Profesjonalna jakość gimbala z iSteady X

Profesjonalna jakość gimbala z iSteady X

Posiadanie pewnego rodzaju wsparcia dla aparatu było domeną profesjonalnych fotografów. Wraz ze wzrostem popularności vlogowania jako hobby, z którego może się cieszyć prawie każdy, zwykli obywatele pytają: „Jak mogę zachować stabilność kamery podczas filmowania?”

Chociaż istnieją sposoby na ustabilizowanie materiału filmowego za pomocą oprogramowania, tak jak w przypadku wszystkiego, co ma związek z tworzeniem filmów, zawsze najlepiej jest robić to „w kamerze” podczas nagrywania. Tutaj wkracza gimbal.

Co to jest?

the Hohem iSteady X Jest to stabilizowany 3-osiowy gimbal, który wykorzystuje czujniki położenia i silniki do utrzymywania aparatu, w tym przypadku telefonu, poziomo i bez drżenia rąk. Robi to dzięki trzem płynnie działającym i mocnym silnikom przymocowanym do uchwytu i telefonu. Czujniki zapewniają, że telefon pozostaje tam, gdzie się uruchomił. To trochę jak głowa kurczaka, gdzie niezależnie od tego, gdzie porusza się ciało, głowa pozostaje w tej samej pozycji.

Zestaw Hohem Isteadyx

Podłączenie telefonu do gimbala jest tak proste, jak użycie kijka do selfie, a po włączeniu silniki i czujniki zapewniają płynne i profesjonalne ujęcia.

Torba Hohem Isteadyx

W pudełku znajduje się gimbal iSteady X, kabel do ładowania wewnętrznego akumulatora, miękka torba do noszenia go w środku oraz krótki statyw, który po zamknięciu wysuwa również uchwyt, a po otwarciu umożliwia umieszczenie gimbala na płaskiej powierzchni. do vlogowania z ruchami kamery śledzącej twarz.

Statyw Hohem Isteadyx

Instalacja jest prosta. Wystarczy odblokować silniki, rozłożyć i przykręcić główną kolumnę, przypiąć telefon do głowy i włączyć. Zaleca się również zainstalowanie aplikacji przed umieszczeniem telefonu.

Przegląd i ocena

Pierwsze wrażenie z tego gimbala jest takie, że jest całkiem niezłe. Jakość wykonania jest dość wysoka. Jest solidny i ekspansywny.

Na początku przygotowania były trochę trudne, ale większość wynikało z bycia idiotą. Oczywiście lepiej najpierw zainstalować aplikację Hohem i zarejestrować się itp., Zanim umieścisz ją na klipsie gimbala. Nie musisz więc ścigać go palcem, aby naciskać przyciski na ekranie. Cieszę się, że nikt nie widział, jak to robię.

Czytać  Recenzja 24-calowego monitora AUZAI: uprość technologię

Oprócz rejestracji i logowania w Hohem, musisz autoryzować telefon do komunikacji z gimbalem jako urządzeniem Bluetooth. To wszystko jest proste.

Statyw Hohem Isteadyx

Gdy jesteś gotowy i włączysz urządzenie, obróci ono telefon do pozycji pionowej. To trochę przerażające i fajne. Po wyprostowaniu żaden ruch ramienia i dłoni nie jest przenoszony na telefon, ale jest delikatnie absorbowany przez silniki, poruszając się cicho, aby telefon był dokładnie tam, gdzie został uruchomiony.

Czy to oznacza, że ​​w ogóle nie możesz go przenieść? Oczywiście że nie. Jeśli będziesz uporczywie obracać telefon w prawo, w końcu silniki wychwycą pomysł, który chcesz obrócić, i też się obrócą. Pod kciukiem znajduje się również joystick, który kieruje kamerę w dowolnym kierunku, a także działa płynnie i bez drgań.

Uchwyt Hohem Isteadyx

W rzeczywistości, jeśli skierujesz telefon w prawo podczas obracania w prawo, możesz uzyskać bardzo płynne i kinowe ruchy. Potrzeba praktyki, aby nauczyć się poruszać kamerą za pomocą inteligentnych uchwytów, ale na szczęście nabycie tej pamięci mięśniowej za pomocą tego zestawu to świetna zabawa.

Oprócz joypada pod kciukiem, gdy trzymasz gimbala, są tam dwa przyciski. Jednym z nich jest wyzwalacz. Zrób zdjęcie (lub uruchom wideo w zależności od trybu), co oznacza, że ​​nie ma potrzeby dotykania telefonu, gdy znajduje się on w objęciach gimbala. Przycisk po prawej stronie to przycisk włączania / wyłączania po przytrzymaniu przez sekundę lub dwie. Stuknięcie przycisku automatycznie zmienia orientację telefonu z poziomej na pionową, co jest przydatne w przypadku zdjęć.

Hohem isteadyx stoi 2

Dlaczego miałbyś używać gimbala do zdjęć? Odpowiedź brzmi: słabe oświetlenie. Bardzo stabilna platforma naprawdę pomaga przy długich ekspozycjach. Jeśli próbujesz robić zdjęcia w nocy, czasy naświetlania będą DŁUGIE, więc posiadanie stabilnej platformy sprawi, że zdjęcia będą znacznie ostrzejsze.

Chociaż możesz używać iSteady X z dowolną aplikacją do filmów lub robienia zdjęć w telefonie, najwięcej radości daje korzystanie z aplikacji Hohem, która może automatycznie sterować gimbalem i ma wiele predefiniowanych ruchów lub wbudowanych funkcji „Moments”. Przedłużają one użycie gimbala poza to, co jest normalnie możliwe. Szablony pozwalają wykonywać obroty początkowe, zoomy dolly Hitchcocka i inne drogie sztuczki aparatu. Testowanie wszystkich ustawień aplikacji było największą frajdą, jaką miałem podczas testowania urządzenia.

Hohem Isteadyx Hohemapp

Wyróżnienie: jeśli umieścisz gimbal na statywie i włączysz tryb śledzenia twarzy, aparat będzie podążał za twoją twarzą. Z boku uchwytu znajduje się przycisk do przesuwania kciuka, którego można używać w aplikacji (z przełącznikiem dla Z i F) do regulacji ostrości i powiększenia. Wszystko to sprawiło, że gimbal stał się bardzo stylowym urządzeniem.

Czytać  Recenzja Flexispot Desksize Pro v9

Z drugiej strony nie ma ich wielu. Szablony były trochę wadliwe i temperamentne, a czasami trzeba było je uruchomić dwukrotnie, aby działały. Miękka obudowa chroniąca gimbala przed zadrapaniami jest w porządku, ale wolałbym solidniejszą obudowę. To są najbardziej negatywne rzeczy, jakie znalazłem.

Dostępność

the Hohem iSteady X Jest to doskonały gimbal startowy, który oferuje dużo za twoje pieniądze i jest wysoce zalecany. Jest to dobre dla vlogerów i turystów, a nawet dla niektórych funkcji, które filmowcy uznaliby za bezcenne.

Urządzenie kosztuje tylko 69 dolarów, a za moje pieniądze to kradzież w tej cenie. Jest dostępny w większości sklepów internetowych, ale więcej informacji można uzyskać, korzystając z łączy.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?