Przegląd kamery internetowej Mosonth 60FPS 1080P

Przegląd kamery internetowej Mosonth 60FPS 1080P

Wraz z nadejściem pandemii COVID-19 i przejściem dużej części siły roboczej do pracy z domu, kamery internetowe nagle stały się codzienną koniecznością. Doprowadziło to do powstania szerokiej gamy rozwiązań kamer internetowych innych firm, które mogą znacznie poprawić jakość rozmów wideo. Przykładem jest kamera internetowa Mosonth 60FPS 1080P, którą testowałem do tej recenzji. Jeśli jesteś gotowy, aby porzucić swoją przeciętną kamerę do laptopa, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy kamera internetowa Mosonth sprawdza wszystkie pola za Ciebie.

Podsumowanie funkcji

Kamera internetowa Mosonth 60FPS 1080p jest to aparat typu plug-and-play o ładnym, ale dość standardowym wyglądzie. Jest dość kompaktowy i super lekki, chociaż istnieje wiele mniejszych aparatów, jeśli potrzebujesz czegoś, co nie zajmuje dużo miejsca. Monsoth można zamontować na ekranie laptopa, ale dzięki wbudowanej podstawce można go również umieścić na płaskiej powierzchni obok komputera.

Producenci twierdzą, że kamera jest w stanie zapewnić rozdzielczość wideo 1920 x 1080p (FHD) przy częstotliwości odświeżania 60 kl./s. Zapobiegnie to rozmyciu obrazu podczas poruszania się. Dostajesz również autofokus z korekcją przy słabym oświetleniu, co powinno zapewnić doskonałą jakość wideo, nawet w mniej niż idealnych scenariuszach oświetleniowych.

Kamera internetowa Mosonth Recenzja w widoku Box

Mosonth wyposażył kamerę internetową w dwa wbudowane mikrofony z redukcją szumów, które powinny pomóc odfiltrować wszelkie szumy tła i bardzo wyraźnie przekazać głos drugiej osobie.

Chociaż kamera internetowa jest wyposażona we wbudowane mocowanie, w pudełku znajduje się również ministatyw zapewniający dodatkową elastyczność, który obsługuje regulację obrotu w poziomie o 360 stopni i 90 stopni.

Podczas mojej pracy z tą kamerą internetową używałem jej głównie z laptopem z systemem Windows 10, ale urządzenie jest również odpowiednie dla systemów Windows 7 i 8, Mac OS, Linux, Android, Android TV i innych.

Startowy

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, znajduje się w pudełku. Użyj wbudowanego uchwytu kamery lub statywu albo zamontuj go na ekranie laptopa, a następnie otwórz wybraną aplikację do wideokonferencji, która powinna automatycznie wykryć kamerę. Nie ma potrzeby pobierania dodatkowego oprogramowania. Jednak w przypadku niektórych usług, takich jak Google Meet, musisz ręcznie przełączyć się na aparat USB w ustawieniach aplikacji internetowej.

Rozszerzone wsparcie dla kamery internetowej Mosonth Webcam

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​rozpoczęcie korzystania z aparatu zajęło tylko kilka sekund. Kabel USB urządzenia jest na tyle długi, że możesz poruszać kamerą, jak chcesz, próbując znaleźć dla niego idealną pozycję. Ponieważ kamera jest dość lekka, zauważyłem, że czasami kabel ma tendencję do wyciągania kamery z pozycji, w której ją zainstalowałem. To spowodowało, że musiałem go wielokrotnie przestawiać, ale w końcu udało mi się go zabezpieczyć.

Czytać  Przegląd przenośnego głośnika Bluetooth Tronsmart Splash 1

Korzystanie z kamery internetowej Monsonth 60FPS 1080p

Zwykle do rozmów wideo używam Skype i Google Meet/Duo, więc przetestowałem kamerę internetową z tymi aplikacjami. Podczas mojej pracy z urządzeniem Mosonth nie miałem problemu z rozpoznawaniem aparatu przez aplikacje. Proces był super płynny.

Kamera internetowa Mosonth Recenzja zamontowana na kamerze

Strumieniowanie wideo za pomocą kamery internetowej Mosonth jest zdecydowanie czystsze z ostrzejszymi kolorami niż wbudowana kamera internetowa mojego laptopa (jak widać na zrzutach ekranu). Kątowy widok na Mosonth jest również szerszy i udało się uzyskać więcej w kadrze, chociaż nie posunąłbym się do stwierdzenia, że ​​nadaje się na duże spotkania grupowe. Jednak zrobi dobrą robotę, schwytając ciebie i niektórych twoich przyjaciół.

Przegląd kamery internetowej Mosonth Widok z kamery
Zobacz na czacie podczas korzystania z kamery internetowej Mosonth
Przegląd kamery internetowej Mosonth Kamera do laptopa Widok z kamery

Podczas gdy film był wystarczająco płynny, gdy siedziałem w jednym miejscu, wyniki były mieszane, gdy się poruszałem. Strumień wideo często się rozmazywał, a ja pojawiałem się i traciłem ostrość, chociaż moje połączenie internetowe mogło odegrać w tym pewną rolę.

Widok statywu kamery internetowej Mosonth

Kamera Mosonth jest wyposażona w sprytną funkcję, która zapewnia lepszą jakość wideo w warunkach słabego oświetlenia. Posiada wbudowany pierścień świetlny, który daje trzy kolory (biały, żółty, ciepły żółty).

Jego regulowana funkcja pozwala na regulację jasności od 20% do 100%. Jest to miły dodatek i bardzo przydatny, jeśli często w nocy rozmawiasz ze znajomymi i rodziną. Gdy na dworze jest ciemno, światło kamery internetowej ułatwia rozpoznawanie wideo, ale naprawdę nie ma o czym pisać. Kanał traci dużo ze swojej ostrości, ale nadal będziesz widoczny, a to może wystarczyć dla niektórych.

Świeci się lampka kamery internetowej Mosonth

Przejdźmy teraz do mikrofonów z redukcją szumów. Mieszkam przy ruchliwej ulicy i próbowałem rozmawiać przy otwartych oknach, jak w upalny letni dzień. Druga strona dobrze mnie słyszała. Mogli jednak również słyszeć delikatne odgłosy w tle, takie jak przejeżdżające samochody. Zdarzyłoby się to, gdybym przez kilka sekund zamilkł. Kiedy mówiłem trochę głośniej niż zwykle, żeby być dobrze słyszanym, to, co działo się z tyłu, nie było już dla nich słyszalne.

Niskie wsparcie dla kamery internetowej Mosonth Webcam

Kolejną fajną funkcją tej kamery internetowej jest wbudowany przełącznik prywatności. Jeśli obawiasz się, że cyberprzestępcy mogą Cię szpiegować, po zakończeniu czatu wideo możesz szybko zasłonić kamerę za pomocą przycisku u góry.

Czytać  Recenzja i prezentacja klawiatury mechanicznej Epomaker NT68

Końcowe przemyślenia

Ogólnie rzecz biorąc, miałem całkiem dobre wrażenia z kamerą internetową Mosonth 60FPS 1080p. Urządzenie oferuje wyraźny obraz wideo w przyzwoicie oświetlonym otoczeniu, chociaż jego skupienie nie zawsze wydaje się niezawodne. Jest wyposażony w ładną wbudowaną lampkę, która znacznie ułatwia prowadzenie rozmów wideo w późnych godzinach nocnych, a także w poręczny statyw.

Mikrofon jest całkiem przyzwoity, ale jeśli dostaniesz tę kamerę konferencyjną od Zoom, prawdopodobnie zamiast tego użyjesz zestawu słuchawkowego, więc umniejsza to znaczenie mikrofonu.

Możesz zdobyć Kamera internetowa Mosonth 1080p za 35,99 $ po przycięciu kuponu rabatowego 20% na Amazon. Cena katalogowa mieści się głównie w zakresie podobnych produktów z tej kategorii, ale jest to okazja do uzyskania dodatkowego 20% rabatu. Sprawdź także naszą poprzednią recenzję kamery internetowej Mosonth 2K QHD.

Czy ten artykuł jest przydatny?