Plik APK pokazuje, że Google może dodać „Znajdź sieć urządzenia”

Plik APK pokazuje, że Google może dodać „Znajdź sieć urządzenia”

Kiedy Apple dodało AirTags do swojego ekosystemu w tym roku i zaktualizowało inne funkcje w swojej sieci „Znajdź mój”, sprawiło, że cała funkcja „Znajdź mój” stała się znacznie bardziej komercyjna. Mówi się, że „naśladowca jest najszczerszą formą pochlebstwa”, co zdecydowanie brzmi zgodnie z niedawną wskazówką, że Google może pracować nad własną „siecią urządzeń wyszukiwania”.

Aktualizacje Apple „Znajdź mój”

Firma Apple zaczęła od aplikacji „Znajdź mój iPhone”, a z biegiem lat stała się „Znajdź mój”, gdy umożliwiła użytkownikom znajdowanie również iPadów, MacBooków, AirPods, zegarków Apple i innych. Na początku tego roku ogłoszono, że w trzecim -Teraz można również znaleźć urządzenia firmowe powiązane z Apple.

Google Znajdź sieć urządzeń iPhone

Krótko po tej wiadomości firma Apple wydała AirTags, swoje urządzenia lokalizacyjne podobne do kafelków. Oczywiście urządzenia znajdują się z „Znajdź mój”. Cały system zwiększył zaufanie wielbicieli Apple do ekosystemu.

APK pokazuje możliwe Google „Znajdź moją sieć”

Wydaje się, że podobne aspiracje mógłby mieć Google. Porzucenie pakietu APK pokazuje, że Google jest zainteresowany utworzeniem własnej sieci urządzeń.

Plik APK to format pliku używany przez system Android do dystrybucji i instalowania aplikacji. Zawiera kod programu, zasoby, certyfikaty itp.

Gdy Usługi Google Play w wersji 21.24.13 zostały wydane w wersji beta, Programiści XDA Złamał kod i znalazł ciągi kodu, które zawierały słowa: „Pozwól, aby Twój telefon pomógł Ci zlokalizować urządzenia Twoje i innych osób” oraz „Znajdź sieć mojego urządzenia”.

Google Find Device Network Sklep Play

Ten ciąg kodu sprawia, że ​​wygląda na to, że Google pracuje nad „siecią urządzeń wyszukiwania” dla Androida, która korzystałaby z usług Google Play.

Pamiętaj, że chociaż Google ma obecnie aplikację „Znajdź moje urządzenie” w Google Play, znajduje ona tylko urządzenia połączone z Twoim kontem Google. Jeśli Google utworzy „Sieć wyszukiwania urządzeń”, pomoże Ci również znaleźć urządzenia z Androidem Twoich znajomych i rodziny.

Czytać  Co się stało z Windows 9 i jak go znaleźć w Windows 11?

Inne niedawne ruchy Google typu „Znajdź mój”

Możliwe, że „Znajdź moją sieć” nie jest jedynym przypadkiem, w którym Google wkroczyło do grupy „Znajdź moją” firmy Apple. W kwietniu Google ogłosił pięć zmian w Asystencie Google.

Google Znajdź gniazdo sieciowe urządzenia

Jedną z tych zmian jest „OK Google, znajdź mojego iPhone’a”. Użytkownicy systemu iOS korzystający z Asystenta Google mogą wypowiedzieć to zdanie, a na zgubionym telefonie zostanie odtworzony dźwięk, który pomoże go znaleźć. Oznacza to, że użytkownicy mogą korzystać z inteligentnego głośnika Nest lub Home, aby pomóc im znaleźć swoje iPhone’y.

Wygląda na to, że Google stara się objąć wszystkie swoje bazy wszystkimi telefonami. Chcesz, żebym skorzystał z Asystenta Google, aby znaleźć Twój iPhone zamiast systemu Apple, co jest bez wątpienia lepsze niż zwykłe dzwonienie. Ale teraz Google chce również wdrożyć własną „sieć urządzeń wyszukiwania”, podobną do Apple. Być może Google postrzega to jako sposób na walkę z Apple, jeśli chodzi o obecny konkurs popularności.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, kto ma dostęp do Twojej lokalizacji na Androidzie.

Czy ten artykuł jest przydatny?