Przewodnik dla początkujących dotyczący konfiguracji inteligentnego domu (poniżej 1000 USD)

Przewodnik dla początkujących dotyczący konfiguracji inteligentnego domu (poniżej 1000 USD)

Wszyscy są zajęci, a niektórzy z nas szukają najbardziej efektywnych sposobów na dotarcie od A do Z. Jednym z najlepszych sposobów na ograniczenie ważnych minut w ciągu dnia jest zainstalowanie inteligentnego domu.

Dzięki odpowiedniemu inteligentnemu asystentowi i podłączonym urządzeniom możesz obsługiwać wiele aspektów swojego domu za pomocą poleceń głosowych, smartfona, a nawet smartwatcha. W tym poście pokażemy, jak skonfigurować inteligentny dom, nie wydając na to dużych pieniędzy.

Dlaczego budowanie inteligentnego domu nie jest głupim pomysłem

Filmy futurystyczne często pokazują ludzi rozmawiających z wszechobecnymi i wszechmocnymi komputerami, każdy z miękkim, uprzejmym głosem, który obsługuje niemal każdy aspekt swojego środowiska.

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne i nierealistyczne, teraźniejszość jest bliżej niż myślisz. Większość dużych firm technologicznych ma inteligentnego asystenta i możesz wybierać między cichym głosem, który mówi „Nie mogę tego zrobić, Dave”.

Podstawową koncepcją jest to, że możesz sterować takimi rzeczami jak oświetlenie, ogrzewanie i nie tylko, za pomocą poleceń głosowych lub za naciśnięciem przycisku. Oczywiście oszczędza to czas wstawania i chodzenia do włącznika światła, ale jest wiele innych korzyści:

 • Możesz potencjalnie zaoszczędzić na rachunkach za prąd, mając do dyspozycji niezliczone opcje automatyzacji.
 • Osoby o małej mobilności mogą nadal zachować pewną niezależność, ponieważ mogą obsługiwać wszystko z jednego stanowiska.
 • Często otrzymujesz więcej opcji dzięki takim elementom jak oświetlenie, aby uczynić pomieszczenie bardziej osobistym. Na przykład wiele żarówek oferuje pełną gamę opcji mocy i kolorów.

Korzyści jest o wiele więcej, ale jedną z głównych jest to, że nie musisz wydawać rocznego dochodu podczas zakładania inteligentnego domu. Omówmy to dalej.

Skonfiguruj inteligentny dom za mniej niż 1000 USD w 3 krokach

Krótko mówiąc, podczas konfigurowania inteligentnego domu możesz wykonać trzy kroki. Twoja pierwsza opcja i prawdopodobnie najtrudniejsza, to ustalenie, z którą firmą się wybrać.

1. Wybierz ekosystem dla swojego inteligentnego domu

Ponieważ większość dużych firm technologicznych ma inteligentnych asystentów, oznacza to, że masz kilka opcji dla swojego ekosystemu. To ważne, bo każde rozwiązanie ma inne podejście do inteligentnego domu i (oczywiście) różne przedziały cenowe.

Kropka Echo Amazonki.
 • Amazonka. Sugerujemy, aby Amazon Echo zapewnia najlepszą kompleksową opcję w oparciu o cenę, funkcjonalność, wybór i jakość. Koncentruje się na rozrywce, zwłaszcza jeśli chodzi o jej kolekcję Alexa Skills.
 • Google. To jest Oferty gniazd wyglądają stylowo, są konkurencyjne cenowo i oferują jakość. Nacisk kładziony jest na produktywność i nowoczesne formy przestojów, takie jak gry wideo.
 • Jabłko. Jeśli twoja „siła” jest w firmie z Cupertino, Apple HomeKit jest dla Ciebie. Głośniki z całej gamy są najlepsze na rynku, a łączność z innymi urządzeniami jest znakomita. Jednak ekosystem koncentruje się na łączeniu produktów Apple, więc aplikacje typu Skill nie istnieją. Również cena jest droga.
Czytać  Jak stworzyć umiejętność Alexa bez doświadczenia w kodowaniu

Naszym zdaniem Amazon to najprostszy sposób na skonfigurowanie inteligentnego domu. Jeśli jednak jesteś fanem Google, jego ranga również Cię skusi. Chociaż Apple ma najlepszy ekosystem pod względem jakości urządzenia i połączenia, inne wady mogą Cię zniechęcić.

2. Zdecyduj, które części domu chcesz zautomatyzować

Następnie będziesz chciał dowiedzieć się, co chcesz zrobić ze swoim nowym inteligentnym domem. Oczywiście możesz już mieć pomysł. Jeśli tak, Twoim zadaniem jest znalezienie rozwiązania. Jeśli jest to obszar, którego wcześniej nie badałeś, możesz zacząć od kilku podstaw:

Inteligentna żarówka.
 • Oświetlenie to wspólny punkt kontaktu dla inteligentnego domu, a do Twojej dyspozycji jest wiele opcji. Większość pracuje z diodami LED, ponieważ można zmienić intensywność i kolor żarówki.
 • Wtyczki są również uderzające, ponieważ jest to skuteczny sposób na skonfigurowanie inteligentnej funkcjonalności. Dobrą strategią jest przekształcenie tak zwanych „głupich” wtyczek w inteligentne wtyczki poprzez podłączenie odpowiedniego rozwiązania.

Stąd twoja wyobraźnia może wznieść się. W zależności od ekosystemu i dostępnych opcji możesz sprawić, że prawie każdy ważny aspekt będzie inteligentny. Na przykład możesz kupić czajniki, lodówki, rolety i wiele innych.

Naszą radą jest rozpoczęcie od podstaw i skali. Często można zdziałać cuda dzięki inteligentnym żarówkom w każdym pomieszczeniu i kilku dobrze umieszczonym wtyczkom. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na koncentrator i urządzenia satelitarne, możesz monitorować swój dom z dowolnego miejsca.

3. Znajdź rozwiązania odpowiadające Twoim potrzebom

Teraz zabawa! Do podstawowej konfiguracji inteligentnego domu potrzebne będą:

 • Asystent i inteligentne centrum
 • Inteligentne oświetlenie
 • Inteligentne wtyczki

Jeśli chodzi o hub, dokonałeś już wyboru w ostatnim kroku. Stąd wystarczy zgromadzić gotówkę. HomePod firmy Apple był kiedyś świetnym hubem, ale teraz tylko Apple HomePod mini jest dostępny w cenie 99 USD.

Jeśli chodzi o akcesoria, Apple ma duża lista odpowiednich urządzeń, ale dla żarówka Nanoleaf, szukasz około 20 USD. Outlety mają mniej opcji, ale się rozglądasz 25–100 USD za wtyczkę.

Czytać  Jak stworzyć umiejętność Alexa bez doświadczenia w kodowaniu

Jeśli chodzi o Amazon, to jest o wiele więcej Zasięg urządzenia Echo. Standardowa edycja Amazon Echo czwartej generacji kosztuje od 75 do 100 USD, a Echo Dot od 40 do 50 USD.

Tam jest Szeroki zakres dostępne są oprawy oświetleniowe i gniazdka, a będziesz musiał przeprowadzić badania, aby znaleźć opcje dobrej jakości. Staraj się wydać od 30 do 40 USD na opakowanie czterech żarówek i około $25 na pakiet czterech wyjść.

Urządzenie Google Nest.

Wreszcie, Google oferuje Centrum Nest za około 80 $ do 100 $ i wersja mini od 35 do 50 USD. W zależności od marki i ilości, którą wybierzesz, oświetlenie może kosztować od 17 do 50 USD za żarówkę. Znowu jest mniej opcji dla punktów sprzedaży, ale spodziewaj się, że zapłacisz od 15 do 30 USD za wtyczkę.

Warto również wspomnieć, że Google oferuje m.in inteligentny zestaw startowy do oświetlenia, który zawiera dwie żarówki i Google Nest mini za jedyne 50 USD.

W podsumowaniu

Inteligentne domy są obecnie w sferze możliwości dla wielu domów. W związku z tym wszyscy wielcy giganci technologiczni mają ekosystemy, do których mogą skoczyć. Za mniej niż 1000 USD możesz potrzebować tylko 500 USD, możesz połączyć trzy koncentratory, oświetlenie dla każdego pokoju i kilka wtyczek. To pokryje Twoje fundamenty jako w pełni funkcjonalny inteligentny dom.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak daleko zaszła inteligentna technologia, zapoznaj się z naszym artykułem na temat inteligentnych pieluch. Czy zaadoptujesz swój inteligentny dom, czy jest to coś, od czego odchodzisz? Daj nam znać w sekcji komentarzy!

.

Czy ten artykuł jest przydatny?