Patenty na dzwonki do drzwi pokazują przyszłe zastosowania biometrii

Patenty na dzwonki do drzwi pokazują przyszłe zastosowania biometrii

Amazon spotkał się z dużą krytyką za dostarczanie danych użytkownika Ring Doorbell do wydziałów policji. Ogłoszono również swoją nową funkcję Sidewalk z dużymi fanfarami, ale nie wydaje się, aby była bardzo popularna. Niezależnie od tego, Amazon wydaje się być zdeterminowany, by podążać podobną ścieżką. W ostatnich latach Amazon złożył 17 patentów wskazujących, że Ring Doorbell może zacząć wykorzystywać dane biometryczne, w szczególności rozpoznawanie twarzy.

Siedemnaście patentów na stempel do drzwi w ostatnich latach

Amazon nawiązał współpracę z 1963 wydziałami policji i dostarcza im obrazy dzwonków użytkowników. Nie jest to pomysł bardzo popularny wśród użytkowników. Amazon uruchomił również funkcję Sidewalk dla swojej gamy urządzeń Alexa. Na szczęście umożliwiło to użytkownikom zrezygnowanie z usługi, która umożliwia udostępnianie połączenia Wi-Fi innym osobom przechodzącym przez sąsiedztwo. Ludzie dbający o prywatność wyłączali to.

A teraz, mimo że te inne funkcje nie są czymś, do czego ludzie się zwracają, Amazon wydaje się podążać tą samą ścieżką. 17 patentów, które zostały odkryte. Patenty pokazują, że wszystkie kamery Ring Doorbell w sąsiedztwie współpracują ze sobą w celu identyfikacji „podejrzanych” osób na podstawie danych biometrycznych. Jeśli ci ludzie są widziani w czyichś drzwiach, wszystkie drzwi będą zamknięte. Właściciele domów otrzymają powiadomienie, jeśli ktoś, kto nie mieszka w ich domu, odbierze paczkę z ich domu.

Dzwonek do drzwi Biometryczny pistolet danych

Patenty to tylko patenty. Są to pomysły możliwych dróg dla produktu i/lub firmy. Nie są to więc koniecznie nowe, określone cechy dzwonka do drzwi, ale te patenty razem wzięte pokazują ścieżkę, którą Amazon jest zainteresowany badaniem.

Więcej informacji można znaleźć w innej niedawnej działalności dotyczącej produktów Ring Doorbell. W 2016 roku zespół Ring R&D na Ukrainie badał rozpoznawanie twarzy. Do 2020 roku Amazon ogłosił, że zawiesi sprzedaż oprogramowania do rozpoznawania twarzy organom ścigania. Ale to nie ma wpływu na praktykę Amazona polegającą na dostarczaniu policji materiału Ring Doorbell. Przynajmniej jeden z patentów wspomina, że ​​nowa technologia jest wykorzystywana do „ścigania karnego”.

Czytać  Brave First Browser z protokołem IPFS

Amazon bronił się przed tymi pomysłami w oświadczeniu. „Ring nie ma technologii rozpoznawania twarzy ani biometrycznej w żadnym ze swoich urządzeń ani usług” – powiedział rzecznik firmy. „Zgłoszone lub przyznane patenty niekoniecznie odzwierciedlają produkty i usługi, które są w fazie rozwoju”.

Wirtualna obserwacja sąsiedztwa

To tak, jakby Amazon wyobrażał sobie wirtualny zegar sąsiedzki z siecią dzwonków do drzwi i potencjałem danych biometrycznych. Patent sprzed dwóch miesięcy dotyczy „Trybu ostrzegania o sąsiedztwie”. Gdy ktoś zobaczy podejrzaną osobę w sąsiedztwie w nagraniu Ring Doorbell, może podzielić się tym z innymi. Jeśli ta osoba pojawi się w czyichś drzwiach, jej dzwonki automatycznie rozpoczną nagrywanie.

Dzwonek do drzwi Biometryczna kamera danych

To byłyby dane biometryczne, które identyfikowałyby tę osobę przy twoich drzwiach. Informacje te obejmują rozpoznawanie twarzy, a także dłoni, palców, siatkówki, tęczówki, tekstury skóry, pisania na maszynie i chodu. Obejmuje nawet rozpoznawanie zapachów.

To po prostu zawiera w sobie problemy tekstowe. Samo rozpoznawanie twarzy było nękane problemami, zwłaszcza z identyfikacją kobiet i osób kolorowych. A dodanie reszty do miksu wydaje się co najmniej kłopotliwe.

Ktoś mieszkający za mną może nie znać mojego dorosłego syna, ponieważ wprowadził się dopiero pięć lat temu. Załóżmy, że odwiedzasz i decydujesz się na spacer. Jest dużym facetem i ma długie włosy; ktoś może pomyśleć, że wygląda to podejrzanie. Wysyłają jego zdjęcia, a teraz mój Pierścień zamyka drzwi i nie wpuszcza go z powrotem. A może biometria zawiodła i zablokowała cię po tym, jak zdjęcie innego dużego faceta z długimi włosami zostało oznaczone jako podejrzane.

Obszar danych biometrycznych dzwonka do drzwi

Inny patent wykorzystuje rozpoznawanie twarzy do identyfikacji wzorca „podejrzanej aktywności”. Dołącz schemat sąsiedztwa domów z osobą wycelowaną w broń. Z pewnością byłby to czas, kiedy chciałby więcej ochrony. Ale czy kamery mogą zidentyfikować niewinne narzędzie jako broń?

Czy posuwasz się za daleko?

Rozpoznawanie twarzy jest również wymienione w patencie z lipca 2021 r. Będzie on używany, aby dać ci więcej informacji o tym, kto jest u twoich drzwi. Patent z marca zeszłego roku wykorzystywał „rozpoznawanie odcisków palców, rozpoznawanie oczu, rozpoznawanie głosu i rozpoznawanie twarzy” do inicjowania nagrań audio i wideo po naciśnięciu dzwonka do drzwi. Również zamki do drzwi i systemy bezpieczeństwa mogą zostać rozbrojone przez kogoś, kogo znasz.

Czytać  Facebook wysyła e-maile narzekające na zmianę aplikacji na iOS 14

Czy tego potrzebujemy? Czy wystarczy podzielić odwiedzających na osoby, które znasz i osoby, których nie znasz? Wydaje się, że opinia publiczna już poinformowała, że ​​nie chce, aby policja wykorzystywała ich informacje. Chcą prywatności. Ale jeśli Ring Doorbell mojego sąsiada rejestruje obrazy odwiedzających mój dom — moją rodzinę, przyjaciół — i oznacza ich jako podejrzanych za pomocą kłopotliwych danych biometrycznych oraz przesyłanie zdjęć i filmów, to narusza prywatność.

Źródło obrazu: Insider biznesowy

Czy ten artykuł jest przydatny?