Raport o lukach w zabezpieczeniach firmy Microsoft pokazuje największe odbicie

Raport o lukach w zabezpieczeniach firmy Microsoft pokazuje największe odbicie

Czy można się dziwić, że podobno Microsoft wypuszcza Windows 11, a raport Microsoft o lukach pokazuje największe odbicie od czasu powstania raportu? Kto mógłby winić Microsoft za chęć porzucenia systemu Windows 10 i rozpoczęcia od nowa systemu Windows 11?

Raport o podatności firmy Microsoft

Wiadomości o lukach w zabezpieczeniach nigdy nie sprawiają, że użytkownicy czują się komfortowo. I choć słyszeliśmy wiele o lukach w systemie Windows, wydaje nam się, że wszystkie systemy operacyjne mają luki i tak jest! Ale niektórzy mają więcej, znacznie więcej, niż inni.

Raport na temat luk w zabezpieczeniach firmy Microsoft za 2021 r. zawiera statystyki za rok poprzedni. Oprócz oceny luk w zabezpieczeniach ocenia również ocenę ważności firm i analizuje, ile może .
złagodzone. Luki w systemie Windows powodują znaczne luki w zabezpieczeniach; w rzeczywistości jedna trzecia jest spowodowana przez niezałatane luki w zabezpieczeniach.

Luki w systemie Microsoft Windows

Wykryto 1268 luk w zabezpieczeniach firmy Microsoft Microsoft zgłoszone w 2020 r.. To oszałamiający 48-procentowy wzrost w porównaniu z raportami z 2019 r. Spośród luk zgłoszonych w 2020 r. 196 oceniono jako krytyczne. Spośród nich 109 można było złagodzić poprzez usunięcie praw administratora.

Tylko w 2020 r. 90 procent krytycznych luk w Internet Explorerze zostałoby złagodzonych przez usunięcie praw administratora, 85 procent za pośrednictwem Edge, a 100 procent przez Outlooka.

Porównanie podatności systemu operacyjnego

Ponownie, wszystkie systemy operacyjne mają luki, ale aby lepiej ocenić wagę luk Microsoftu, porównajmy to z innymi systemami operacyjnymi.

Od 2018 roku Windows 10 zajmuje trzecie miejsce na liście krytyczne podatności, ale jest wyżej na liście niż jakikolwiek produkt Apple czy Google. Jedynymi dwoma systemami operacyjnymi, które miały więcej luk w zabezpieczeniach, były Debian (2800) i Ubuntu (1939), a Windows 10 miał 1765.

Bezpieczeństwo luk w systemie Windows

Tuż pod Windows 10 jest Windows Server 2016 z 1731. Tuż za nim jest Android z 1712. Następnie Windows Server 2019, Fedora, Windows Server 2012 i Windows 8.1.

Czytać  Nintendo Switch Knockoff in Works, oparte na systemie Android

Google Chrome jest następny na liście, dziesiąty z 1067 krytycznymi lukami, a za nim Linux Kernel i Red Hat Enterprise Linux Server. Apple ostatecznie łamie listę na trzynastym miejscu z 820 lukami. macOS jest na 16 miejscu z zaledwie 759.

Patrząc tylko na liczby z 2020 r. dla wszystkich luk w zabezpieczeniach, Google uplasował się za Microsoftem na drugim miejscu z 950 do 1188 Microsoftu. Apple zajęło ósme miejsce z 381.

Laptop luki w systemie Windows

aktualne statystyki na rok 2021 podążaj podobnym stażem w firmach. Microsoft ponownie jest na pierwszym miejscu z dotychczasowymi 510 lukami, Google na drugim miejscu z 507, a Apple na dziewiątym miejscu z 147. Pod względem poszczególnych produktów, Windows 10 jest ponownie na trzecim miejscu, za Fedorą i Debianem.

Biorąc pod uwagę, że system Windows 10 ma słabą wydajność w raporcie na temat luk w zabezpieczeniach firmy Microsoft, czy można się dziwić, że podobno wkrótce wprowadzi system Windows 11? Te luki nie są dobrze odzwierciedlone w firmie Microsoft i prowadzą tylko do naruszeń bezpieczeństwa. Windows 11 może być sposobem na rozpoczęcie od nowa.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak Microsoft obwinia chińskich hakerów za wykorzystanie czterech luk zero-day w Microsoft Exchange.

Czy ten artykuł jest przydatny?