Przełącz się z iOS na Androida 12 i przenieś rozmowy WhatsApp

Przełącz się z iOS na Androida 12 i przenieś rozmowy WhatsApp

Przełączanie się między systemami operacyjnymi i platformami może być przytłaczające, czy to na komputerze, czy na smartfonie. Google dodał możliwość ułatwienia całego procesu na Androidzie 12 po przejściu z iOS. Teraz możesz łatwo przenieść wszystkie swoje wiadomości na telefon z Androidem 12, nawet rozmowy WhatsApp.

Transfer rozmowy WhatsApp na Androida 12

W najnowszej wersji Androida 12 Google powiedział, „Chcemy ułatwić ten proces” przejścia z iPhone’a na telefon z Androidem. Google dodał możliwość przesyłania wszystkich ważnych informacji, podłączając istniejący iPhone do nowego Androida za pomocą kabla USB-C-Lightning.

Gdy udzielisz zgody, „Android dopasowuje i instaluje te same aplikacje z Google Play”. Umożliwia także przesyłanie historii czatów SMS i iMessage. Jest to dodatek do Twoich zdjęć, filmów, kontaktów, kalendarzy i nie tylko.

Transfer WhatsApp na Androida 12

Po połączeniu dwóch telefonów podczas procesu konfiguracji zostaniesz poproszony o zeskanowanie kodu QR za pomocą iPhone’a. Spowoduje to uruchomienie WhatsApp na nowym telefonie z Androidem.

Google powiedział, że jego zespół pracował „w parze z WhatsApp, aby zapewnić ochronę Twoich danych podczas całego procesu przesyłania” na telefon z Androidem. Celem jest zapewnienie, że „nikt inny nie będzie miał dostępu do informacji i plików w WhatsApp”.

Cała Twoja historia czatów WhatsApp zostanie skopiowana z Twojego iPhone’a na nowego Androida. Podczas całego procesu odbiór nowych wiadomości jest zatrzymywany, aby zapewnić, że podczas przesyłania nie zostaną odebrane żadne nowe wiadomości.

Dostępność

W tym momencie opcja bezpiecznego przesyłania rozmów WhatsApp oraz innych informacji i plików z iOS nie jest dostępna dla wszystkich urządzeń z Androidem 12. Jest ograniczona do urządzeń Samsung Galaxy i wszystkich telefonów Pixel. Istnieją jednak plany, aby w końcu być dostępny na wszystkich nowych telefonach z Androidem 12.

Telefon z Androidem 12 Whatsapp

Celem, według Google, jest „nigdy nie stracisz tego, co jest dla Ciebie najważniejsze, dokonując zmiany”.

Czytać  Trend pracy w domu prowadzi do wzrostu liczby cyberataków i nieuczciwych aplikacji do współpracy

Google dalej stwierdza: „Nigdy nie było lepszego czasu na przejście na Androida”.

To oczywiście nakłada na Apple odpowiedzialność za zastosowanie podobnego, łatwego procesu do przeniesienia w odwrotnej kolejności: z Androida na iOS. Ale może to być nawet coś, co już trwa, ponieważ pracujemy w wieku, który pozwala korzystać z aplikacji na Androida w systemie Windows i iOS na macOS. Z drugiej strony istnieje zła krew między firmą macierzystą WhatsApp, Facebookiem i Apple.

Jeśli jednak szukasz sposobu, aby to zrobić teraz, przeczytaj naszą recenzję transferu iCareFone, aby dowiedzieć się, jak przenieść z Androida na iOS, a WhatsApp planuje zaprojektować metodę transferu z Androida na iOS.

Czy ten artykuł jest przydatny?