Profil służbowy Androida pojawi się w przestrzeniach roboczych Google w 2022 r.

Profil służbowy Androida pojawi się w przestrzeniach roboczych Google w 2022 r.

Pandemia i tendencja do pracy z domu spowodowały, że wielu osobom trudno jest oddzielić pracę i dom. Jedną rzeczą jest dzielenie laptopa między pracą a czasem wolnym, ale trzymanie tych dwóch osobnych w naszych smartfonach to inna historia. Telefony z systemem Android Enterprise mogą oddzielić profil służbowy od pozostałej zawartości telefonu. W przyszłym roku dotrze do większej liczby użytkowników w ramach obszarów roboczych.

Trzymaj pracę i dom oddzielnie

Kiedy jesteś w biurze od 9 do 5, łatwiej jest ukryć swoje osobiste sprawy. Ale kiedy siedzisz w domu z osobistymi randkami, twoją rodziną i zwierzętami kręcącymi się w pobliżu i urokiem mediów społecznościowych, trudno jest oddzielić czas, przestrzeń i technologię.

Jasne, na początku było świetnie, łącząc pracę, życie domowe i rodzinę, ale teraz, gdy zostałeś wezwany z powrotem do biura, trudno jest oddzielić pracę, jak wcześniej.

Profil służbowy Androida Strona główna Google Workspaces

Google ma dla Ciebie rozwiązanie, które pozwala wyłączyć pracę w telefonie, aby praca nie przeszkadzała Ci już w domu i na odwrót.

Uzyskaj profil służbowy Androida i oddziel swoje życie

Jeśli Twoja firma dostarczyła Ci telefon z Androidem, nie musisz mieć osobnego telefonu do użytku osobistego. Użytkownicy urządzeń zarządzanych mogą skonfigurować profil do pracy na swoim urządzeniu z Androidem. Aplikacje i dane robocze są przechowywane we własnej przestrzeni. Nie pomylisz przypadkowo informacji, nie zadzwonisz do szefa zamiast do matki, ani do współpracownika zamiast do współmałżonka.

A teraz inni użytkownicy Androida również będą mogli korzystać z profili do pracy. Google opublikował post na blogu szczegółowo opisujący zabezpieczenia zawarte w Androidzie 12 dla użytkowników biznesowych, a także ujawnił rozszerzenie profilu służbowego Androida.

„Teraz planujemy zapewnić te same korzyści związane z profilem do pracy również niezarządzanym użytkownikom z tożsamością biznesową”. powiedział wpis na blogu.

Profil Android Work Aplikacje Google Workspaces

Poniżej wyjaśniono, że od przyszłego roku profil służbowy Androida będzie dostępny dla „każdy, kto korzysta z Androida w celach biznesowych” w Google Workspaces. Pozwoliło to również na więcej planów rozszerzenia profili zawodowych na większą liczbę użytkowników „wkrótce później”.

Czytać  Facebook wysyła e-maile narzekające na zmianę aplikacji na iOS 14

To z pewnością przyda się wielu, ponieważ pandemia wciąż pustoszy kilka obszarów, a wiele osób twierdzi, że planuje kontynuować pracę zdalną za wszelką cenę. Inni stają się hybrydowymi pracownikami, co oznacza ciągłe zamieszanie między pracą a życiem osobistym, a nawet brudniejsze telefony.

Google jest zdecydowanie na dobrej drodze, aby chronić bezpieczeństwo telefonów z Androidem używanych w biznesie. Nastąpił wzrost cyberataków i nieuczciwych aplikacji do współpracy ze względu na trend pracy z domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pracować w domu bez narażania bezpieczeństwa.”

Źródło obrazu: Blog Google

Czy ten artykuł jest przydatny?