Przegląd słuchawek bezprzewodowych FIIL CC2

Przegląd słuchawek bezprzewodowych FIIL CC2

Rynek bezprzewodowego audio jest pełen konkurencji, ale bezprzewodowe słuchawki FIIL CC2 nadal wyróżniają się konkurencyjnymi cenami, reklamowanymi funkcjami i stylową estetyką. Czy te słuchawki bezprzewodowe spełniają oczekiwania, czy nie docierają do mety? Czas się zanurzyć i dowiedzieć się w tej szczegółowej recenzji.

Sprzęt komputerowy

Recenzja Fiil CC2 w pudełku

Pierwsze wrażenia z FIIL CC2 były całkiem obiecujące. Wewnątrz pudełka znajdziesz etui ładujące (ze słuchawkami w środku), kabel USB-CaA do ładowania wspomnianego etui, skróconą instrukcję obsługi i szczegółową instrukcję.

Fiil CC2 Recenzja Etui ładujące 1

Szczególną atrakcją jest etui ładujące. Dzięki metalicznemu wykończeniu dobrze wygląda i dobrze leży w dłoni. Ma też całkiem przyzwoity ładunek – po jednokrotnym naładowaniu byłem w stanie naładować wkładki douszne pięć razy, a przy szacowanej żywotności baterii wynoszącej pięć godzin każda rzadko musiałem podłączać etui ładujące w tym okresie. że oceniam te słuchawki.

Fiil CC2 Recenzja Etui ładujące 2

Chociaż na powyższym zdjęciu zewnętrznym jest to mniej oczywiste, na zdjęciu wewnętrznym zamieszczonym tuż powyżej widać jasne diody LED, gdy słuchawki znajdują się w etui ładującym. Jeśli te diody LED są białe, trwa ładowanie. Przez krótki czas po wyjęciu ich z etui i do momentu sparowania przez Bluetooth, diody będą świecić na niebiesko. Jednak przy regularnym użytkowaniu są nieaktywne.

Fiil CC2 recenzuje słuchawki

Porozmawiajmy teraz o samych słuchawkach.

Jeśli znasz AirPods firmy Apple, mają one w zasadzie ten sam współczynnik kształtu. Te słuchawki wygodnie pasują, ale są dość lekkie i wygodne w uszach. Nie miałem problemu z wygodną drzemką z tymi słuchawkami w uszach, a nawet podczas podnoszenia ciężarów czy joggingu nie miałem problemów z upadkiem.

Jeśli chodzi o dźwięk, zauważyłem pewną degradację moich otwartych słuchawek Hi-Fi, które noszę przy biurku, ale są to słuchawki – nie oczekuje się, że będą konkurować z pełnowymiarowymi słuchawkami Hi-Fi. Jednak dla większości konsumentów nie jest to tak naprawdę różnica, którą zauważą, a w porównaniu z większością innych słuchawek, z których korzystałem, jakość dźwięku znacznie się poprawiła.

Czytać  Jak wyczyścić historię przeglądania sieci na urządzeniu z Androidem?

Mam dość mieszany gust muzyczny i przetestowałem prawie całą moją bibliotekę Spotify z tymi słuchawkami w oryginalnych ustawieniach w ciągu ostatniego tygodnia, który spędziłem na ich testowaniu. Nadal nie znalazłem niczego, co nie brzmi tak, jak powinno, zwłaszcza w porównaniu z innymi słuchawkami, które wypróbowałem.

W przypadku połączeń głosowych te słuchawki są w zasadzie idealne. Nawet gdy mój wentylator w oknie wieje z pełną prędkością kilka stóp ode mnie, reklamowana redukcja szumów spełniła swoje zadanie i wyraźnie przekazywała mój głos podczas połączeń i sesji gier. W przypadku połączeń głosowych i gier jakość dźwięku tych słuchawek jest więcej niż wystarczająca, a dodanie funkcji redukcji szumów znacznie poprawia jakość połączeń.

Jednak same słuchawki nie opowiadają całej historii. W rzeczywistości niektóre elementy sterujące i funkcje są zablokowane za aplikacją, o czym dowiesz się poniżej.

Oprogramowanie

Lista urządzeń aplikacji Fiil CC2 Review

Po pobraniu aplikacji FIIL CC2 od razu chciałem zanurkować i zacząć dostosowywać ustawienia. W aplikacji znajdują się trzy główne ekrany: lista urządzeń (na zdjęciu powyżej), korektor i regulacja głośności oraz lista opcji ustawień zaawansowanych. Lista urządzeń nie wymaga wyjaśnień i zawiera szacowany czas słuchania dla każdego elementu dousznego, a także procent naładowania każdego używanego urządzenia.

Fiil CC2 Review Ustawienia korektora aplikacji

Ustawienia EQ były dla mnie dość rozczarowujące. Wygląda to jak para słuchawek, w których nie masz zmieniać ustawień zapasów, ponieważ ustawienia zapasów są całkiem dobre. Przejście na ustawienie basów lub wysokich tonów pogarszało moje wrażenia słuchowe. Presety specyficzne dla gatunku nie wydawały się działać dużo lepiej, ale możesz także ustawić własny niestandardowy wzór EQ dla najbardziej wymagających entuzjastów. Większości prawdziwych użytkowników zalecam zachowanie oryginalnego ustawienia, aby uzyskać najlepsze wrażenia z bezprzewodowych słuchawek FIIL CC2.

Zaawansowane ustawienia aplikacji Fiil CC2 Review

Ekran Ustawienia zawiera kilka przełączników, które można włączyć, a także opcję aktualizacji oprogramowania układowego OTA. Jednak opcja „Ustawienia zaawansowane” zapewnia tylko możliwość zresetowania ustawień do działania, więc nie daj się zwieść myśleniu, że za tym przyciskiem kryje się dodatkowe dostosowanie.

Czytać  Jak przywrócić usunięte aplikacje na iPhonie?

Dwa duże przełączniki, które zobaczysz, służą do trybu pełnej kontroli i trybu o niskim opóźnieniu. Przez większość mojego użytkowania tych słuchawek nie zawracałem sobie głowy tymi trybami, ale przetestowałem niskie opóźnienia podczas grania i pomyślałem, że działa dobrze.

Jednak tryb pełnej kontroli będzie najbardziej interesujący dla większości użytkowników, ponieważ dodaje dodatkowe elementy sterujące do każdej wkładki dousznej. To, czy jest to dla ciebie atrakcyjne, zależy od tego, jak bardzo jesteś przyzwyczajony do tego typu kontroli. Działały dobrze w moim użyciu, ale stwierdziłem, że wolę ręczne sterowanie w moim telefonie niż naukę sterowania dotykowego na ucho.

Zaawansowane sterowanie aplikacją Fiil CC2 Review
Ekran trybu pełnego sterowania w aplikacji, który wyświetla również elementy sterujące

Końcowe przemyślenia

Konkluzja: Myślę, że są świetne. Są wygodne, świetnie brzmią na parę słuchawek i są konkurencyjne cenowo. Dodaj do tego gwiezdną redukcję szumów mikrofonu, doskonałą żywotność baterii i elegancką estetykę, a trudno będzie znaleźć słuchawki, które są lepsze pod każdym względem w tym zakresie.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?