Przyspiesz Chrome dzięki tym rozszerzeniom

Przyspiesz Chrome dzięki tym rozszerzeniom

Chrome jest znany jako najszybsza przeglądarka, ale dla niektórych nawet najszybsza to za mało. Co więcej, Chrome również zużywa dużo pamięci i może prowadzić do wolniejszego przeglądania na słabszych urządzeniach. Na szczęście dostępnych jest wiele rozszerzeń Chrome, które przyspieszą wykładniczo.

Od szybszego ładowania strony po szybkie przeglądanie — istnieje rozszerzenie do niemal wszystkiego. Poniżej przygotowaliśmy listę pięciu najlepszych rozszerzeń Chrome, które pomogą Ci szybciej nawigować.

1. Nawigacja

Stary, ale wciąż bardzo dobry. Nawigacja to bardzo proste rozszerzenie, które tworzy nowy skrót klawiaturowy, który umożliwia nawigację do głównego adresu strony internetowej. Jeśli więc skorzystałeś z Google, aby przejść do określonej strony internetowej, możesz nacisnąć Alt + 1 aby „przejść o jeden poziom wyżej” do powyższego adresu URL.

Przyspiesz przeglądanie rozszerzeń Chrome

Pomyśl o tym jako o przycisku „wstecz”, ale do nawigacji w określonej witrynie. Tam, gdzie wcześniej musiałeś najechać kursorem na pasek adresu i usunąć części adresu, aby odwiedzić górną domenę w witrynie, tutaj możesz za pomocą prostego skrótu.

2. Przyspiesz przeglądanie

To stosunkowo nieznane, ale bardzo dobre rozszerzenie przyspiesza nawigację, dodając brakujące nagłówki Cache-Control. Nagłówki Cache-Control to instrukcje w protokole HTTP, które zasadniczo pomagają szybciej wysyłać i wyodrębniać dane do pamięci podręcznej Chrome i z niej.

Przyspiesz rozszerzenie Chrome Przyspiesz przeglądanie

Chodzi o to, że po odwiedzeniu witryny obrazy z tej witryny są przechowywane w pamięci podręcznej na komputerze, a przy następnej wizycie witryna ładuje się szybciej. Z Przyspieszona nawigacja, zasadniczo „wypełnia luki” w pamięci podręcznej, upewniając się, że się ładuje parzysty szybciej niż korzystanie z domyślnego buforowania Chrome.

3. SzybszyChrome

To ciekawa koncepcja. Domyślnie Chrome uruchamia różne usługi w tle, aby wstępnie wczytać dane witryny i przyspieszyć przeglądanie, od plików cookie po obrazy przechowywane w pamięci podręcznej wcześniej odwiedzanych witryn.

Rozszerzenia Chrome Szybsza nawigacja Fasterchrome

Ale Szybszy chrom robi coś jeszcze mądrzejszego. Śledzi ruch myszy, a jeśli najedziesz na hiperłącze przez zaledwie 65 milisekund, zacznie wstępnie ładować witrynę, do której prowadzi hiperłącze (oszczędzając około 300 milisekund na każde kliknięte łącze).

Czytać  6 najlepszych alternatyw dla Audible

Tak, wykorzystuje to nieco większą przepustowość niż wcześniej, ale niewiele, a przy dłuższym użytkowaniu naprawdę poczujesz różnicę w szybkości przeglądania.

4. Pochodzenie uBlock

Coraz bardziej wiadomo, że uBlock Origin jest spadkobiercą Adblocka. Jest to znacznie nowsza aplikacja, oparta na bardziej nowoczesnej technologii i dlatego zużywa mniej zasobów systemu niż stary i zrujnowany Adblock. Zasadniczo zużywa mniej pamięci RAM, co będzie miało szczególny wpływ na osoby korzystające ze starszych maszyn.

Napraw blokowanie przesyłania na Dysk Google

Pod względem funkcji jest również doskonały. Oprócz funkcji blokowania reklam, białej listy itp. ma dodatkowe wbudowane funkcje, takie jak ta, która umożliwia zawieszenie kart w tle w Chrome podczas przeglądania bieżącego, ponownie zmniejszając zużycie pamięci.

Będziesz musiał przyznać wiele uprawnień, aby uBlock działał z pełną wydajnością, ale kiedy to zrobisz, jest to prawdopodobnie najważniejsze rozszerzenie, które przyspiesza przeglądanie.

5. Zwiększenie sieci

To rozszerzenie działa cuda, jeśli chodzi o szybsze ładowanie stron. Zwiększenie sieci wykorzystuje w tym celu prosty algorytm. Jest dostarczany ze specjalnymi blokami konstrukcyjnymi stron internetowych, które są przechowywane na twoim komputerze. Bloki te są używane przez większość popularnych witryn internetowych, a przy aktywnym rozszerzeniu nie będzie konieczne pobieranie tych bloków za każdym razem, gdy ładujesz stronę internetową.

Przyspiesz rozszerzenie Chrome Web Boost

Rozszerzenie twierdzi, że ta metoda może doprowadzić do trzykrotnie szybszego ładowania strony. Załadowanie strony głównej tej witryny z włączonym rozszerzeniem zajęło mi 1,23 sekundy, podczas gdy normalnie zajęło to więcej niż 2 sekundy. Ponadto blokuje również reklamy i usługi szpiegowskie, co również pomaga szybciej ładować strony. Nie martw się o prywatność; rozszerzenie jest open source.

Nie miałem problemu z tym rozszerzeniem przez dwa tygodnie użytkowania. Jeśli jednak zauważysz, że jakiekolwiek strony internetowe nie ładują się prawidłowo, spróbuj wyłączyć rozszerzenie na tej stronie i ponownie je załadować (kliknij przycisk rozszerzenia, aby je wyłączyć).

Czytać  15 zabawnych memów internetowych, które rozśmieszą Cię w tym tygodniu

6. Wielka liga

Wolniejszy komputer prowadzi do wolniejszej przeglądarki, a jeśli korzystasz z Chrome i masz otwartych wiele kart, prawdopodobnie będziesz mieć płynne działanie. To jest gdzie Wielka liga Pomoże w zawieszeniu wszystkich rzęs, które nie są używane przez określony czas. Często otwiera się wiele kart i często używa tylko kilku z nich.

Rozszerzenie Chrome Przyspiesza świetne szelki

To rozszerzenie automatycznie zawiesi te karty i zwolni całą zajmowaną przez nie pamięć. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do tej karty, po prostu przejdź do niej lub kliknij środek (możliwość dostosowania), aby ją ponownie załadować. Możesz także ręcznie zawiesić kartę lub wiele kart za pomocą zaledwie dwóch kliknięć. Używam tego od ponad miesiąca i robi dla mnie cuda.

7. Podgląd wyszukiwania

Przyspiesz wyszukiwanie rozszerzeń Chrome

Bardzo proste rozszerzenie, ale bardzo przydatne, Podgląd wyszukiwania dodaje obraz miniatury, aby wyświetlić podgląd strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Może to być przydatne w wielu sytuacjach, na przykład jeśli już wiesz, jaki rodzaj strony zamierzasz odwiedzić, lub może reprezentacja wizualna lepiej zapamiętuje witrynę niż nazwę witryny. Możesz użyć tych informacji, aby łatwo poruszać się po wynikach wyszukiwania. Rozszerzenie jest kompatybilne z wyszukiwarką Google, DuckDuckGo, Bing i Yahoo.

Chcesz wprowadzić więcej poprawek w systemie operacyjnym, aby przyspieszyć działanie? Sprawdź naszą listę najlepszych trików rejestru systemu Windows 10. Lub, aby upiększyć swój pulpit, sprawdź najlepsze wygaszacze ekranu systemu Windows 10.

Czy ten artykuł jest przydatny?