Powstrzymaj komputer przed losowymi szumami USB

Stop Your Pc From Making Random Usb Noises Featured

Wszyscy znamy hałas, który system Windows wydaje podczas podłączania i odłączania urządzeń USB. Ale sprawy stają się trochę straszne, gdy słyszysz przypadkowe odgłosy USB bez powodu. Po prostu pracujesz na komputerze, gdy nagle i niewytłumaczalnie dźwięki USB wariują na kilka sekund, łącząc się i ponownie łącząc, podczas gdy zastanawiasz się, jakie demony opętały twój komputer. Ten samouczek zawiera wskazówki, które mogą pomóc w egzorcyzmowaniu tych fantomowych dźwięków USB.

Korzystanie z Menedżera urządzeń

Jest to szybka i łatwa metoda (choć nie tak solidna jak narzędzie wspomniane później). Jeśli to zadziała, zaoszczędzisz kłopotów z oprogramowaniem innych firm.

Kiedy zaczniesz słyszeć dźwięki USB:

 1. Szybko otwórz menu Start.
 2. Rodzaj device manager i uderzył Wchodzić.
 3. Spowoduje to wylądowanie w oknie Menedżera urządzeń. Przeciągnij dolną część okna w dół, aby było jak najwyższe, a następnie rozwiń opcje dla wszystkich elementów podłączonych do portów USB (klawiatury, myszy i inne urządzenia wskazujące, Bluetooth, urządzenia interfejsu ludzkiego itd.).
 4. Gdy wszystkie niezbędne listy urządzeń są rozszerzone, miej oko na to i zobacz, czy coś znika i pojawia się ponownie z list, gdy komputer wydaje dźwięki.
Zatrzymaj swój komputer przed wykonywaniem losowych szumów USB Menedżer urządzeń

Jeśli uda Ci się zauważyć nieprawidłowo działające urządzenie, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij go prawym przyciskiem myszy. (Może być konieczne przejście do „Widok -> Pokaż ukryte urządzenia”, jeśli nadal znika, ponieważ się rozłącza).
 2. Kliknij „Aktualizuj sterownik”. Jeśli to się nie powiedzie, warto go odinstalować (kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie -> Odinstaluj), a następnie włóż go ponownie do komputera, aby mógł się ponownie zainstalować.
Zatrzymaj komputer przed usuwaniem losowych szumów USB Menedżer urządzeń

Alternatywnie, jeśli chcesz przeprowadzić całkowitą ponowną instalację wszystkich kontrolerów USB, możesz to łatwo zrobić, wykonując poniższe czynności:

 1. W Menedżerze urządzeń rozwiń „Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej”.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy wszystkie opcje, które zawierają „Kontroler hosta” i odinstaluj je.
Zatrzymaj komputer przed losowymi szumami USB Menedżer urządzeń Odinstaluj hosta
 1. Uruchom ponownie komputer, a kontrolery USB zostaną automatycznie ponownie zainstalowane na komputerze.

Nawet jeśli wszystko wydaje się działać poprawnie, nowa aktualizacja systemu Windows może ponownie spowodować problemy ze sterownikami. Jeśli losowe dźwięki USB zaczęły się po aktualizacji systemu Windows, zwykle najlepszą opcją zatrzymania tych dźwięków jest aktualizacja sterownika lub odinstalowanie i ponowna instalacja.

Przegląd USB

Jeśli przypadkowe odgłosy USB są zbyt nieprzewidywalne, aby można je było śledzić w Menedżerze urządzeń, lub jeśli hałas ustał przed przejściem do Menedżera urządzeń, nadszedł czas, aby wypróbować to wspaniałe małe narzędzie.

Przegląd USB, od doskonałego Nirsoft, dokładniej śledzi urządzenia USB – sprawdza, czy są podłączone, kiedy zostały utworzone ich sterowniki, a co najważniejsze, kiedy ostatnio były podłączone lub odłączone od komputera. Narzędzie jest nadal aktywnie aktualizowane, a nawet obsługuje system Windows 11. Jeśli masz problemy ze znalezieniem łącza pobierania, przewiń, aż prawie dotrzesz do dołu strony. Linki znajdują się tuż nad dostępnymi językami.

Po zainstalowaniu USBDeview otwórz go, aby zobaczyć listę wszystkich urządzeń USB (domyślnie pokazuje je wszystkie – podłączone lub nie).

Zatrzymaj komputer przed losowymi szumami USB Usbdevview

W idealnym przypadku powinieneś otworzyć go wkrótce po usłyszeniu tajemniczych dźwięków USB, ponieważ po kliknięciu kolumny „Data ostatniego podłączenia/odłączenia” urządzenie będące przyczyną tego błędu (tj. najnowsze urządzenie, które zostało podłączone/odłączone od komputera) pojawi się pod adresem szczyt.

Czytać  Jak utworzyć dysk odzyskiwania systemu Windows 10

Następnie możesz odinstalować urządzenie bezpośrednio przez USBDeview, wykonując poniższe czynności:

 1. Kliknij urządzenie prawym przyciskiem myszy.
 2. Wybierz „Odinstaluj wybrane urządzenia”.
Zatrzymaj komputer przed losowymi szumami USB Usbdevview 1
 1. Odłącz urządzenie i podłącz je ponownie po kilku sekundach. Mamy nadzieję, że zainstaluje się ponownie bez nawiedzania Cię niekończącymi się dźwiękami łączenia/rozłączania.

Możesz również użyć narzędzia do sprawdzenia mocy wyjściowej. Pomaga to sprawdzić, czy port USB działa.

Wyłącz dźwięki powiadomień USB

W większości przypadków te denerwujące dżingle USB nie są oznaką niczego poważnego i mogą być po prostu chwilowymi starciami sterowników lub spadkami mocy urządzenia, które nie będą miały żadnego wpływu na ich rzeczywiste wykorzystanie. Jeśli urządzenie odpowiedzialne za dźwięki wydaje się działać poprawnie, ale nadal wydaje dźwięki po ponownej instalacji, zamiast je wymieniać, możesz po prostu wyłączyć dźwięki powiadomień dla urządzeń USB.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika na pasku powiadomień po prawej stronie paska zadań.
 2. Kliknij „Dźwięki” w systemie Windows 10. Jeśli próbujesz zatrzymać dźwięki USB w systemie Windows 11, wybierz „Ustawienia dźwięku”. W sekcji „Zaawansowane” wybierz „Więcej ustawień dźwięku”. Pozostałe kroki są takie same dla Windows 10 i 11.
Zatrzymaj swój komputer przed generowaniem losowych dźwięków Usb Sound Advanced
 1. Wybierz zakładkę „Dźwięki”.
 2. W sekcji „Zdarzenia programu” wybierz „Połącz z urządzeniem”.
Zatrzymaj swój komputer przed tworzeniem losowych szumów USB Urządzenie dźwiękowe
 1. W menu rozwijanym „Dźwięki” przewiń do góry listy i wybierz „(Brak)”.
Zatrzymaj komputer przed losowymi szumami USB Urządzenie dźwiękowe Brak 1
 1. Powtórz proces dla opcji „Odłącz urządzenie” w „Zdarzeniach programu”.

Jest to również obszar, w którym możesz zmieniać i dostosowywać dźwięki systemu Windows, w tym dźwięk uruchamiania.

Wypróbuj nowy port USB

Czasami przypadkowe szumy USB mogą być oznaką awarii portu USB lub awarii urządzenia. Na przykład uszkodzony dysk USB może losowo łączyć się i łączyć ponownie. Należy również wiedzieć, czy odłączenie dysku USB w trakcie jego używania może go uszkodzić. Jeśli port ulegnie awarii, problem wystąpi bez względu na podłączone urządzenie.

Wyklucz port, podłączając inne urządzenia, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje. Jeśli nie, port prawdopodobnie jest w porządku.

Przetestuj poszczególne urządzenia, podłączając je do innych portów USB. Jeśli losowe dźwięki USB będą się powtarzać, oznacza to, że jest to urządzenie lub sterownik. Jeśli to możliwe, wypróbuj urządzenie na innym komputerze, aby dalej sprawdzić, czy urządzenie nie działa.

Unikaj koncentratorów USB

W większości przypadków koncentratory USB to wspaniałe sposoby na zwiększenie liczby portów USB. Jednak zawodzą tak jak każdy inny rodzaj sprzętu. Od uszkodzenia pojedynczego portu po kabel zasilający, wszystko może się zdarzyć. Jeśli używasz koncentratora USB, możesz być w stanie zatrzymać szumy USB przez odłączenie od urządzenia.

Po odłączeniu przetestuj każde urządzenie USB indywidualnie, podłączając je bezpośrednio do komputera z systemem Windows. Jeśli nie masz żadnych problemów z poszczególnymi urządzeniami USB, problem prawdopodobnie dotyczy koncentratora.

Wypróbuj przywracanie systemu

Jeśli jest to problem z oprogramowaniem w systemie Windows, a nie problem ze sprzętem, przywrócenie systemu do wcześniejszego stanu może rozwiązać problem. Punkty przywracania systemu są zwykle tworzone automatycznie tylko przed zainstalowaniem oprogramowania lub wprowadzeniem poważnych zmian w systemie. Na przykład możesz zauważyć punkt przywracania wymieniony przed poważną aktualizacją systemu Windows. Możesz jednak tworzyć własne punkty przywracania w dowolnym momencie.

Przywracanie systemu nie usuwa plików, ale usuwa aplikacje, aktualizacje i zmiany systemowe, które nastąpiły po utworzeniu punktu przywracania. Aby przywrócić system:

 1. Otwórz Start i wpisz recovery. Wybierz wynik „Odzyskiwanie (Panel sterowania)”.
Zatrzymaj komputer przed przywracaniem systemu losowych szumów USB
 1. Wybierz „Otwórz przywracanie systemu”.
Zatrzymaj komputer przed wybieraniem losowych szumów USB Przywracanie systemu
 1. Kliknij „Dalej”, a następnie zaznacz „Pokaż więcej punktów przywracania”. Pozwala to wyświetlić wszystkie dostępne punkty przywracania.
Zatrzymaj komputer przed tworzeniem losowych punktów przywracania systemu z usb
 1. Wybierz punkt przywracania i kliknij „Dalej”. Jeśli chcesz zobaczyć, jakie programy zostaną dotknięte, zanim przejdziesz dalej, kliknij najpierw „Skanuj w poszukiwaniu programów, których dotyczy problem”.
 2. Zamknij wszystkie otwarte pliki i programy. Kliknij „Zakończ”, aby potwierdzić, że chcesz przywrócić, i poczekaj na zakończenie procesu.
Zatrzymaj komputer przed wykonywaniem losowych szumów USB Potwierdź punkty przywracania systemu

Często Zadawane Pytania

Czy są jakieś konkretne urządzenia USB, które powodują więcej losowych dźwięków niż inne?

Poza ogólnie upadającym sprzętem, ogólne marki, takie jak te, które wydają się być niewiarygodnie tanie, zawodzą częściej niż ich markowe odpowiedniki. Częściej są też przyczyną losowych szumów USB.

Czytać  Jak zrobić przewijany zrzut ekranu w systemie Windows 10?

Niestety, oszuści i marki niskiej jakości sprzedają dyski USB, a nawet wadliwe karty SD po niesamowicie niskich cenach. Urządzenia zwykle nie mają reklamowanej pojemności lub szybkości i szybko ulegają awarii. Wydając trochę więcej faktycznie oszczędzasz pieniądze. Możesz także poczekać na święta w sklepach, takie jak Czarny piątek, aby zaopatrzyć się w takie marki, jak SanDisk, Samsung, Kingston, Lexar i PNY.

Czy wirusy mogą powodować przypadkowe szumy USB?

TAk. Najczęściej jest to urządzenie lub port. Jednak złośliwe aplikacje powodują różnego rodzaju dziwne problemy, w tym szumy USB i inne dźwięki. Chodzi o to, abyś pomyślał, że coś jest nie tak z twoim komputerem.

Możesz użyć wbudowanego programu Windows Defender lub programu antywirusowego innej firmy, aby chronić swój komputer przed złośliwym oprogramowaniem. Jeśli podejrzewasz, że masz wirusa, a Twoja aplikacja antywirusowa może być zagrożona, wypróbuj ten przewodnik dotyczący usuwania wirusa bez użycia narzędzia antywirusowego lub Skaner bezpieczeństwa firmy Microsoftsamodzielne narzędzie antywirusowe.

Jak długo działają urządzenia i porty USB?

W przypadku urządzeń USB żywotność znacznie się różni w zależności od urządzenia. W przypadku takich rzeczy, jak dyski flash i zewnętrzne dyski twarde, można oczekiwać, że żywotność będzie wynosić od 3 do 20 lat przy ostrożnym użytkowaniu. Oznacza to, że nie należy ich upuszczać, delikatnie podłączać i odłączać oraz przechowywać je w granicach temperatur. Możesz zobaczyć porównanie dysków SSD, dysków twardych i dysków flash USB, aby zobaczyć różne okresy eksploatacji.

W przypadku każdego urządzenia z kablem USB samo urządzenie może wytrzymać lata, tak jak klawiatura. Ale jeśli kabel jest uszkodzony, urządzenie nie może już połączyć się z komputerem.

Porty USB mogą z czasem ulec zużyciu. Dokładna długość życia różni się w zależności od tego, jak ciężko z nimi jesteś. Ciągłe podłączanie urządzeń ze zbyt dużą siłą i szarpanie ich pod kątem spowoduje uszkodzenie portu. Osobiście mam porty USB na starszych komputerach, które nadal działają ponad 15 lat później, a dzieje się tak z podłączaniem/odłączaniem dysku USB prawie codziennie.

Kredyt obrazu: Pixabay Wszystkie zrzuty ekranu wykonane przez Crystal Crowder.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej