Przegląd próżni robota Yeedi K650

Przegląd próżni robota Yeedi K650

Zacząłem używać robota odkurzającego do sprzątania mojego domu kilka lat temu i nigdy tego nie żałuję. Przez lata używałem wielu robotów czyszczących, od drogiego bota Neato do taniego, niemarkowego. Miałem okazję przetestować Odkurzacz automatyczny Yeedi K650 i uznałem go za całkiem zdolnego. Zobaczmy, jak to działa.

okular

Nawigacja Losowy
Maksymalna moc ssania 2000Pa
Pojemność pojemnika na kurz 800 ml
Próg wspinaczkowy 0,71 cala
Kontrola Aplikacja i głos

Oprawa

Po wyjęciu go z pudełka, przed użyciem należy założyć boczne szczotki na robota. Na szczęście montaż jest łatwy. Pędzle są oznaczone kolorami, więc wystarczy umieścić je w odpowiednich szczelinach pod odkurzaczem.

Yeedi K650 w pudełku
Yeedi K650 Zamocuj boczne szczotki

Następnie umieść bazę ładującą na ziemi i podłącz ją do gniazdka elektrycznego. Włącz robota (wyłącznik zasilania znajduje się z boku robota) i umieść go na podstawie ładującej, aby go naładować.

W pudełku brakuje tylko pilota i jest to zamierzone. To mój pierwszy i jedyny robot odkurzający, który nie jest wyposażony w pilota i początkowo nie byłem do tego przyzwyczajony. Na odkurzaczu jest tylko jeden przycisk. Naciśnij raz, aby rozpocząć lub zatrzymać czyszczenie. Naciśnij i przytrzymaj przycisk, aby powrócić do bazy. To jest.

Chociaż tryb czyszczenia krawędzi i smug jest dostępny, można go aktywować tylko za pomocą aplikacji mobilnej. Uważam to za dość niewygodne.

Instalacja aplikacji (Android, iOS) jest prawie niezbędne, ponieważ nie jest dostarczane z pilotem. Jeśli chcesz sterować i zaprogramować odkurzacz robota, będziesz musiał skorzystać z aplikacji.

Skonfiguruj aplikację Yeedi

Po instalacji uruchom aplikację. Kliknij „dodaj robota”. Aby sparować z odkurzaczem robota, najłatwiej jest zeskanować kod QR na odkurzaczu robota.

Po podłączeniu poprosi Cię o podanie nazwy użytkownika Wi-Fi i hasła, aby móc połączyć urządzenie z siecią.

Na koniec możesz przewinąć w lewo lub w prawo, aby zmienić tryb czyszczenia na Czyszczenie krawędzi / smug. Wartość domyślna to Automatycznie.

Ekran główny aplikacji Yeedi

W aplikacji możesz ustawić moc ssania robota. Wartość domyślna to Standard (600 Pa), ale można ją zwiększyć do Max (1200Pa) lub Max + (2000Pa). W moim przypadku używam Standard i nie ma problemu z dobrym wyczyszczeniem tego miejsca. Nie mam dywanu na swoim miejscu ani psów ani kotów, więc podstawowy tryb jest dla mnie wystarczająco dobry.

Aplikacja Yeedi Vacuum Power

Dostępna jest również strona dziennika czyszczenia, na której można zobaczyć obszar podłogi, który sprzątałeś codziennie. Jest to przydatne do sprawdzenia, czy robot działa, gdy nie ma Cię w domu.

Czytać  Recenzja Cubbit Cell: rozproszone, bezpieczne i szyfrowane przechowywanie

Wydajność

Ze względu na duży kosz na śmieci ten odkurzacz Yeedi K650 jest również nieco większy niż inne odkurzacze robotów. Podczas sprzątania jest bardzo cichy (około 56 dB) i nie będzie zbytnio odwracał uwagi od Twojej pracy. Jeśli jednak zmienisz moc ssania na Max lub Max +, hałas stanie się znacznie głośniejszy.

Yeedi K650 nie jest wyposażony w funkcję mapowania, więc porusza się po prostu losowo czyszcząc cały dom. Po prostu działa przez dwie godziny, aż bateria się wyczerpie, kończy dzień i wraca do stacji dokującej w celu naładowania. Siła ssania jest całkiem dobra i może wyczyścić prawie każdy mały brud i zanieczyszczenia na swojej drodze.

Czasami grzęznął pod stołem i za każdym razem udawał się sam. Jestem pod wrażeniem. Posiada czujnik wykrywania przeszkód z przodu i zwolni, gdy wykryje przeszkodę z daleka. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy nie ma wystarczającej ilości oświetlenia, aby wykryć przeszkodę. Moja kuchnia jest słabo oświetlona i po drodze wpada na wszystkie szafki.

Duży kosz na śmieci (800 ml) jest prawdopodobnie największym, z jakim się spotkałem. Dobrą rzeczą jest to, że wypełnienie zajmuje dużo czasu i muszę go czyścić tylko raz w miesiącu.

Kosz na śmieci Yeedi K650

Dla tych z Was, którzy obawiają się zaplątania się głównej szczotki we włosy, Yeedi zapewnia nieplączącą się silikonową szczoteczkę, której można użyć. Co prawda, raz go zmieniłem, nie widziałem zaplątanych w nim włosów ani kurzu.

Szczotki główne Yeedi K650
Szczotka Yeedi K650 Tangle Free

Robot próżniowy obsługuje magnetyczne wykrywanie krawędzi, więc możesz umieścić pasek magnetyczny w miejscach, w które nie chcesz się zapuszczać. Chociaż jest to świetne, musisz zapewnić własny pasek magnetyczny, ponieważ nie znajduje się w pudełku. Miałem jeden z mojego poprzedniego odkurzacza robota, więc nie muszę go kupować. Pamiętaj jednak, że jeśli potrzebujesz tej funkcji, musisz mieć własne paski magnetyczne.

Czytać  Przegląd robota próżniowego Roborock S4 Max

wniosek

Większość odkurzaczy automatycznych może dobrze czyścić. To, co oddziela jeden od drugiego, to drobne szczegóły. W tym przypadku duża moc ssania i duże śmieci mogą sprawić, że będzie to odkurzacz automatyczny do rozważenia. Z drugiej strony brak pilota może to utrudniać.

Yeedi K650 kosztuje 199,99 USD i możesz Zdobądź to tutaj.

Czy ten artykuł jest przydatny?