powietrza i szczelina wysuwania papieru.

Instalowanie pojemnika z tuszem

Wkład atramentowy do drukarki fotograficznej Liene

Aby zainstalować wkład atramentowy, otwórz boczne drzwiczki i wsuń wkład, aż „kliknie”, a następnie zamknij drzwiczki.

Napełnij papierową kasetę

To jedyny przypadek, w którym instrukcje zostały sformułowane w niejasny sposób. Zajęło mi to kilka minut, aby to rozgryźć i był to zdecydowanie jedyny krok, który zajął więcej niż kilka sekund, poza samym odciskiem.

Wkład papieru do drukarki fotograficznej Liene

Aby włożyć papier (maksymalnie 20 arkuszy na raz), wyjmij końcówkę wkładu i otwórz go, pociągając za górną pokrywę. Instrukcja została napisana w sposób utrudniający zrozumienie, a zdjęcia nie były pomocne. Włóż papier, a następnie zamknij pokrywę i koniec. To naprawdę powinno zająć tylko kilka sekund.

Czytać  Recenzja i prezentacja klawiatury mechanicznej Epomaker NT68

Korzystanie z drukarki fotograficznej Liene

Włączanie i połączenie

Przód drukarki fotograficznej Liene

Aby włączyć i podłączyć drukarkę fotograficzną Liene, włóż wtyczkę z tyłu, a drugi koniec do gniazdka ściennego. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez jedną sekundę, aby włączyć drukarkę. Wskaźnik zasilania zmieni kolor na biały, a wskaźnik Wi-Fi zamiga na pomarańczowo, a następnie zmieni kolor na pomarańczowy.

Hotspot drukarki fotograficznej Liene

Zamiast łączyć się przez Bluetooth, drukarka łączy się przez punkt dostępowy. Otwórz połączenie WLAN w swoim urządzeniu lub komputerze. W moim przypadku otworzyłem ustawienia Wi-Fi na moim iPhonie. Wybierz punkt dostępu drukarki fotograficznej Liene. Wprowadź domyślne hasło, które pojawia się w instrukcji. Kontrolka Wi-Fi zmieni kolor na niebieski.

Wskaźniki drukarki fotograficznej Liene

Pamiętaj, że możesz zmienić hasło (i powinieneś!) W aplikacji, która zostanie omówiona w dalszej części recenzji. Możesz podłączyć do pięciu urządzeń jednocześnie. Pamiętaj, że jeśli łączysz się z komputerem, przed połączeniem musisz pobrać i zainstalować sterownik.

Drukowanie za pomocą drukarki fotograficznej Liene

Złożona drukarka fotograficzna Liene

Aby włożyć wkład papieru przed drukowaniem, należy najpierw zgiąć koniec w kierunku tylnej części wkładu. Zginie się o 180º.

Drukarka fotograficzna Liene Włóż przedni papier

Otwórz drzwiczki z przodu drukarki fotograficznej Liene i włóż otwarty koniec wkładu papieru. Upewnij się, że za drukarką jest co najmniej cztery cale wolnego miejsca, ponieważ papier fotograficzny będzie się przesuwał podczas drukowania.

Drukowanie z urządzenia iOS/iPadOS

Drukarka fotograficzna Liene Share Drukuj

Zdjęcia są drukowane z urządzenia iOS/iPadOS w taki sam sposób, jak są drukowane na dowolnej innej drukarce. Wybierz zdjęcie, które chcesz wydrukować i dotknij przycisku Udostępnij. Wybierz „Drukuj”, a na następnej stronie wybierz drukarkę fotograficzną Liene, liczbę kopii i tak dalej. Dotknij „Drukuj” w prawym górnym rogu.

Uwaga: instrukcje dotyczące drukowania w systemie Android są bardzo podobne: tak jak w przypadku drukowania czegokolwiek innego w systemie Android.

Drukarka fotograficzna Liene Drukowanie w kolorze

Drukarka fotograficzna Liene budzi się i rozpoczyna drukowanie. Papier fotograficzny przesuwa się do przodu i do tyłu podczas nakładania atramentu na papier. To zajmuje tylko parę minut.

Drukarka fotograficzna Liene Huver2

To jest gotowy produkt: zdjęcie mojego psa Huvera świętującego swoje urodziny.

Czytać  Przegląd słuchawek bezprzewodowych Tronsmart Apollo Air +

Po zakończeniu drukowania taca papieru jest magnetycznie przymocowana do górnej części drukarki, co ułatwia przechowywanie.

Możesz także drukować na komputerze przez USB lub Wi-Fi. Instrukcje dotyczące tego są ponownie takie same, jak w przypadku drukowania na dowolnej innej drukarce.

Drukowanie z aplikacji

Drukowanie można również wykonać za pomocą aplikacji mobilnej Liene Photo na iOS / iPadOS i Android.

Otwórz aplikację, zaloguj się / utwórz konto i dodaj drukarkę, aby przejść do ekranu głównego.

Aplikacja Liene do drukowania zdjęć

Dostępne są dwie opcje drukowania zdjęć: Classic lub ID. Możesz zaoszczędzić pieniądze i zrobić zdjęcie paszportowe poprzez opcję ID.

Aby wydrukować klasyczne (normalne) zdjęcie, wybierz zdjęcie i edytuj je w razie potrzeby. Opcje edycji są bardzo podstawowe, takie jak obramowanie / bez obramowania, filtry, kontrast, ostrość itp. Gdy jesteś zadowolony z wprowadzonych zmian, kliknij „Gotowe”, co spowoduje powrót do poprzedniej strony, a następnie kliknij „Drukuj”.

Opcje tutaj są tak podstawowe, że aplikacja nie ma wielu zalet. W większości aplikacji do edycji zdjęć dostępnych jest znacznie więcej opcji edycji. Opcja ID byłaby powodem, dla którego chciałbyś korzystać z aplikacji.

Ocena jakości

Jakość drukarki fotograficznej Liene

Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem jakości drukarki i łatwości, z jaką drukuje zdjęcia. Zdjęcia, które wydrukowałem podczas testów, są wyraźniejsze niż w przypadku mojej drukarki Epson. Byłem zaskoczony, że byli tak dobrzy.

Końcowe przemyślenia

Możesz zebrać Drukarka fotograficzna Liene 4″ x 6″ za jedyne 99,99 $ po przycięciu kuponu Amazon. Dla mnie jakość i łatwość konfiguracji i użytkowania są tego warte. Nawet papier fotograficzny i wkład atramentowy nie są zbyt rozsądne w cenie 18,99 USD za 40 arkuszy papieru i wkład atramentowy, chociaż będziesz musiał je często wymieniać / uzupełniać.

Jeśli szukasz opcji drukowania zdjęć, jest to dobry wybór.

Czy ten artykuł jest przydatny?