Pozew złożony przeciwko Apple z powodu urazu AirPods u nastolatka

Airpods Lawsuit Featured

W amerykańskich sądach toczy się wiele pozwów, a niepoważne wnioski prawne są znanym towarem. Pozew został złożony przeciwko Apple, oskarżając giganta technologicznego z Cupertino o zaniedbanie po tym, jak nastolatek doznał trwałej utraty słuchu w wyniku powiadomienia dostarczonego przez jego AirPods. Nasuwa się pytanie, czy jest to błahy proces sądowy.

Uraz z AirPods u nastolatków

BG Ariana Reyes właśnie skończył 12 lat, kiedy jego AirPods zostały zakupione w Texas Apple Store. Słuchawki douszne Apple były na rynku zaledwie od miesiąca.

Niecałe sześć miesięcy później BG oglądał Netflix na swoim iPhonie podczas noszenia AirPods. Pozew twierdzi, że słuchał przy niskim poziomie głośności. Bursztynowy alert – powiadomienie wysyłane w przypadku zaginięcia dziecka w okolicy – ​​nagle się rozłączył. W pozwie stwierdzono, że było to „głośność, która rozerwała BG błonę bębenkową, uszkodziła jego ślimak i spowodowała poważne obrażenia słuchu BG”.

ten pozew sądowy dalej wyjaśnia, że ​​„w wyniku uszkodzenia prawego ucha BG cierpiał na napady zawrotów głowy, zawrotów głowy i nudności. W wieku 12 lat BG doznał nagłej i trwałej utraty słuchu w prawym uchu, innych znaczących i tymczasowych lub trwałych obrażeń, bólu, cierpienia i utraty przyjemności życia w bezpośrednim wyniku wadliwych słuchawek AirPods.

Ponadto pozew twierdzi, że ubytek słuchu BG w prawym uchu „nadal się utrzymuje”. Będzie wymagał wizyt kontrolnych, testów i monitorowania. Nastolatek będzie również potrzebował aparatu słuchowego do końca życia. We wniosku prawnym twierdzi się, że cierpi on również na szum w uszach, mimo że wcześniej miał normalny słuch.

Rodzice składają pozew przeciwko Apple

Carlos Gordoa i Ariani Reyes, rodzice BG, złożyli w jego imieniu pozew przeciwko Apple, oskarżając firmę o rażące zaniedbania i oszustwa, skarżąc się, że AirPods są wadliwe.

W skardze stwierdzono, że popularne wkładki douszne Apple „nie automatycznie zmniejszają, nie kontrolują, nie ograniczają ani nie zwiększają liczby powiadomień lub alertów do bezpiecznego poziomu”. Dalej mówi się, że wszystko to jest „podczas gdy użytkownik błędnie wierzy, że AirPods działają zgodnie z przeznaczeniem”.

Czytać  Microsoft zaleca użytkownikom wyłączenie bufora, aby uniknąć wykorzystania avoid

„Podane instrukcje montażu” AirPods są również przywoływane w skardze, zauważając, że tworzą „nieuzasadnione niebezpieczne środowisko”.

Apple jest oskarżany o bycie świadomym „wad projektowych, produkcyjnych lub marketingowych mających wpływ na AirPods poprzez liczne skargi”. Pozew twierdzi również, że firma zignorowała problem „1538 razy do 12 kwietnia 2019 r.”, wskazując na skargi użytkowników na forum społeczności na stronie internetowej Apple.

Ważne jest, aby pamiętać, że data skarg była przed wejściem do sprzedaży AirPods Pro. Zakłada się, że odnoszą się do zwykłych AirPods. W skardze odnotowuje się istnienie AirPods Pro i AirPods, ale nigdy nie określa, do kogo należy BG. Wydaje się rozsądne, że posiadał AirPods Pro. AirPods Max to słuchawki nauszne, które trafiły do ​​sprzedaży w 2020 roku.

„Życie chłopca zostało poważnie zmienione, ponieważ Apple nie ostrzegł o poziomach głośności swoich słuchawek AirPods, co doprowadziło do jego trwałej utraty słuchu”, adwokat rodziny Tej Paranjpe, powiedział w oświadczeniu.

W pozwie wspomniano dalej, że „troska na twarzy BG była namacalna, a niepokój natychmiast odczuł jego ojciec. W wyniku obrażeń BG pan Gordoa rozsądnie cierpi z powodu poważnego stresu emocjonalnego wykraczającego poza to, którego można by się spodziewać w przypadku bezinteresownego świadka i/lub wykraczającego poza to, z którym zwykła, rozsądna osoba byłaby w stanie sobie poradzić.”

Ponownie, pytanie brzmi, czy pozew dotyczący AirPods, twierdzący, że firma jest rażąco niedbała i oszukańcza, jest niepoważny. Jeśli wolisz uniknąć całego bałaganu, sprawdź te alternatywy dla AirPods.

Wyróżnione źródło obrazu: Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej