Powiadomienia o Slacku nie działają? Oto rozwiązania

Powiadomienia o Slacku nie działają?  Oto rozwiązania

Od początku pandemii zmieniła się kultura pracy i ludzie pracują teraz w swoich domach zamiast w biurach. Slack stał się narzędziem komunikacji w przestrzeni roboczej dla użytkowników domowych. Wzrost popularności i korzystania ze Slacka wynika z wielu oferowanych przez niego narzędzi obszaru roboczego. . Jednak, podobnie jak w przypadku każdej innej aplikacji, w Slacku występuje kilka problemów, zwłaszcza związanych z powiadomieniami.

Wiele sposobów dostosowywania powiadomień w Slacku jest często przyczyną, dla której powiadomienia Slack nie działają. Jeśli napotykasz te same problemy i szukasz metod ich rozwiązania, oto kilka skutecznych metod, które naprawią problem z powiadomieniami Slack, które nie działają na Twoim urządzeniu z Androidem.

Zanim zaczniemy

Należy pamiętać, że problem z niedziałającymi powiadomieniami Slack jest powszechny we wszystkich systemach operacyjnych, w tym Android i iOS. Chociaż poprawki są wprowadzane w systemie Android, te same metody dotyczą również systemu iOS.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed rozwiązywaniem problemów:

  • Ustawienia powiadomień Slacka są synchronizowane na różnych platformach. Zmiana ustawienia na jednym urządzeniu powoduje również zmianę ustawienia na innym urządzeniu.
  • Ustawienia powiadomień należy skonfigurować osobno dla każdej grupy.

1. Uruchom ponownie telefon

Powiadomienia leniwe nie działają Wyłącz
Menu zasilania Androida 11

Gdy po raz pierwszy napotkasz problem z aplikacją lub problem związany z telefonem, uruchom go ponownie. Wygląda na to, że pierwszym łatwym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie telefonu, otwarcie aplikacji Slack i sprawdzenie, czy to rozwiązuje problem.

2. Użyj wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów ze Slack

Wspaniałą rzeczą w Slacku jest to, że oferuje wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z powiadomieniami, które może pomóc w rozwiązaniu większości problemów. Jest obecny zarówno na Androidzie, jak i iOS. W ten sposób jest używany:

1. Otwórz aplikację Slack na swoim telefonie z Androidem.

2. Kliknij kartę „Ty” w prawym dolnym rogu interfejsu Slack, a następnie kliknij opcję „Powiadomienia”.

Rozwiązywanie problemów z powiadomieniami Slacka nie działa

3. W menu Powiadomienia musisz dotknąć „Rozwiązywanie problemów z powiadomieniami”, aby rozpocząć proces rozwiązywania problemów.

Powiadomienia dotyczące rozwiązywania problemów ze Slack

4. Przeskanuje urządzenie w poszukiwaniu problemów z powiadomieniami i naprawi wykryte problemy.

Powiadomienia o Slacku nie działają

3. Zezwól na powiadomienia

W systemie Android dla każdej instalowanej aplikacji dostępne jest osobne ustawienie powiadomień. Możesz zmodyfikować ustawienia tych powiadomień i zasadniczo wyłączyć wszystkie powiadomienia, jeśli chcesz. Jeśli nie otrzymujesz powiadomień ze Slack, sprawdź ustawienia powiadomień w aplikacji Slack i sprawdź, czy została przypadkowo wyłączona.

Czytać  Najlepsze oprogramowanie do konwersji plików VCE do formatu PDF

1. Naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji Slack i dotknij przycisku „Informacje o aplikacji”.

Powiadomienia aplikacji Slack

2. Dotknij opcji „Powiadomienia”.

Opcja leniwych powiadomień nie działa

3. Upewnij się, że wszystkie powiadomienia są włączone, a przynajmniej te najważniejsze.

Wszystkie powiadomienia włączone

3. Zainstaluj najnowszą aktualizację aplikacji Slack

Aktualizacja aplikacji Slack

Częściej zapominamy zaktualizować wszystkie aplikacje zainstalowane na naszych urządzeniach. Dobrym zwyczajem jest sprawdzanie aktualizacji aplikacji w sklepie Google Play, ponieważ twórcy aplikacji mogli naprawić niektóre błędy w najnowszej wersji. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji aplikacji Slack na swoim urządzeniu, aby uniknąć ryzyka wystąpienia problemu z powodu błędu w aplikacji.

4. Włącz powiadomienia mobilne

Jeśli nadal masz problem, że powiadomienia Slack nie działają na Twoim telefonie komórkowym, możesz sprawdzić, czy masz włączone powiadomienia mobilne w aplikacji. Slack działa nieco inaczej niż inne aplikacje pod względem powiadomień.

Domyślnie Slack wysyła powiadomienia tylko wtedy, gdy jesteś bezczynny w aplikacji komputerowej Slack. Oznacza to minutę zablokowania ekranu pulpitu lub 10 minut braku aktywności. Po prostu będziesz otrzymywać powiadomienia ze Slacka na swój telefon, gdy będziesz aktywny w aplikacji komputerowej. Możesz zmienić to zachowanie aplikacji, wykonując poniższe czynności:

1. Otwórz aplikację mobilną Slack i dotknij zakładki „Ty” w prawym dolnym rogu interfejsu, a następnie wybierz „Powiadomienia”.

Rozwiązywanie problemów z powiadomieniami Slacka nie działa

2. Dotknij opcji „Powiadom mnie na komórce…”.

Powiadomienia o Slacku nie działają Powiadom

3. Tutaj wybierz opcję „Zawsze, nawet gdy jestem aktywny”.

Zawsze doradzaj

5. Włącz dźwięk

Zwykle, gdy na Twój telefon pojawia się powiadomienie, oczekujesz, że wyda dźwięk, aby „powiadomić”. Możesz także skonfigurować lub sprawdzić, czy skonfigurowałeś dźwięk dla powiadomień Slack.

W tym celu przejdź do; Twoja zakładka -> Powiadomienia -> Opcje systemowe. Stuknięcie w Opcje systemu otworzy ustawienia powiadomień dla całego systemu Android. Tutaj upewnij się, że wyłączyłeś tryb cichy. Wybierz głośny, ale subtelny dźwięk wiadomości dla powiadomień Slack.

Dźwięk powiadomienia o luzie

6. Włącz powiadomienia Slack Thread

Jeśli masz problemy z odbieraniem wiadomości lub odpowiadaniem na powiadomienia, sprawdź, czy włączone jest dedykowane ustawienie.

Czytać  Jak dodać opis do pytania w formularzu Google

W tym celu przejdź do zakładki Ty -> Powiadomienia. Tutaj włącz opcję „Powiadamiaj mnie o odpowiedziach na rozmowy”.

Odpowiedź na powiadomienie o luzie

7. Aktywuj dźwięk kanału

Innym możliwym rozwiązaniem do sprawdzenia jest to, czy wyciszyłeś kanał, z którego oczekujesz otrzymywać powiadomienia. Jeśli wyciszyłeś kanał, napotkasz problem polegający na tym, że powiadomienia Slack nie działają.

Aby ponownie aktywować kanał Slack, otwórz kanał i w ustawieniach szczegółów kanału upewnij się, że opcja „Wycisz kanał” jest odznaczona.

Zatrzymaj wyciszanie powiadomień wątków Slack

8. Wyłącz tryb oszczędzania baterii

Na urządzeniach z Androidem dostępny jest tryb oszczędzania energii, który pozwala użytkownikom zaoszczędzić trochę dodatkowej energii, gdy w ich telefonach pozostało trochę baterii. Ten tryb oszczędzania baterii może czasami być przyczyną niedziałania powiadomień Slack. Aby powiadomienia Slack działały poprawnie, musisz wyłączyć tryb oszczędzania baterii.

W systemie Android przejdź do „Ustawienia -> Bateria”. Tutaj wyłącz tryb oszczędzania baterii.

Wyłącz tryb oszczędzania baterii

9. Wyłącz optymalizację baterii dla aplikacji Slack

Urządzenia z nowszymi wersjami Androida mają funkcję „Optymalizacja baterii” dla każdej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu. Nadaje użytkownikowi uprawnienia do decydowania, która aplikacja może działać w tle. Jeśli przypadkowo włączysz tę funkcję dla aplikacji Slack, napotkasz problemy, takie jak niedziałające powiadomienia Slack.

Aby sprawdzić i wyłączyć „Optymalizacja baterii” dla aplikacji Slack, naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji, a następnie wybierz „Informacje o aplikacji”. Przejdź do „Zaawansowane -> Bateria”. W menu Bateria zaznacz opcję „Nie optymalizuj”. Możesz także skorzystać z opcji „Inteligentne sterowanie”.

Odprawa optymalizacji baterii

10. Wyczyść dane z pamięci podręcznej

Możesz też spróbować wyczyścić dane z pamięci podręcznej aplikacji. Bardzo często przyczyną nieprawidłowego działania aplikacji są uszkodzone pliki tymczasowe. Możesz wyczyścić dane z pamięci podręcznej aplikacji Slack, przechodząc do zakładki Ty -> Preferencje -> Zaawansowane -> Resetuj pamięć podręczną.

Zresetuj aplikację Slack z pamięci podręcznej aplikacji

Oto niektóre z najlepszych sposobów rozwiązywania problemów z powiadomieniami Slack, które nie działają na Twoim urządzeniu z Androidem. Jak już wspomniano, możesz również wykonać te kroki dla urządzeń z systemem iOS.

Dowiedz się również, jak ukryć powiadomienia na ekranie blokady w systemie Android.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?