Pożegnaj się z iPodem i gniazdem słuchawkowym Pixel

Goodbye Ipod Headphone Jack Featured3

Przez ponad 20 lat typowy wizerunek osobistej muzyki obejmował Apple iPod i przewodowe słuchawki. Ale ten obraz powoli się zmienia. Teraz bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz smartfon i bezprzewodowe słuchawki douszne. Apple i Google zamknęły w tym tygodniu trumnę na dwóch przedmiotach, aby trwale zmienić to zdjęcie. Apple ogłosił, że zaprzestaje produkcji iPoda, a Google ogłosił, że jego nowy smartfon Pixel 6A nie będzie miał gniazda słuchawkowego.

Żegnaj iPoda

iPod przeszedł wiele iteracji na przestrzeni lat, ale wszyscy wiemy, że ten pierwszy był najfajniejszy. Do czasu wydania tego w 2001 roku myśleliśmy, że Walkman był uosobieniem osobistej muzyki.

Były iPody Shuffle, iPody Nanos itp., ale to ten pierwszy, pierwszy iPod Classic, nas wszystkich zaskoczył. Jak to małe urządzenie może pomieścić całą bibliotekę muzyczną? Każdy album, utwór itp. i nie trzeba było słuchać z dużymi wyściełanymi słuchawkami – były małe słuchawki, które podłączano do iPoda i tkwiły w uszach.

Wraz z rozwojem iPhone’a ludzie mniej korzystali z iPodów. Ostatecznie zaprzestano produkcji wszystkich modeli iPodów, z wyjątkiem iPoda Touch, który prawdopodobnie przetrwał tylko dlatego, że był taki sam jak iPhone bez „telefonu”.

Ale teraz jedyny ocalały, iPod Touch, również odchodzi. „Muzyka zawsze była częścią naszego rdzenia w Apple i udostępnienie jej setkom milionów użytkowników w sposób, w jaki iPod wpłynęła nie tylko na przemysł muzyczny – na nowo zdefiniowała również sposób odkrywania, słuchania i udostępniania muzyki” — powiedział. Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu, w post na blogu.

„Dziś duch iPoda żyje. Zintegrowaliśmy niesamowite wrażenia muzyczne we wszystkich naszych produktach, od iPhone’a przez Apple Watch do HomePod Mini, oraz wiodącą jakość dźwięku z obsługą dźwięku przestrzennego – nie ma lepszego sposobu na cieszenie się, odkrywanie i doświadczanie muzyki”.

Czytać  Zakupy stają się bardziej społecznościowe dzięki sklepom na Twitterze

Po prostu nie ma już zastosowania dla iPodów. Ale jeśli czujesz nostalgię, nadal możesz go dostać „do wyczerpania zapasów”.

Żegnaj gniazdo słuchawkowe

Było wiele odtwarzaczy MP3, ale tylko te z Apple zasłużyły na miano iPoda. Po tym, jak Apple wprowadziło iPoda, doprowadziło to również do obciążenia w celu wyeliminowania gniazda słuchawkowego.

Branża uważała, że ​​Apple jest szalony, ale oczywiście firma próbowała również sprzedać swoje AirPods. Google potępił Apple za tę zmianę.

Kiedy Apple wypuściło iPhone’a 7 bez gniazda słuchawkowego, Google wprowadziło swój pierwszy smartfon Pixel – z gniazdem słuchawkowym. „Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm zadowalająco nie jest nowe”, mówi reklama Google.

Ale rok później Pixel 2 nie miał gniazda słuchawkowego. Kilka lat później Google wprowadził pierwszy Pixel „A”: Pixel 3A. Wróciło gniazdo słuchawkowe.

W zeszłym roku Google szydził z Apple i jego reklam projektowych, ale niecały rok później wydaje się, że ponownie zmienia zdanie. W tym tygodniu Google wprowadził Pixel 6A i zgadnij, czego brakuje? Gniazdo słuchawkowe.

„Ostatecznie zdecydowaliśmy, że włączenie gniazda słuchawkowego odbiega od podstawowych specyfikacji produktu i nie jest zgodne z ekosystemem Google, do którego dążymy” powiedział przedstawiciel Google.

„Znacznie poprawiliśmy wydajność Bluetooth Pixel 6a, dodając Bluetooth v5.2 i obsługę dwóch łańcuchów, co oznacza, że ​​podłączone urządzenia będą miały świetny zasięg i jakość dźwięku”.

iPod i gniazdo słuchawkowe to nie jedyne rzeczy, które zostaną wycofane z użytku. Przeglądarka Internet Explorer zostanie wycofana w czerwcu 2022 r.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej